1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Zengin Gibi Yaşamanın Sırları

Zengin Gibi Yaşamanın Sırları

featured

Zenginler kadar kazanmıyorsunuz diye bu aynı şeylerden mutlu olamayacağınız anlamına gelmez. Eğitim, ev dekorasyonu ya da spor yapmak geliriniz ne olursa olsun zevk alabileceğiniz şeylerdir. Sadece biraz yaratıcı olmasını bilmelisiniz. Bilmeniz gereken şey aslında ilgilenmeniz gereken şey hatice değil netice olmalıdır. Mesela sevdiklerinizle iletişim kurmak için 3000 liralık bir iphone da alabilirsiniz, 100 liralık bir cep telefonu da alabilirsiniz. Ne olursa olsun mesaj atabilir ya da sevdiklerinizi arayabilirsiniz.

İşte size bazı fikirler:
Araçlar: Zenginler son model bir BMW alır. Tutumlu kullanıcılar 10 yıllık bir BMW alır ve yinede spor bir araba kullanmanın zevkini alabilir.

Not: Tabiiki 2015 model bir BMW muhteşem bir konfora ve performansa sahiptir ama yinede birkaç yıl bekleyerek kullanılmış bir araç ile aynı tat alınabilir.

Eğlence: Zenginler, kıbrısta yeni açılan kumarhaneye ya da Las Vegasa gider. Tutumlu bir kullanıcı ise evde arkadaşları ile poker gecesi düzenler. Nihayetinde herkes kumar gecesi zevkine ulaşabilir.

Filmler: Zenginler, en son çıkan bir filmin DVDsini alır ya da vizyona girdiği gün sinemaya gider. Tutumlu kullanıcı, Digiturk veya Dsmart gibi bir üyelik alarak ya da her ne kadar tavsiye etmeksek de film sitelerinden yeni ya da eski birçok film izleyebilir. Herkes, her hafta yeni filmlere ulaşabilir.

Bahçe İşleri: Zenginler, çimleri kesmek, uzayan çalıları budamak, bahçeyi temizlemek ya da yeni çiçekler ektirmek için birileri tutar. Tutumlu kullanıcı, indirimden aldığı ürünlerle bir haftasonunda aynı şeyleri ondabir fiyatına kendisi yapabilir. Sonuç olarak herkesin bahçesi güzel görülür.

Kaçırmayın: Akıllı Tüketicilerin 4 Alışveriş Kuralı

Ev Dekorasyonu: Zenginler, tablolarını yada dekorasyon ürünlerini sanat galerilerinden alır. Tutumlu kullanıcılar, sanat üzünleri kapanmakta olan mağazaların indirim günlerinden alır. Sonuç olarak herkeisn evinde sanat adına bir şeyler olur.

Eğitim: Zenginler, özel üniversitelerde eğitim alır ve üniversite yakınında bulunan lüks yurtlarda ya da evlerde konaklar. Tutumlu kullanıcılar, burs alır ya da part time çalışır ve devlet üniversitesinde eğitim alır. Sonuç olarak herkes üniversite eğitimini alabilir.

İnternet: Zenginler evde ara sıra kullandıkları bilgisayarları için yüksek hızlı internet kullanırken, tutumlu kullanıcılar interneti düşük hızlarda alır ya da internet için kamusal alanları tercih eder. Sonuç olarak herkes istediği bilgiye ve cevaplara kolayca ulaşabilir.

Kitaplar: Zenginler son çıkan kitapları takip ederler. Tutumlu kullanıcılar kitapları kütüphaneden ödünç alır ya da kiralarlar. Sonuç olarak herkes son çıkan kitaplara, gazetelere ya da dergilere bir şekilde ulaşabilir.

Kaçırmayın: Gelirlerinizi Çeşitlendirmenin 3 Yolu

Spor Salonu: Zenginler şehrin en popüler spor salonlarını tercih eder. Tutumlu kullanıcılar kendi evlerinde bulabildikleri aletlerle ve kendi vücut ağırlıkları ile yaparlar. Herkes öyle ya da böyle spor yapabilir.

Yiyecekler: Zenginler özel mağazalardan organik sebze ve meyve alır. Tutumlu kullanıclar kendi bahçelerinde bir şeyler yetiştirir. Herkes sağlıklı ve organik yiyeceklere ulaşabilir.

Özel Kıyafetler: Zenginler takip ettikleri futbol takımının forması için yüzlerce lira verebilir. Tutumlu kullanıcılar aynı formanın birebir kopyasını en fazla yarı fiyatına alabilir. Sonuç olarak herkes kaliteli ve yeni formalara ulaşabilir.

Kaçırmayın: Maddi Krizin Kapıda Olduğunun 10 İşareti

Televizyon: Zenginler son model dev ekran Led ekrana sahip bir televiyona binlerce lira verebilir. Tutumlu kullanıcılar 56 ekran bir televizyonu onda bir fiyatına indirim marketlerden alabilir. Aynı televizyon programını herkes izleyebilir.

Giyim: Zenginler son çıkan yaz modellerini haziran ayında son çıkan kış modellerini eylül ayında indirimsiz fiyatları ile alır. Tutumlu kullanıcı planlarını önümüzdeki yılın yaz dönemine alışveriş yapıyor gibi ya da önümüzdeki yılın kış dönemi için alışveriş yapıyor gibi sezon sonu indirimli fiyatlarla alır.

Ev Aksesuarları: Zenginler özel ürünler satan mağazalardan mumluk, vazolar ya da kaşıklar alır. Tutumlu kullanıcı indirim mağazalarından aynı ürünleri alabilir. Herkes evini istediği gibi dekore edebilir.

Tatil Planları: Zenginler tatil planlarını birkaç gün varken yapar. Tutumlu kullanıcılar yaz tatili için planlarını kış aylarında indirimli fiyatlarla yapar. Sonuç olarak herkes aynı tatili yapabilir.

Alkol: Zenginler için barda 1 bira için 5-10 lira vermek bir sorun olmayabilir. Tutumlu kullanıcı yarı fiyatına verdiği biraları evinde içer. Sonuç olarak herkes alkol tüketebilir fakat tutumlu kullanıcı diğer kişinin kendi için barda harcadığı para ile evinde 3-5 arkadaşı ile birlikte içebilir.

Öğle Yemeği: Zenginler öğle yemeği için hergün restaurantlara gider. Tutumlu kullanıcılarda yemeği dışarıda yer ama evde hazırladığı öğle yemeğini parkta yer. Herkes öğle yemeği için dışarı çıkabilir.

Yeni Araç: Zenginler yeni araçlarını yeni bir araç alarak elde eder. Tutumlu kullanıcı öğleden sonra temizleyerek, süpürerek ve parlatarak yeni bir araç sahibi olur. Herkesin park yerinde fiyakalı bir aracı olabilir.

Bebek Kıyafetleri: Zenginler her üç ayda bir bebeğin kıyafetlerini yenileri ile değiştirir. Tutumlu kullanıcı bebeği için arkadaşlarının ya da ailesinin önceden giyilmiş kıyafetlerini kullanır. Herkesin bebeği güzel kıyafetlere sahip olabilir.

Kaçırmayın: Ek Gelir Elde Etmenin 8 Yolu

Peki daha başka neler geliyor aklınıza? Bir şey yapıyorsanız ya da bir şey alıyorsanız ve bu şey sizi veya ailenizi mutlu edecekse kendinize bunu daha ucuza nasıl yaparım diye sormayı deneyin. Bütünü görmeye çalışırsanız, araştırmaya ve sorular sorarak yeni şeyler keşfetmeye başlarsınız. Böylece aslında borç batağına batmadan ya da gelirinizin üstünde harcamalar yapmadan nasıl mutlu olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap