İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Voodoo, 2022’de blockchain tabanlı oyunlar eklemek için 200 milyon dolar ayırıyor

Voodoo, 2022’de blockchain tabanlı oyunlar eklemek için 200 milyon dolar ayırıyor

guncel coin haberleri

Fransız merkezli bir blockchain oyun platformu olan Voodoo, yeni blockchain tabanlı oyunların genişletilmesini finanse etmek için ek 200 milyon ABD Doları tahsis etti.

20 Aralık’taki duyuruda Voodoo, küresel eğlence ve mobil kullanıcılar için blok zinciri tabanlı oyunlar oluşturmak için 2022’de 200 milyon ABD Doları yatırım yapacağını doğruladı. Finansman, en yetenekli oyun stüdyolarından bazılarıyla yapılan ortaklıklardan gelecek.

Duyuruya göre Fransız oyun devi, erken oyun stüdyolarına yeni fonlar ödeyecek ve önümüzdeki 12 ay içinde 20 yeni dahili şube oluşturacak. Voodoo’nun halihazırda blok zinciri oyunları ve işlevleri oluşturmaya adanmış 10 dahili ve harici stüdyosu var.

Voodoo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Alex Yazdi, yeni gelişmeleri değerlendirirken, birçok oyuncunun dijital varlık satın almaya alışması nedeniyle blockchain teknolojisinin oyun endüstrisine büyük ölçüde yardımcı olacağını iddia etti.

Yine de Yazdi, kullanıcılara varlıklarının kontrolünü daha derin etkileşimler yoluyla vermenin deneyimi geliştireceği ve daha fazla eğlence ve etkileşimi artıracağı konusunda ısrar ediyor ve şunları ekliyor:

“Bu aynı zamanda oyuncuların varlıklarından kar elde etmelerini sağlayacak ve yeni bir “kazanmak için oyna” modelinin önünü açacak. Vizyonumuz, blok zinciri paradigmasını daha sıradan ve mobil kullanıcılara getirmek ve genç veya Umut Veren stüdyoların bu alanda başarılı olmasına yardımcı olmaktır. “

Bitirmeden önce Voodoo, daha fazla oyun inşa etmelerini, test etmelerini ve yayınlamalarını sağlamak için diğer projelerin mali desteğini de doğruladı. Teknik araçlar, veri analizi entegrasyonu ve analizi için daha fazla fon kullanılacaktır.

Blockchain Game Alliance’ın yakın tarihli bir raporuna göre, oyun sektörü bu yılın başından bu yana önemli bir büyüme kaydetti ve endüstrinin geliri üçüncü çeyrekte 2,3 milyar ABD doları arttı.

Blockchain oyun endüstrisinin toplam NFT işlem hacminin %22’sine katkıda bulunduğunu belirtmekte fayda var. Oyun endüstrisindeki cüzdan sayısı 2021’in başında 29.600’den üçüncü çeyrekte %2.453 artarak 754.000’e yükseldi.

Vietnamlı stüdyo Sky Mavis tarafından geliştirilen bir NFT oyun platformu olan Axie Infinity, Eylül 2021’e kadar 2,5 milyar ABD dolarına ulaşan işlem hacmiyle sahaya hakim olmaya devam ediyor.

Bilgi kaynağı: CRYPTOVIBES’ten derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazar John Wanguba’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap