1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Vitalik Buterin, Ethereum’un yerine hangi para biriminin geçmesi gerektiği konusunda Twitter anketi yürütüyor

Vitalik Buterin, Ethereum’un yerine hangi para biriminin geçmesi gerektiği konusunda Twitter anketi yürütüyor

guncel coin haberleri

Şaşırtıcı bir Twitter anketinde Vitalik Buterin, ETH topluluğuna 2035’te Ethereum olmasa hangi para birimine hükmetmek istediklerini sordu.

“Ethereum topluluğu için oy verin. 2035’te uyanıyorsunuz ve dünyadaki işlemlerin + tasarrufların %80’i ETH olmayan bir para biriminde. Hangisini tercih edersiniz?

Şaşırtıcı bir şekilde, Cardano’nun ADA’sı bir noktada oyların% 42’sini aldı. Ancak, 8 saat (yazım sırasında) ile her şey değişti ve öngörülebilir bir sonuç şekilleniyor.

Buterin, Ethereum’un değerli bir Bitcoin rakibi olarak çekiş kazandığı 2016 yılında Wired tarafından esrarengiz ve gizemli olarak tanımlandı.

Öyle olsa bile, bu güne kadar Buterin genellikle bölünmüştür. Bu onun bir programcı olarak becerilerinden çok, sosyal çevredeki özgünlüğüdür.

Buterin’i on yıldır tanıyan Ledger Labs güvenlik direktörü Michael Perklin, bu alışılmamış laissez-faire yaşam tarzını Buterin ile tanışma örneğini anlatarak değerlendiriyor:

“Onu banliyö treninde birbirine uymayan Hello Kitty çorapları giydiğini gördüm. Altyapıyı inşa eden ve en önemli finans kurumlarının güç yapılarına meydan okuyan bu adamdı.”

Yine de, Japon pop kültürünün gerçek bir hayranı, Keroppi’nin bulunduğu yerde olduğunu bilir. Daha az ölçüde, Doraemon, oradaki meşru tuhaflar için.

Buterin, anketi yayınlarken Twitter’a “en vahşi eleştirisini” de sordu. Kilosu, uzaylı benzerliği, Bond kötü adamı ve okul atıcısı hakkında gördüklerini tweetlerine ekledi.

Keskin mizah anlayışı ve kendine gülme yeteneği göz önüne alındığında, belki de başarılı Ethereum hakkında anketler yayınlamak o kadar da sıra dışı değil.

Ethereum’un yerini hangi para birimi alacak?

Varsayımsal bir gelecek senaryosunda, Ethereum olmasaydı hangi para biriminin tekelleştirilmesi gerektiği sorulduğunda, Buterin iki anket yayınladı.

Birincisi, seçmenlerin BTC, USD, SOL ve ADA arasında seçim yapmasına izin veriyor. Şu anda BTC, yaklaşık 500.000 oyların %45’i ile lider durumda. ADA %34 ile ikinci oldu. SOL yüzde 14 oyla üçüncü, dolar ise yüzde 7 oyla sonuncu oldu.

Kaynak: Twitter.com’da @VitalikBuerin

İkinci anket, piyasa değeri ve Batılı izleyiciler arasında daha az popüler olan TRON, BNB, CNY ve NEO’yu içeriyordu. Bu, yazı yazılırken 213.000’de daha az oy alan ikinci ankette yansıtılıyor.

Son kayıplara rağmen, TRON oyların %43’ü ile ikinci ankette önde gidiyor ve onu %33 ile BNB yakından takip ediyor. NEO %18 ile üçüncü, CNY %6 ile sonuncu oldu.

Ethereum kurucu ortağı Twitter anketiKaynak: Twitter.com’da @VitalikButerin

Twitter’ın anketleri titiz olmaktan uzak olsa da, her iki ankette de değişmeyen bir şey, fiat para birimlerinin en son gelmesiydi.

Yayınlanan: Ethereum, İnsanlar

CryptoSlate Bülteni

Kripto para birimleri, DeFi, NFT’ler ve daha fazlası alanlarındaki en önemli günlük hikayeleri özetler.

kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgisinden derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap