1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. XRP kurucusu Chris Larsen, Bitcoin madencilerini iş kanıtından vazgeçmeye teşvik etmek için bir strateji önerdi

XRP kurucusu Chris Larsen, Bitcoin madencilerini iş kanıtından vazgeçmeye teşvik etmek için bir strateji önerdi

XRP kurucusu Chris Larsen, iş kanıtından kurtulmak için Bitcoin madencilerini icat etme stratejisini önerdi

XRP kurucusu Chris Larsen, iş kanıtından kurtulmak için Bitcoin madencilerini icat etme stratejisini önerdi

XRP mucidi ve Ripple yönetim kurulu başkanı Chris Larsen, amiral gemisi kripto para madencilerini, hisse kanıtı gibi daha çevre dostu fikir birliği algoritmalarına geçmeleri için çekme planını duyurdu.

Larson’ın daha yeşil Bitcoin için radikal önerisi

Larsen, Bitcoin madencilerinin ağ enerji kullanımını azaltmak için atması gereken adımları özetledi. Madencilerin düşük enerjili konsensüs algoritmalarına (en iyi kripto para birimi protokolleri tarafından kullanılanlar gibi) geçişi “uzun ömürleri üzerinde net bir olumlu etki” olarak görmeleri gerektiğine inanıyor.

Proof of Work (PoW), Bitcoin blok zincirine güç sağlayan enerji yoğun bir fikir birliği algoritmasıdır. Pioneer kripto para birimleri, ağın her yıl dünyadaki çoğu ülkeyle kıyaslandığında çok fazla enerji tükettiğine dikkat çeken alaycılar tarafından sıklıkla eleştirilir. Birçok kişi, artan çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) sorunlarının, bazı tanınmış şirketlerin Bitcoin’i kabul etmesini engelleyen ana faktörler olduğuna inanıyor.

Milyarder, “Bitcoin madencileri nesnesini varsaymak” nedeniyle PoW’dan kurtulmanın kolay olmadığını itiraf etti, bu yüzden ağ madencileri için yeni kar teşvikleri getirmek için kodu değiştirmeyi önerdi.

Larsen’in “minimal yıkıcı” çözümü “mevcut madencilerin mevcut hash oranının anlık görüntüsünü alacak ve ardından madencileri orantılı olarak ödüllendirecek.” Bu, mevcut madencilere daha fazla enerji kullanmaya veya daha fazla madencilik ekipmanına yatırım yapmaya gerek kalmadan gelecekteki BTC ödüllerini alma hakkı verecek. Başka bir deyişle, stratejisi madencilere “ek ekonomik faydalar” getirecek çünkü aynı geliri oldukça düşük bir işletme maliyetiyle alacaklar.

Reklam&nbsp &nbsp

Larsen, böyle bir sistemin çalışma prensibini detaylandırdı ve şunları varsaydı:

“Örnek olarak Marathon Digital’i ele alalım. 1 Kasım 2021 itibariyle mevcut küresel hash oranının %8’ini çalıştırıyor ve her gün 75 BTC kazanıyor. Bu tür kod değişiklikleri altında Marathon, günlük Bitcoin ödülünün %8’ini kazanmaya devam edecek. % , ancak bu ödülü almak için herhangi bir enerji harcamaktan çekinmeyin.”

Buna ek olarak, mevcut madenciler, ödülleri tokenleştirilebildiği ve piyasadaki diğer kişilere satılabildiği için uzun vadeli gelir akışlarından faydalanacak.

Larsen ayrıca Hive Blockchain Technologies (HIVE), Canaan (CAN), Bitfarms (BITF), Stronghold Digital Mining (SDIG) ve Riot Blockchain (RIOT) dahil olmak üzere listelenen bazı ABD Bitcoin madencilik stoklarından bahsetti. Larsen’e göre, bu şirketlerin hisse fiyatları kazançlı teşviklerle önemli ölçüde artabilir.

Larson: Yararları risklerinden daha ağır basıyor

Ethereum, piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimidir ve şu anda eşitlik kanıtına geçiş yapmaktadır. Larsen’e göre, bu hareket Bitcoin’i bir “iklim anomalisi” yapacak.

Bitcoin topluluğundaki çoğu kişinin PoW destekçisi olduğunu belirtmekte fayda var çünkü bu, ademi merkeziyetçilikten vazgeçmeden ağı koruyabilen etkili bir mekanizma. Bu basitçe, Larson’ın radikal önerisinin topluluk desteği alma olasılığının düşük olduğu anlamına gelir.

Bununla birlikte, Ripple kurucu ortağı, bu kodların uygulanmasının Bitcoin ve madencilerin fikir birliği ile değişmesi zaman alsa da, faydaların sonunda riskleri maskeleyeceği sonucuna varmıştır.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile ZYCRYPTO’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap