İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Merak ettiğiniz tüm sorulara, haberimizde yanıt bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma
Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Bankalar sim kart değişikliği nedeniyle sim kartlarına bloke koymakta ve çerez politikasını uygulamaktadır. Bu operatör değişikliği ya da operatör değişikliği olmaksızın sim kartının yenilenmesi durumlarında gerçekleşir. Yapı Kredi sim kart blokesini nasıl kaldıracağınızı merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız bu yazıya mutlaka göz atmalısınız. Diyelim ki mobil telefonunuzun sim kartınız yenilediniz ya da operatör değişikliği yaptınız. Bunun sonucunda ne yapmanız ve nasıl hareket etmeniz gerektiği hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

  • Sim kart değişikliği,
  • operatör değişikliği ve
  • telefon değişikliklerinde sim kartınız bloke olur.

Güvenliğiniz için tek kullanımlık şifreleri kullanarak bankaların sim kartınıza koyduğu blokeleri kolayca kaldırabilir ve bankacılık işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemini ATM’ler ve müşteri merkezi kanallarından kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz

Bankalar, yasal düzenlemeler gereği sim kart ve operatör değişikliklerinde internet bankacılığı ve mobil bankacılık için tek kullanımlık şifre gereklidir. Tek kullanımlık şifrenizi alamazsanız internet bankacılığına ve mobil bankacılığa giriş yapamayacak ve bazı işlemleriniz hiçbir şekilde gerçekleştirilemez. Sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmezseniz; online alışveriş yapamaz, kartınıza yeni şifre belirleyemez veya kredi kartı borcunuzu ödeyemezsiniz. Bu işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikle Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemini yapmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki yolları takip edebilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma
Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

ATM’den Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Size en yakın Yapı Kredi ATM aracılığıyla bu işlemi yapabilirsiniz. Eğer internet bankacılığı ya da mobil bankacılık yollarını kullanamıyorsanız ilk yapmanız gereken sim kart blokesini kaldırmak olmalıdır. Bazı yerlerde internet bankacılığı üzerinden de sim kart blokesini kaldırabilirsiniz yazmaktadır ancak doğrulama mesajı gelmediği için internet bankacılığına giriş yapamayacağınızı maalesef söylemek istiyoruz. Bu durumda yapılacak durum Yapı Kredi müşteri hizmetlerinden veya Banka ATM’lerinden bloke kaldırma işlemi yapmaktır.

Yapı Kredi ATM’sine gittiğinizde ekranı açıp şu işlemleri yapmanız gerekmektedir.

  • Kullanıcı Başvuru İşlemleri
  • Kullanıcı İşlemleri
  • Sim Kart Bloke Kaldırma Akıllı SMS Numarası ONAY
  • Sim Kart Bloke Kaldırmak

Bu adımlarla işleminizi hızlı ve pratik bir şekilde yapabilir ve banka kartım ve kredi kartını kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemi en yakın şubeye giderek yapmaya çalışsanız bile pandemi sürecinin getirdiği etkiyi de sayarsak işlemleriniz çok uzun sürmektedir.

Müşteri Hizmetlerinden Yapı Kredi Bloke Kaldırma

Yapı Kredi sim kart blokesi kaldırma isteğinde bulunmadan önce sizden istenecek T.C. kimlik numarası, anne kızlık soyadının bazı harfleri, doğum tarihi ve doğum yeriniz gibi verileri hazırlamanız gerekmektedir. Sim kart bloke kaldırma işlemini yaparak, kullanmakta olduğunuz iletişim bilgilerinizi müşteri yetkilisine söyledikten sonra cep telefon numaranıza akıllı şifre SMS olarak gelecektir. Sim kart blokesi kaldırma talebinin, güncel olarak kullanılan telefon numarasından ve şahsen yapılması gerekmektedir. Kişilerden istenen bu bilgiler ve koşullar tamamen güvenlik amaçlıdır. Sim kart blokesini Yapı Kredi müşteri hizmetlerinden kaldırmak için müşteri temsilcisi yetkilisine doğrudan bağlanmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde yapacağınız konuşma sadece zaman kaybına yol açacaktır. Yapı Kredi müşteri hizmetlerine 0850 222 0444 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemini iki farklı yolla ne şekilde gerçekleştirebileceğinizi yukarıda ayrıntılı bir şekilde anlattık. ATM ya da Yapı Kredi müşteri hizmetleri aracılığıyla şifre almaya gerek kalmadan kolay ve pratik bir şekilde sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.(1)

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap