1. Ana Sayfa
 2. Kripto Para
 3. xToken – ETH ve Mint xToken ürünleri arasında köprü oluşturma

xToken – ETH ve Mint xToken ürünleri arasında köprü oluşturma

guncel coin haberleri

Primer — xToken, Aave, Synthetix ve Bancor gibi en iyi DeFi protokollerindeki karmaşık stake ve likidite stratejilerini kullanışlı ve şekillendirilebilir, kullanıma hazır bir ERC20 jetonuna saran Ethereum tabanlı bir DeFi protokolüdür. xToken’lar, bir cüzdandan diğerine gönderilebilen, likidite havuzlarına eklenen ve kredi teminatı olarak kullanılabilen serbest yüzen ERC20’lerdir. Uniswap v3 madencilik havuzlarında otomatik yeniden yatırımdan popüler DeFi stake modüllerinde otomatik birleştirmeye kadar, xToken, aktif ihtiyacını ortadan kaldırırken paralarını işe koymak ve yönetişime katılmak isteyen pasif token sahipleri için tek durak noktasıdır. Kullanıcılara zamandan ve paradan tasarruf sağlarlar, karmaşık token mekaniklerini basit bir satın al ve tut stratejisine damıtırlar ve kullanıcılara fikirli bir yönetim seçeneği sunarlar.

tanıtmak

Ethereum’un DeFi dünyasında yaygın olarak kabul görmesi aynı zamanda onun düşmanıdır. Ethereum’un yüksek gaz ücretleri, özellikle perakende ve küçük yatırımcılar için daha az çekici hale getiriyor. Doğal olarak projeler yeni dinlenme yerleri bulmak için genişliyor ve L2 zincirleri birçok projeyi kendine çekiyor. xToken aynı şeyi yaptı ve Arbitrum’a indi. Bu, x-Token topluluğuna ve bir bütün olarak DeFi topluluğuna hitap etmek için tasarlanmış odaklı ortaklıklar aracılığıyla yapılır. Arbitrum, Ethereum ana ağı dışında işlemleri yürüten, ancak katman 1 tarafından sağlanan güvenliği koruyarak üzerinde işlem verilerini yayınlayan bir katman 2 çözümüdür.

köprü varlıkları

Varlıklar, Hop, FundMovr, Celer köprüsü veya Arbitrum köprüsü gibi çeşitli köprüleme seçenekleri kullanılarak Ethereum ana ağından aktarılabilir veya Arbitrum’a köprülenebilir.

Gaz transfer etmek ve ödemek için bir ETH bakiyeniz olduğunu düşünürsek, bu temelde iki adım gerektirir:


1. Cüzdanınıza Arbitrum ekleyin – en kolay yol Chainlist’e gitmektir. Arbitrum’u arayın ve Arbitrum One Ekle’ye tıklayın.

0*UPKj-xuOqG2nXGsY.png.webp

2. Varlıklar arasında köprü oluşturma – Diğer varlıklar arasında köprü oluşturmadan önce, herhangi bir işlem türü için nihayetinde gaz ödemek için Arbitrum’da bir miktar ETH’ye sahip olmak mantıklıdır. ETH transfer etmek için tutarı girin, yatır’a tıklayın ve işlemi onaylayın. Ağ tıkanıklığına bağlı olarak, paranızın görünmesi bir saat kadar sürebilir.

0*2NcTB54QgzGCyYZD.png.webp

Mint xU3LP veya xToken Kaldıraçlı Jetonlar

Arbitrum’da x-Token’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte üç ürün piyasaya sürüldü –

 1. xToken Lending – Bu, kullanıcıların teminat yatırdığı ve USDC ödünç aldığı basit bir borç verme protokolüdür. WETH, WBTC ve LINK olmak üzere yalnızca üç yaygın seçenek vardır.
 2. xAssetLev — xAssetLev, kullanıcıların herhangi bir karmaşık strateji veya parametreyi yönetmeden uzun belirteçlerden yararlanmalarına olanak tanır. Şu anda kullanıcılara 3x uzun pozlama sağlayan xETH3x ve xBTC3x var.
 3. xU3LP – Bu, Uniswap V3 likidite stratejisini L2’ye getirir. Bu, homojen ticaret çiftlerini (örneğin, stabilcoin-stablecoin) kapsar ve yatırımcılara kalıcı kayıp riskini en aza indirirken sürdürülebilir getiriler sağlar. xU3LPa (USDTUSDC) ve xU3LPb’ye (DAIUSDC) sahiptir.

GM-GA-GN NFT

BingoBongoPlinkoPlonko tarafından oluşturulan GM/GA/GN/WAGMI NFT koleksiyonu, xToken ve MAGIC , CRV, VISR ve THALES gibi çeşitli diğer DeFi ve NFT toplulukları (YFI ve INDEX gibi belirteçlere sahip adresler, staking belirteçlerine sahip adresler) ile etkileşim kurmak için yaklaşık 75.000 adres açtı, Aave ve Compound’dan ödünç alındı ​​ve Lyra’da işlem gördü). Anlık görüntü tarihi 22 Kasım.

GM, GA ve GN setlerinin her birinde 4000 öğe bulunur ve WAGMI setinde toplam 500 öğe bulunur. Koleksiyondaki tüm NFT’ler benzersizdir ve 1000’den fazla farklı özellik aracılığıyla oluşturulur. Her GM/GA/GN ürünü, Arbitrum’daki xToken teklifine katılarak ücretsiz olarak basılabilir. WAGMI çalışmaları, Arbitrum Sushiswap’ta XTK-WETH LP olunarak elde edilebilir.

0*9rVXwwytWJRshF_J.png.webp

NFT’ler Nasıl Nane Yapılır?

Yalnızca beyaz listedeki adresler bu NFT’leri basabilir. Devam edelim ve bu NFT’leri basmak için adım adım ilerleyelim.

xtoken.market’te oturum açın ve cüzdanı Arbitrum ağını kullanarak bağlayın.

GM (Günaydın) NFT’leri – Hafif bir “Sabah” paleti, GM temalı çıkartma mesajları ve kahvaltıda servis edilebilecek bazı tatlılar içeren 4.000 benzersiz sanat eserinin özel baskısı.

0*2DH48qHuoT0YQ4Yk.jpeg.webp

 • Yatırım tablosundaki xU3LP Fonuna gidin.
 • Mint >500 xU3LPa veya xU3LPb jetonları. xU3LP’yi basmak için bu fonların stablecoin girdilerinden birine ihtiyacınız var.
 • NFT deneyim modunu açın ve GM’yi basma seçeneğine sahip olacaksınız (cüzdanın beyaz listede olduğu göz önüne alındığında).
 • Mint’e tıklayın ve işlemi onaylayın.

GA (İyi Öğleden Sonra) NFT’leri – Canlı bir “High Noon” paleti, GA temalı çıkartma mesajları ve akıcı öğle yemeği seansları için buz küpleri içeren 4.000 benzersiz sanat eseri içeren özel bir sürüm.

0*SaQEMbvy3ih32CLf.jpeg.webp

 • Krediler sekmesine gidin.
 • WETH, WBTC veya LINK aracılığıyla en az 500$ (büyük olasılıkla 750$ teminat) alacak kadar teminat yatırın.
 • NFT deneyim modunu açın ve GA’yı basma seçeneğiniz olacak (cüzdanın beyaz listede olduğu göz önüne alındığında).
 • Mint’e tıklayın ve işlemi onaylayın.

GN (İyi Geceler) NFT – Daha koyu bir “akşam” paleti, GN temalı çıkartma mesajları ve parlak gece hayatı ışıkları içeren 4.000 benzersiz sanat eseri içeren özel bir sürüm.

0*09DvHwjFEtEFtFio.jpeg.webp

 • Yatırımlar tablosundaki Kaldıraç sekmesine gidin.
 • 500 xETH3x veya xBTC3x jetonlarının üzerinde nane yapın. Madeni para basmak için ETH veya WETH/WBTC’ye ihtiyacınız var.
 • NFT deneyim modunu açın ve GN’yi basma seçeneğine sahip olacaksınız (cüzdanın beyaz listede olduğu göz önüne alındığında).
 • Mint’e tıklayın ve işlemi onaylayın.

WAGMI NFT – Tüm koleksiyonun tüm özelliklerini ve renk şemalarını bir araya getiren 500 benzersiz sanat eseri içeren Exclusive Collector’s Edition.

0*vCoipxLoL8yoyBYU.png.webp

 • Sushiswap Arbitrum’da en az iki hafta boyunca 3000$’dan fazla XTK-WETH likiditesi sağlayın.
 • 10 WAGMI, ilk gelene ilk hizmet esasına göre, günlük olarak dağıtılacaktır.

XToken, xToken 2.0’a taşınıyor. Bu, ürün odaklılık ve uyum açısından stratejik bir değişim olacak ve 2022’nin ilk çeyreğinin sonunda tamamlanması bekleniyor. Odak noktası, ısmarlama, yönetim açısından ağır fonlara kıyasla, şu anda sunduğu ölçeklenebilir ve izinsiz ürünler, platformlar ve protokoller olacaktır. Ekip bunu, şimdiye kadarki tüm öğrenmelerin uygulanmasında yeni bir başlangıç ​​olarak adlandırıyor. Bizim için tüm bunların nasıl gelişeceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

sosyal iletişim

Alt yığın, Döngü, Torum, Odysee, Twitter, Youtube, Read.cash, Publish0x, Ön Arama, Orta, Noisecash

Cryptocurrency Pipeflare, GlobalHive, GetZen ile ücretsiz kripto para birimi alın

SwapSpace’de Değiştirin

Fiyat güncellemeleri için Coinmarketcap’e bakın veya uygulamayı Apple/Google’dan indirin

Airdroplar, elmaslar, Öğren&Kazanmak için CMC’ye katılın

Telegram(G), Telegram(EN), Twitter, Reddit, Instagram, Facebook’ta

Coinmarketcap’te kripto para izleme listenizi oluşturun veya portföyünüzü takip edin

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile GLOBALCOINRESEARCH’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap