1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Zilliqa artık Ethereum’un maliyetinin çok altında bir “sosyal iyileşme” sağlayabilir

Zilliqa artık Ethereum’un maliyetinin çok altında bir “sosyal iyileşme” sağlayabilir

Zilliqa artık Ethereum'un maliyetinin çok altında bir

Geliştirici Tyron SSI, Zilliqa zincirinde çalışan bir sosyal kurtarma cüzdanının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Kripto para kullanıcılarının karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, cüzdan fonlarının kaybolmasını veya çalınmasını önlemektir. Bu tür senaryoları içeren hikayelerin sıkıntısı yoktur ve milyonlarca dolar söz konusu olduğunda, bu hikayeler daha da acı vericidir.

Örneğin, bilgisayar bilimcisi Stefan Thomas örneğinde, 7.000’den fazla Bitcoin (bugünkü fiyatlarla yaklaşık 4.2) içeren Bitcoin cüzdanını tutan IronKey sürücüsünün kripto para birimini kaybetti. Yüz milyon ABD doları). Bir güvenlik önlemi olarak, bu cihaz, para birimini şifrelemek için on başarısız denemeden sonra içeriği siler.

Bu soruna yanıt olarak, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, bu yıl Ocak ayında “Neden sosyal kurtarma cüzdanlarını yaygın olarak benimsememiz gerekiyor” başlıklı bir makale yayınladı. İçinde, mevcut çözümlere göre daha büyük avantajlara sahip olduklarına işaret ederek, sosyal kurtarma cüzdanları kavramını önerdi.

Sosyal kurtarma cüzdanı nedir?

Sosyal kurtarma cüzdanı konsepti bir “vasi” üzerine kuruludur ve Buterin en az üç veliyi tavsiye eder. Ama yine de işlemi onaylamak için kullanılan bir “imza anahtarı” var.

Kaynak: vitalik.ca

Sosyal kurtarma cüzdanı, diğer tüm dijital para cüzdanları gibi çalışır. Ancak, sahibi imza anahtarını kaybederse, vasisi ile iletişime geçerek imza anahtarını yenisiyle değiştirmesini isteyebilir.

“Kullanıcılar sadece velileriyle iletişime geçebilir ve cüzdan sözleşmesinde kayıtlı imzalı ortak anahtarı yenisiyle değiştirmek için özel bir işlem imzalamalarını isteyebilir. Çok basit: sadece security.loopring.io gibi bir web sayfasına gitmeleri gerekiyor. ve oturum açın, Kurtarma talebini görüntüleyin ve imzalayın. Her veli için, Uniswap işlemi kadar kolaydır.”

Buterin, koruyucuyu detaylandırırken, bu üçünün büyük olasılıkla cüzdan sahibine, aile üyesine veya arkadaşa ait başka bir cihaz veya bazı kurtarma anlaşması olan bir kurum (e-posta veya telefon yoluyla onay gibi) olduğunu söyledi.

Zilliqa artık sosyal kurtarma cüzdanı konseptini destekliyor

Argent cüzdanı ve Loopring cüzdanı aracılığıyla, Ethereum’da zaten sosyal kurtarma cüzdanları var. Ancak Tyron SSI, Argent’ta bir sosyal kurtarma özelliği oluşturmanın maliyetinin 120 doları aştığını belirtti.

Bu özelliğin toplu olarak benimsenmesini teşvik etmek çok pahalıdır. Ve Tyron SSI’nin Zilliqa odaklı sosyal cüzdanı, 0,10 $ kurulum ücreti ile günlük kullanıcılar için daha iyi bir seçimdir.

“Kendi Tyron hesabınızdan daha güvenli bir cüzdan yok. @argentHQ’da sosyal kurtarma da olsa da, oluşturma maliyeti 120 dolardan fazla. Tyron hesabınızı Argent’ın cüzdanından bin kat daha ucuz olan 0.1 dolar civarında oluşturabilirsiniz. “

Yayınlandığı kategori: Teknoloji, Cüzdan

Gördüğün gibi mi? Güncellemeler için abone olun.

Kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgisinden derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap