1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Wizardia’nın Oyuncuları (ve Yatırımcıları) Yeni NFT Ekonomi Kripto Brifingi’nden Nasıl Yararlanabilir?

Wizardia’nın Oyuncuları (ve Yatırımcıları) Yeni NFT Ekonomi Kripto Brifingi’nden Nasıl Yararlanabilir?

guncel coin haberleri

NFT’ler ve metaverse oyun alanı 2022’de sıçramalar ve sınırlar oluşturmaya devam ederken, oyun alanının sadece hikaye, karakterler ve oynanış açısından değil, aynı zamanda belirli bir projeyi oluşturan unsurlar açısından da yavaş yavaş evrimine tanık oluyoruz.

Bunun bir örneği Wizardia’dır. Wizardia, oyuncuların NFT’ler tarafından temsil edilen benzersiz sihirbazların rolünü üstlendiği ve değerli kaynaklar kazanmak ve NFT avatarlarını yükseltmek için birbirleriyle savaştığı, oynayarak para kazanmak için yaklaşan bir fantezi metaverse oyunudur. Wizardia, 2021’de geliştiricilerin dApp’leri kurması için en popüler hedeflerden biri olacak düşük ücretli bir hisse kanıtı (PoS) ağı olan Solana (SOL) blok zinciri üzerine inşa edilmiştir.

r5vEmSMK7JzmbGbW1eJBLlxUqK49mR1IDr2W5tAxrkSwSJTtw0zblnb7XhML-Hm75oLu5YmSSKRkMQvFo8VnUlTpYe2MpDpEiCXdZNVYcVD1Waz0sa.Konsept Sanat – Arena

Wizardia, oyunculara standart oyun yoluyla NFT’lerin değerini artırma fırsatı verirken, oyunun NFT tabanlı ekonomisinin bir başka yönü, zaman içinde telif ücreti üretme şekliyle son haftalarda dikkat çekti.

Oyun sırasında telif hakkı kazanın

Wizardia’nın oyun içi Wizard NFT’si, iki NFT ekonomisi ile birlikte Arena Genesis NFT’den oluşur – sahiplerine oyunun savaş arenasında gelecekteki tüm savaşlardan ve işlemlerden telif hakkı kazanmaları için özel haklar veren bir jeton.

Esasen bu, oyun dünyasına daha fazla oyuncu girip arena savaşlarına girdikçe, ilk yatırımcıların Arena Genesis NFT’leri satın alabileceği ve arkalarına yaslanıp giderek artan telif ücretlerini toplayabileceği anlamına geliyor. Arena Genesis NFT sahiplerinin oyuna katılmaları bile gerekmediğini, bunun yerine NFT’leri platformda stake ettiğini ve sahiplerin jeton şeklinde ödüllendirileceğini belirtmekte fayda var.

Reklam&nbsp &nbsp

7qb1g3XQq01jJoNvogJS3WRm30py_UtckW7T4bcjdZk1lhka8N43Hff9hS2GTU2tQ56oi96-kRlKivzS_vxV4RyXGQiLzRYQTXdi4XVCNp3jsI6Tir. Arena Genesis NFT (İlk tur)

Bu yatırımın oyunun varlığı sırasında karşılığını vermesi bekleniyor. Belirli bir şirketin başarılı kampanyalarından elde edilen kârlar gibi, Arena Genesis NFT sahipleri de zaman içinde oyun içi işlemlerden telif ücreti alacaktır. Wizardia’nın gelir tahmini hesaplayıcısına hızlı bir bakış, Arena Genesis NFT özel satışının ilk turuna giren yatırımcılar için potansiyel telif ücretlerini ortaya koyuyor – 30.000 oyuncu tabanı varsayarak. Bunun yalnızca günlük oyun kullanıcılarının sayısı veya Wizardia jetonunun fiyatı gibi birçok değişkene bağlı olan bir tahmin olduğunu ve %100 telif hakkı garantisi olmadığını unutmayın.

CCtbfENOoBKJdZwWmwZVEoTNE435dQR5RlkGPhPkReq_M-9ybQ0_hj3C9898xNYv-0r0vCDgoQtdRNOLK_wxBYWlGZhanlZWkwzba-HOzuvwLx6iGdCnnDRL.GpCnnDRL.Gelir tahmini hesaplayıcısı, yalnızca bir solucan almak için erken bir kuş değildir

pwpf-voGERnkmRd6UDq9hMH_LbRN4PUQFRko4xx65yyrWzJI2fMuoox7LzruwmeLxxoC_Hpc5n_lpjFSYH9IqlKVFhKC6XtW4s1MGVui1mMk2u2bhRXUVRMES.pJI2bhRXUVRMES.Konsept Sanat – Arena

Arena Genesis NFT’lerinden gelen potansiyel telif hakları, Wizardia sonraki halka arzlarının her birinde – yedi tanesinde – ilerledikçe, jeton fiyatı yükseldikçe dalgalanıyor. Özel satışın birinci ve yedinci turları arasındaki NFT’lerin maliyetindeki fark çok açıktı – belirteç başına 125 ila 445 dolar arasında değişiyordu.

Bununla birlikte, en erken satış turlarına katılma motivasyonu açık olsa da, Wizardia’nın telif ücretlerinin üretilme şekli, geç aşamadaki yatırımcılar için güzel getiriler elde etmek için iyi bir fırsat sunuyor. Bunun nedeni, Arena Genesis NFT tarafından üretilen değerin, oyun dünyasına daha fazla oyuncu girdikçe doğal olarak artmasıdır. Ek olarak, müteakip tüm satış turlarından elde edilen telif haklarının bir kısmı erken yatırımcılara gidecek, yani oyundaki savaştan önce bile telif hakları tahakkuk etmeye başlayacaklar.

NFT gelirine yönelik bu yeni yaklaşım, her NFT satıldığında telif ücretlerinin kazanıldığı OpenSea gibi popüler NFT platformlarının telif hakkı yapısına dayanmaktadır. Wizardia’nın Genesis NFT’si ile jetonlar, devam eden telif hakları üretmek için satılmaz, bunun yerine proje ilerlemeye devam ettikçe erken telif hakları olarak hizmet eder. Dahası, pazarın zaten doyma noktasına yaklaşmakta olduğu OpenSea’de NFT’leri gerçekten satma olasılığı hiçbir zaman tam olarak kesin olmamıştı.

Wizardia’nın Arena Genesis NFT’sinin halka açık satışının ilk aşaması, satışın sonraki aşaması 2022’nin başlarında olmak üzere Şubat ayı başlarında gerçekleşecek. Oyunun Battle Arena oyun modunun bu yıl 2019’un ikinci çeyreğinde çıkması planlanıyor, yani Genesis NFT sahipleri yakında oyun içi savaşlardan pasif gelir elde etmeye başlayabilecekler.

Wizardia, topluluğuna 10.000 $ değerinde ödül veriyor. Airdrop’a katılan topluluk üyeleri, tümü Binance Smart Chain’de dağıtılan, rastgele seçilen 90 şanslı kazanan arasında paylaştırılacak olan 10.000 ABD Doları USDT alacak.

Airdrop 7 Şubat’ta sona eriyor. Freebie’ye girmek için şimdi kaydolun.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile ZYCRYPTO’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap