1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Y kuşağı, 2022-CNBC anketinde daha fazla kripto para satın alacak

Y kuşağı, 2022-CNBC anketinde daha fazla kripto para satın alacak

guncel coin haberleri

Son birkaç yılda, giderek daha fazla insan ödeme yerine yatırım için dijital varlıkları kullandı. Bu durum, birkaç dijital varlığın elde tutulmasından elde edilen büyük kârlara bağlıdır. Aynı zamanda, Y kuşağı varlıkların benimsenmesini teşvik etmeye devam ediyor, böylece daha fazla dijital varlığa sahip oluyor.

Bununla birlikte, CNBC’nin anketine göre, kripto para biriminin çoğunu elinde tutan bin yıllık milyonerlerin hedefi, 2022 yılına kadar daha fazla varlık elde etmek.

CNBC anketleri, pazarın birçok yönünü hedefliyor

Bu CNBC anketi, raporunda farklı ekonomik sektörlerde piyasa duyarlılığının yayılmasını değerlendirdi. Raporda, Y kuşağının artık ekonomik büyümeyi kısıtlayan önemli bir faktör olan enflasyon konusunda temkinli olduğuna dikkat çekildi.

Ayrıca bu durumun bir diğer riski de ABD hükümetinin işlevsizliğidir. Disfonksiyon ve enflasyon, her bir kişinin oyların %23’ünü oluşturduğu süregiden bir dizide birbirine bağlıdır.

CNBC anket raporu, bin yıllık milyonerlerin %80’inden fazlasının bazı kaynakları şu veya bu şekilde sanal varlıklara yatırdığını gösteriyor. Bununla birlikte, aynı raporun başka bir kısmı, bu sayının neredeyse yarısının 2022 yılına kadar daha fazla dijital varlık edinmeye odaklandığını gösteriyor.

Katılımcıların %6’sının kripto para birimi varlıklarını satın almayacaklarını, ancak bazılarını satmak istediklerini belirtmiş olmaları dikkat çekicidir. Raporda ayrıca, ankete katılanların %50’sinden fazlasının servetlerinin neredeyse yarısını farklı dijital varlıklara yatırdığı belirtildi. Aynı zamanda, CNBC anketine katılanların üçte biri, servetlerinin yaklaşık %75’inin dijital varlıkları satın almak için kullanıldığını belirtti.

Enflasyon konusunda, CNBC’nin anketi, ankete katılan bin yılların çoğunun enflasyonun uzun süre var olacağına inandığını gösteriyor. Aynı zamanda, katılımcıların %45’i insanların etkisi hakkında endişelenmesi gerektiğine inanıyor. Buna rağmen, ankete katılanların yaklaşık %59’u Fed’in enflasyonla mücadele etme ve enflasyonun üstesinden gelme yeteneğine sahip olduğuna inandıklarını söyledi.

CNBC raporu ayrıca, sıradan tüccarlarla karşılaştırıldığında milyonerlerin yaklaşan enflasyon hakkında tamamen farklı bir görüşe sahip olduğuna dikkat çekti. Raporun editörünün resmi açıklamasına göre, milyonerler enflasyonun yatırımlarını nasıl etkileyeceği konusunda endişeli olsa da, sıradan tüccarlar artan hizmet ve mal fiyatlarına şüpheyle bakıyor.

Raporda ayrıca kripto para piyasasına katılmak isteyen milyonerlerin sayısının arttığı belirtildi. Geçmişte CNBC anketinde, kripto para piyasasına girmek isteyen Y kuşağının sayısı %50’ye yakındı ve şimdi %53’e yükseldi. Raporda ayrıca, yaşlı milyonerlerin dijital varlıklara yatırım yaparken tereddütlü göründüklerini ve bu durumun bin yıllık bir işletme gibi görünmesini sağladığını söyledi.

Bilgi kaynağı: CRYPTOVIBES’ten derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazar John Wanguba’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap