1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Yatırımcılar Bir Sonraki Fed Toplantısını Beklerken Bitcoin 36.000 Doların Üzerinde Durağan

Yatırımcılar Bir Sonraki Fed Toplantısını Beklerken Bitcoin 36.000 Doların Üzerinde Durağan

guncel coin haberleri

Bitcoin’in yükselişi ABD hisse senetlerindeki bir ralli ile aynı zamana denk geldi, ancak ikisi arasındaki korelasyon belirsizliğini koruyor.

Günaydın. İşte neler oluyor:

Piyasa Hareketi: Kripto para piyasası geçen haftaki düzeltmeden sonra stabilize olduğu için Bitcoin 36.000 $ kazandı.

Bir Teknisyenin Görüşü: Aşırı satım değerleri BTC kazanımlarından önce gelir.

fiyat

Bitcoin (BTC): 36.547 $ + 0.1%

Eter (ETH): 2.426 $ – %4,6

en büyük kazanan

varlıklar stok kodu malları iade et Bölüm
Evren Atom +%5.4 Akıllı Sözleşme Platformu
Bitcoin Bitcoin +0.7% para birimi

en büyük kaybeden

varlıklar stok kodu malları iade et Bölüm
solana Sol -%8.5 Akıllı Sözleşme Platformu
Algorand bir şey -%7.3 Akıllı Sözleşme Platformu
dosya parası Phil -%6.4 hesaplamak

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda en çok işlem gören dijital varlıkların bir sıralamasıdır.

Market

S&P 500: 4.410 +%0.2

Dow: 34.364 + %0.2

Nasdaq: 13,855 +%0,6

Altın: 1,843 $ +%0,4

Pazar eğilimleri

Asya’da öğleden sonra geç saatlerde 34.000 $ seviyesine kısa bir süre dokunduktan sonra, bitcoin’in fiyatı Pazartesi günkü ABD ticaret seansının dört saatinde 1.834 $ yükseldi. Genel kripto para piyasası, daha geniş piyasanın geçen hafta aşağı yönlü düzeltmesinin ardından istikrar kazandı.

CoinDesk’e göre Bitcoin şu anda 36.400 dolar civarında el değiştiriyor ve son 24 saat içinde biraz yükseldi. Yayınlandığı sırada, ether hafifçe düştü ve 2.400 dolar civarında işlem gördü. Çoğu büyük altcoin (altcoin) kırmızı renktedir.

ABD hisse senetleri de Pazartesi öğleden sonra geç saatlerde toparlandı. Yatırımcılar Federal Rezerv’in bu hafta yapılacak yılın ilk toplantısını yakından izlediklerinden, majör endeksler günün erken saatlerinde düştü.

CoinDesk’in bildirdiği gibi, bitcoin ve kripto para piyasaları son zamanlarda borsa performansını izliyor gibi görünse de, bitcoin ile teknoloji sektörünün tercih edilen vekili Nasdaq 100 arasındaki ilişki zayıf kalıyor – bir hatırlatma Bu durumu etkileyebilecek daha birçok önemli faktör var. Bitcoin ve kripto para piyasaları.

CoinDesk’ten Lawrence Lewitinn, “En azından şimdilik, bitcoin fiyatının bazı küresel risk iştahının ve Çin’deki birçok piyasa dinamiğinin (ve Çin’in kısıtlamalarının sonuçlarının) bir kombinasyonu olduğu iddia edilebilir” dedi. ancak Fed’in her hareketini izlemekten çok daha fazlasını açıklıyorlar.”

Kripto ticaret veri analizi firması Kaiko’nun verilerine göre, geçen haftaki keskin satışlara rağmen, bitcoin’in günlük spot ticaret hacmi Aralık fiyat düşüşü sırasında görülen seviyelerin altında kaldı.

(Haizi)

Kaiko, Pazartesi günü haftalık bülteninde, büyük kripto para borsalarındaki ortalama günlük bitcoin spot hacimlerinin geçtiğimiz ay boyunca çoğunlukla 5 milyar doların altında kaldığını ve sonbaharın başından bu yana keskin bir şekilde düştüğünü yazdı. Bunun nedeni kısmen Çinli borsalar OKEx ve Huobi’nin geçen yıl Çin’in kripto para ticareti yasağı nedeniyle hacim kayıpları yaşaması.

Teknisyenin Görüşü

Desteği/direnci gösteren Bitcoin günlük fiyat tablosu, altta RSI (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Grafiklerde birden fazla aşırı satım sinyalinin ardından Bitcoin (BTC), 35.000 doların üzerine çıktı. Kripto para birimi, 40.000 $ ‘da ilk dirençle karşı karşıya ve bu da yakın vadede yükselişi sınırlayabilir.

33.000 dolar civarındaki gün içi en düşük seviyesinden yükseldikten sonra, bitcoin son 24 saatte %3 artarken, daha geniş kripto para birimi piyasası stabilize oldu.

Günlük grafikteki Göreceli Güç Endeksi (RSI), Mart 2020 çöküşünden bu yana en aşırı aşırı satım okumasını kaydetti. Bir önceki aşırı düşük seviye, bir toparlanmadan önce birkaç ay boyunca bir aralığa bağlı fiyat aralığının ardından 20 Kasım 2018’deydi.

Şimdilik, Kasım ayından bu yana düşük fiyatların düşüş eğilimi değişmeden kaldı, bu da satıcıların dirençte aktif kalmaya devam edeceği anlamına geliyor.

önemli olay

HKT/Singapur 08:30 (12:30 UTC): Avustralya Tüketici Fiyat Endeksi (Ç4, QoQ/YoY)

HKT/SGT 08:30 (12:30 UTC): National Australia Bank iş durumu (Aralık)

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): NAB Business Confidence (Aralık)

Avustralya günün kutlu olsun

HKT/Singapur 23:00 (3:00 UTC): ABD Tüketici Güven Endeksi (Ocak)

Bilgi kaynağı: FXSTREET’ten 0x bilgisiyle derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap