İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Çalıştığınız bankadan farklı bir bankaya para transferi yaptığınızda EFT işlemi yapmış olursunuz. EFT işlemleri havalelerden farklı olarak, belirli saatler içerisinde olur. Yazıda Ziraat Bankası EFT saatleri ve EFT için gerekli tüm bilgileri bulacaksınız.

  • Ziraat Bankası EFT Saati Başlangıcı: 08:30
  • Ziraat Bankası EFT Saati Bitişi: 17:00
  • Ziraat Bankası Swift Kodu: TCZBTR2A
  • Ziraat Bankası EFT Kodu: 0010

EFT saatleri içerisinde para transferinizi gerçekleştirmeniz durumunda, EFT’niz kısa sürede gönderim yapılacak hesaba ulaşır. Unutmayın, dilediğiniz an EFT işlemi yapabilirsiniz ancak karşı hesaba ulaşması ancak EFT saatleri içerisinde gerçekleşir

Diğer bankalarında EFT saatlerini öğrenmek için EFT Saatleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz. Yazıda Türkiye’de ki tüm bankaların EFT saatleri belirtilmiştir.

Ziraat Bankası EFT Saati Kaça Kadar?

Ziraat Bankası EFT işlemleri diğer bankalarda olduğu gibi, hafta içi, günün belirli saatlerinde mümkündür. Ziraat Bankası’nın EFT saati ise 17:00’ye kadardır. Bu saatten sonra yapacağınız para transferleri için, bir sonraki EFT saati başlangıcını beklemek zorundasınız.

EFT işlemlerini kısa sürede gerçekleştirmeniz gerekiyorsa, EFT saati bitişine kadar para transferinizi yapmalısınız. Hafta sonu yapacağınız EFT işlemleri, pazartesi günü saat 08:30’a kadar bekletilir, 08:30’dan sonra ise işleme konur. EFT saati başlaması ile birlikte kısa sürede karşı hesaba ulaşır.

Ziraat Bankası EFT Saatleri
Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Ziraat Bankası EFT’leri, EFT saatleri içinde yapılırsa kısa sürede hesaba geçer. Ancak EFT saatleri dışında, hafta sonu, resmi tatillerde yapacağınız para transferleri, mesai gününün başlaması ve EFT saatinin başlaması ile birlikte işleme konur. Cuma günü EFT saatini kaçırırsanız, pazartesi gününe kadar para transfer işlemini beklemek zorunda kalırsınız.

Kişilerin Ziraat Bankası hesapları üzerinden kendi hesaplarına ya da başka herhangi bir banka hesabına para transferi yapmalarına olanak sağlayan hizmet müşteriler tarafından en çok kullanılmakta olan finansal işlemler arasında yer almaktadır. Müşterilerinin gelişen teknoloji ile finansal işlemlerini sorunsuz sistemleri ile gerçekleştirebilmeleri için farklı banka hizmet alanlarını EFT işlemlerinde aktifleştiren banka iyi hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Bu alanda bütün bankalar müşterilerine hizmet vermektedirler. Ancak bankalar arasında bu işlem ile ilgili ortaya çıkan farklılıklar bankaların EFT saati ve EFT işlemlerinden ücret alıp almamalarından kaynaklanmaktadır.

Ziraat Bankası EFT saatleri hafta içi her gün sabah 08:30 ile akşam 17:00 saatleri arasında belirlenmiştir. EFT saatleri kaça kadar? Kişiler belirtilen bu saat dilimleri arasında işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedirler.

Bu saat aralıkların içinde gerçekleştirilemeyen tüm para transferi işlemleri resmi tatil, hafta sonu ve diğer tatiller göz önünde bulundurularak sonrasındaki ilk iş gününde 10 dakika içinde karşı banka hesabına geçer. EFT saati kaça kadar devam eder? dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Ülkemizde hizmet veren T.C. Ziraat Bankası Türkiye’de yer alan üç kamu bankasından biridir. Ziraat Bankası 1863 yılında Osmanlı Devleti döneminde kurulmuş olan bir bankadır. Türkiye’de yer alan devlet destekli köklü bankalardan olan Ziraat Bankası müşterileri için farklı alanlarda çeşitli hizmetler sunmaktadır.

Türk gelenekleri arasında yer alan ve karşılıklı yardımlaşma esasına dayanan imece geleneğinin kurumsallaştırılması ile şekillendirilen Ziraat Bankası hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine birçok alanda finansal destek ürünleri ile yardımcı olmaktadır. Ziraat Bankası tarafından müşterilerine özel olarak sunulan hizmetlerin yanı sıra her banka tarafından müşterilerine sunulan EFT işlemleri hizmetleri de banka tarafından müşterilerine sunulmuştur.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap