1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı Kredi EFT Saatleri

EFT, bankalar arası para transferine denir. EFT işlemleri belirli saatler içinde yapılır. Bu makalede Yapı Kredi EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.


 

Yapı Kredi EFT Saati Başlangıcı: 09:00 – Yapı Kredi EFT Saati Bitişi: 16:45


 

Yapı Kredi Swift Kodu :YAPITRISFEX – Yapı Kredi EFT Kodu :0067


 

Yazıda belirttiğimiz saatler içerisinde EFT işlemlerinizi gerçekleştirirseniz, para transferiniz karşı hesaba kısa sürede ulaşacaktır. EFT işlemleri EFT saatleri dışında yapılırsa, EFT saati başlangıcına kadar para transferiniz bekler.

Yapı Kredi EFT Saati Kaça Kadar?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi EFT işlemleri belirli saatlere kadar yapılır. Yapı Kredi Bankası EFT saatleri 16:45’e kadardır. Bu saatten sonra yapacağınız EFT’ler, bir sonraki mesai gününün EFT saatinin başlaması ile işleme konur. EFT işlemlerinizin hızlıca hallolmasını istiyorsanız, EFT işleminizi EFT saatleri içinde yapmaya özen göstermelisiniz.

Haftanın her günü veya günün her saati EFT işlemlerini başlatmanız mümkün. Ancak EFT işlemleri hafta içi belirli saatler içerisinde gerçekleşir. Siz cumartesi sabahı bir EFT yapacak olursanız, bu EFT karşı hesaba ancak Pazartesi günü EFT saatinin başlaması ile karşı hesaba ulaşacaktır.

Yapı Kredi EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Yapı Kredi Bankasından yapılan EFT’ler veya Yapı Kredi Bankasına doğru yapılan EFT’ler, 09:00 itibari ile hesaba geçecektir.

Hızlanan finansal yaşam kişilerin farklı ihtiyaçlarının oluşmasına neden olmuştur kişilerin para transferlerinde ve ödemelerinde en çok kullandıkları hizmet olan EFT işlemleri de artan ihtiyaçlara cevap veren hizmetlerden biri olarak nitelendirilebilmektedir.

Kişilerin finansal yaşamalarında sıkça kullandıkları EFT işlemleri kendi hesapları arasında ya da Türkiye’de hizmet vermekte olan başka banka kullanıcılarının banka hesapları arasında para transferine olanak sağlayan banka hizmetidir. Bankalar EFT saati seçeneklerini kendileri belirlemektedirler.

Yapı Kredi EFT Saatleri
Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı Kredi EFT Limiti

Aşağıdaki limitler dahilinde, Yapı Kredi bankasında EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

EFT(Başka Banka Hesabına – Kredi Kartına) TL 300.000
Geç EFT TL 50.000

 

Yapı Kredi EFT Saatleri yine bankanın kendi belirlemiş olduğu saatlerdir. Müşteriler tarafından merak konusu olan soru banka EFT saatleri kaça kadar devam etmektedir? Şeklinde ifade edilebilir. Müşterileri Yapı Kredi bankası şubeleri üzerinden, internet bankacılığı üzerinden ve telefon bankacılığı üzerinden EFT para transferi işlemlerini yapabilmektedirler.

Banka EFT saati kaça kadar? Banka müşterileri hafta içi sabah saat 09:00 ile akşam 16:45 saatleri arasında EFT işlemlerini kolayca gerçekleştirebilmektedirler. Kişiler banka üzerinden yapacakları EFT işlemlerinde herhangi bir ücret ödemezler.

1944 yılında Türkiye’de bireysel ve kurumsal müşterilerinin daha uygun koşullarda finansal destek alabilmeleri adına özellikle bireysel ihtiyaç kredisi konut kredisi seçeneklerinde hizmet vermek amacı ile kurulmuş olan Türkiye’nin ilk özel bankası kabul edilen Yapı Kredi Bankası Türkiye’de hizmet veren özel bankalar arasında yer alan dördüncü özel banka olarak nitelendirilmektedir.

Banka öncelikli olarak kişilerin konut alımlarında ki acil nakit ihtiyaçlarına finansal destek sağlamak amacı ile kurulmuş olmasına rağmen sonraları hem bireysel müşterilerin hem de kurumsal müşterilerine farklı alanlarda finansal destek ve finansal işlem hizmetleri sağlamıştır. Kişilere ve kurumlara acil nakit ihtiyaçlarında farklı kredi olanakları ve günlük ihtiyaçlarına yönelik kredi kartı seçenekleri sunan banka oldukça fazla müşteriye ulaşmayı başarmıştır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap