1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Zcash’in mahremiyetteki önemi

Zcash’in mahremiyetteki önemi

guncel coin haberleri

  • Electronic Coin Company, 28 Ekim 2016’da Zcash’i piyasaya sürdü. İsim değişikliğinden önce ECC’nin adı Zerocoin Electric Coin Company, LLC idi.
  • Bitcoin fiyatı bu yıl %88 artmasına rağmen, bu yıl şimdiye kadarki en karlı kripto para birimi olmaktan çok uzak.
  • Zcash’te genel parametreler, Güvenilir Kurulum adı verilen karmaşık, güvenli, çok taraflı bir hesaplamada depolanır.

Electronic Coin Company, 28 Ekim 2016’da Zcash’i piyasaya sürdü. İsim değişikliğinden önce ECC, Zerocoin Electric Coin Company, LLC olarak adlandırıldı. Bilgi güvenliği ve kriptografi uzmanı Zooko Wilcox-O’Hearn şirketi kurdu. Johns Hopkins Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Tel Aviv Üniversitesi ve Technion’dan akademisyenler ve akademik araştırmacılarla Zcash protokolünü oluşturdu. Zcash, gizliliğinizi koruyan ve sağlam bilime dayanan dijital bir para birimidir. İnsanlar, makul bir maliyet ödeyerek işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde yapmak için Zcash’i kullanabilir. Korumalı Zcash, işlemleri gizli tutarken, kullanıcıların adresleri ve işlem bilgilerini denetim veya uyumluluk amacıyla seçici olarak ifşa etmesine izin verir.

Ayrıca okuyun: HUT 8’in BTC rezervi 5K’yı aşıyor

– reklamını yap-

Bitcoin fiyatı bu yıl %88 artmış olsa da, bu yıl şimdiye kadarki en karlı kripto para birimi olmaktan çok uzak. Zcash, 21 milyon birimlik sabit sınırı da dahil olmak üzere Bitcoin’in değer teklifinin birçok temel unsuruna sahip lider bir gizlilik madeni parasıdır ve bu yıl daha da iyi performans gösterdi.

Zcash, esas olarak, blok zinciri ağındaki düğümlerin, kullanıcı işlem meta verilerini açıklamadan işlemleri onaylamasına izin veren sıfır bilgi kanıtı teknolojisi olan zk-SNARK’ların kullanımıyla elde edilen anonimliğe odaklanır. Yerleşik işlev zk-SNARKs, kullanıcıların özel işlemler oluşturmasına ve doğrulamasına izin vermek için bir dizi genel parametre gerektirir.

Zcash’te genel parametreler, Güvenilir Kurulum adı verilen karmaşık, güvenli, çok taraflı bir hesaplamada depolanır. Madeni paraların popülaritesi, İnternet kullanıcılarının daha fazla gizlilik özelliklerine sahip kripto para birimleri arzusundan kaynaklanmaktadır. Zcash, esas olarak, blok zinciri ağ düğümlerinin, kullanıcı işlem ayrıntılarını ifşa etmeden işlemleri doğrulamasını sağlayan sıfır bilgi kanıtı teknolojisi olan zk-SNARK’ların kullanılmasıyla elde edilen anonimliğe odaklanır. Yerleşik işlev zk-SNARKs, kullanıcıların özel işlemleri oluşturmasına ve doğrulamasına izin vermek için bir dizi genel parametre gerektirir.

Wilcox-O’Hearn’e göre, hisse kanıtı daha hafif, daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuzdur. Kripto para birimlerinin karbon ayak izini önemli ölçüde azaltma potansiyeline sahiptir. Wilcox kısa süre önce Forbes ile yaptığı bir röportajda, eşitlik kanıtının kanıtlandığını ve Cardano, Algorand ve Tezos’un başarılı sürümlerine atıfta bulunduğunu belirtti.

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazar Steve Anderrson’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlere ilişkin ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap