1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. WisdomTree’nin Bitcoin spot ETF başvurusu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından reddedildi

WisdomTree’nin Bitcoin spot ETF başvurusu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından reddedildi

guncel coin haberleri

ABD’li düzenleyiciler, WisdomTree’nin Bitcoin spot ETF uygulamasını reddetti ve piyasa manipülasyonunun büyük bir sorun olduğunu belirtti.

1 Aralık’ta Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kurumu, WisdomTree’nin Bitcoin spot borsada işlem gören fon ürünleri başvurusunu reddetti.

Birçok rapor, SEC ajansının daha net bir cevap vermediğini iddia ediyor, bu da onu reddetmenin nedeni. Ve başvuruyu reddetmek için makul bir sebep yok.

Ancak SEC ajansı, Wisdom Tree Company’nin Bitcoin spot uygulamasını reddetmesinin ana nedenini açıkladı ve işaret etti.

SEC ajansına göre, Bitcoin ve Bitcoin spot ETF ürünleriyle ilişkili birçok risk türü vardır. En önemli risk piyasa manipülasyonudur.

SEC ajansı, WisdomTree’nin başvurusuyla ilgili endişeler hakkında resmi olarak şunları yazdı:

“Komite, BZX’in, teklifinin Ticaret Yasası’nın 6(b)(5) maddesine, özellikle de Ulusal Menkul Kıymetler Borsası kurallarına uygun olduğunu kanıtlamak için Ticaret Yasası ve Komitenin Uygulama Kuralları uyarınca teklifini yerine getirmediği sonucuna varmıştır. “Dolandırıcılık ve manipülatif davranış ve uygulamaları önlemeyi ve “yatırımcıları ve kamu yararını korumayı” amaçlar.

SEC, Bitcoin spot ETF’lerinin gri skalasını belirler

12 Kasım’da SEC ajansı, VanEck’in Bitcoin spot ETF ürün başvurusunu reddetti.

Buna karşılık, Grayscale SEC ajansı sekreterine açık bir mektup yazdı ve SEC ajansının kararını yanlış bir fikir olarak nitelendirdi çünkü iki benzer şeyi farklı şekillerde düşünüyorlardı.

Burada Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ajansının yakında Grayscale GBTC’nin Bitcoin spot ETF ürünlerine dönüştürme başvurusunu reddedeceğinden neredeyse emin.

SEC, Grayscale’in başvurusu hakkında 25 Aralık’tan önce bir karar verecek.

Ayrıca okuyun: El Salvador Başkanı, Bitcoin’in neden altından daha iyi olduğunu açıklıyor

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazar Jitender’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap