İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma işlemini oldukça kolay bir şekilde yapabileceğinizi biliyor musunuz? Cevabınız hayır mı? O zaman haberimize mutlaka göz atmalısınız.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma
Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası internet bankacılığına ya da Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparken sim kartınızın bloke olduğuna dair bir bildirim alırsanız sim kart bloke kaldırma işlemini mutlaka yapmanız gerekmektedir. Sim kartlarını operatör değişikliği ya da kart yenilenmesi gibi durumlar sonucu sim kart değişikliği yapıldığından dolayı, müşteri güvenliği için Ziraat Bankası sim kart bloke işlemi yapmaktadır. Özellikle hattını 4.5G’ye değiştiren vatandaşlarımız için banka tarafından cep telefonunuza herhangi bir bilgilendirme mesajı yollanmayacak ya da bu durum ile ilgili arama yapılmayacaktır. Bu mesajların alınmaması durumunda ATM’lerden para yatıramaz veya çekemezsiniz, kartınızla internet üzerinden hiçbir işlem yapamaz ve yine hiçbir internet bankacılığı işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Okumakta olduğunuz bu makaleyle sizlere Ziraat Bankası sim kart blokesi hakkında bilgi vereceğiz. Bloke işlemlerini pandemi sürecinin de etkisiyle Ziraat Bankası şubelerinden yapmak oldukça zahmetli bir hale geldi. Şubeye giderek uzun uzun sim kartı blokesini kaldırmak için çabalamak yerine sim kart blokesi kaldırma işlemini en kolay iki yol olan Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ve Ziraat Bankası atm lerinden nasıl hızlıca yapabileceğinizi hemen keşfedin.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma
Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

ATM’den Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

Banka hesabınıza Ziraat Bankası sim kart blokesi konulduysa dilediğiniz herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sinden kolayca blokeyi kaldırabilirsiniz. Kartınızı Ziraat Bankası ATM’sine taktığınızda kartınıza özel olan şifreyi girdikten sonra “Sim Kart Blokesi Tespit Edildi, Kaldırmak İçin Giriş Tuşuna Basın” gibi bir ibare göreceksiniz. Giriş tuşuna bastıktan kısa bir süre sonra “Sim Kart Bloke Kaldırma Başarılı” yazısını göreceksiniz. Artık bundan sonra mobil bankacılık ve internet bankacılığı hizmetlerinden istediğiniz bütün bankacılık işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kartınıza konulan sim blokesine diğer bankaların ATM’lerinden de müdahale edebilirsiniz. Herhangi bir atm den banka kartınızı ya da sim kartınızı kullanarak sim kart blokesini rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma için yapılması gereken en kolay yollardan biri de Ziraat Bankası müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek sim kartınıza konulan bloke işlemini kaldırtmaktır. Sim kartınıza bloke konulduğunda ve banka müşteri hizmetlerini aradığınızda karşınıza çıkacak ilk menü genelde sim kart blokesi kaldırma menüsü olacaktır. Bankalar bu sistemleri otomatik olarak hazırladığı için sim kartın bloke olması durumunda müşteri hizmetleri hızlı bir şekilde kaldırmanıza yardımcı olacaktır. İstenen bilgileri girip bu işlemi yapan kişi olduğunuzu onayladıktan sonra cep telefonunuza muhtemelen tek kullanımlık bir şifre yollanacaktır. Bu tek kullanımlık şifrenin tuşlanması sizden istenecektir. Tek kullanımlık şifreyi ekrana doğru bir şekilde tuşladıktan sonra sesli yanıt sisteminin yönlendirdiği adımları yapmanız halinde sim kart blokesi kaldırılacaktır. Böyle ister internet bankacılığı ister de mobil bankacılık yöntemlerini kullanarak her türlü bankacılık işlemlerini hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Ziraat bankası müşteri iletişim merkezine 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralı telefonlarda kolayca ulaşabilirsiniz.(1)

Müşteri hizmetlerine ek olarak sim kart bloke kaldırma işlemini Ziraat Bankası şubeleri vasıtasıyla da yapabilirsiniz ama bu maalesef pratik bir yöntem değildir. Şubelere gidip işlemi tamamlamak istediğinizde ayrıca bir form veya dilekçe doldurmanız da istenebilir. Bunun yerine bankaların dijital platformlarını seçerek sim blokesi kaldırma işlemini yapmak çok daha kolay ve hızlı bir yöntem olacaktır.

 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap