1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Vexchange normal şekilde çalışırken Vechain neden yeni DEX’lerini ZumoSwap’ı yayınladı?

Vexchange normal şekilde çalışırken Vechain neden yeni DEX’lerini ZumoSwap’ı yayınladı?

guncel coin haberleri

  • Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan VeChain Vakfı, AMM’nin otomatik piyasa yapıcısı Vexchange’e alternatif olarak ZumoSwap adlı yeni bir merkezi olmayan borsa veya DEX başlattı.
  • Vexchange, Ethereum protokolünde Uniswap tarafından alınan %0,3 standart kayma ücretinden çok daha yüksek olan %1 kayma ücreti almaktadır. Ancak ZumoSwap uygun maliyetli olacak ve birden fazla özellikten yararlanacaktır.
  • Ethereum gibi rakiplerin aksine ZumoSwap, kullanıcılarını tokenlarını takas etmeye ve takas etmeye ve ağda aktif kalmaya teşvik edecek.

VeChain her geçen gün değişiyor ve son zamanlarda ZumoSwap adında yeni bir merkezi olmayan değişim veya DEX dağıttı. ZumoSwap, ağda zaten mevcut olan AMM (otomatik piyasa yapıcı) ve likidite sağlayan protokol Vexchange’in yerini alacak şekilde özelleştirilmiştir.

ZumoSwap ekibi, orta bir gönderide VeChain kullanıcıları tarafından en sık sorulan soruyu çözdü: Vexchange zaten iyi çalışıyorsa, başka bir DEX başlatmam gerekir mi?

– reklamını yap-

Buna karşılık ZumoSwap, rakiplerinin “yanlış bir şeyler hissettiğini” söyledi.

Ethereum ağındaki en popüler DEX’ten ilham alan ZumoSwap, Vexchange’in kullanıcılarından yüksek ücretler talep edebileceği verilerini gösterdi.

Vexchange, Ethereum protokolünde Uniswap tarafından alınan %0,3 standart kayma ücretine kıyasla önemli bir artış olan yaklaşık %1’lik bir kayma ücreti almaktadır.

Ayrıca okuma-Bitcoin madencilik karı 2022’de 2021’e kıyasla düşebilir

Bu nedenle ZumoSwap, kullanıcılara birden fazla işleve sahip uygun maliyetli bir “yerel DEX” sunmayı amaçlar.

“Uzun bir müzakereden sonra, tüm Uniswap + Web3 kodlarından kurtulmaya ve sıfırdan oluşturmaya karar verdik. Bu bir VeChain projesi, Ethereum dApp’lerinden biri değil.” VeChain DEX’in arkasındaki ekip iddia ediyor.

Ekip ayrıca, DEX’in “VeChain tarafından sağlanan herhangi bir cüzdan” ile entegre olabilmesi gerektiğini ve ekibin dediği gibi “tek tıkla değişim” ile kullanılması gerektiğini iddia etti. Bunun DEX kullanıcı deneyimini büyük ölçüde iyileştireceğine inanıyorlar çünkü kullanıcıları için jeton alışverişi yapmak için iki işlem yapma ihtiyacını ortadan kaldıracak.

“ZumoSwap’ta sadece takas etmeniz gerekenleri onaylıyorsunuz. Daha da iyisi, borsanızda aynı işlemde yapılıyor. Hızlı ve güvenli olmak için artık iki adım beklemenize gerek yok.”

Özellik listesine ek olarak, ZumoSwap ayrıca VeChain kullanıcılarını ağda aktif kalmaya ve tokenlarını takas etmeye ve takas etmeye teşvik edecek. Ethereum gibi diğer rakipleri bu tür faaliyetleri caydırıyor, bu yazıyı okuyun.

Sonuç olarak, işlemleri kolaylaştırmak için oluşturulan anlaşmalar kullanıcılar için daha az pratik hale gelir.

Ancak ZumoSwap’ta kullanıcılar %0,3’lük bir slipaj ücreti ile işlem yapabilecekler.

Platform ayrıca, kullanıcıların VTHO gelirlerini korumalarına izin verecek ve böylece madencilik havuzuna VET sağlayarak DEX için likidite sağlayacak “Auto VTHO Farming” işlevini de aşılar.

ZumoSwap ekibi ayrıca “ek bir işlem gerekmediğini, VTHO’yu kendi cüzdanınızdaki gibi kullanabilirsiniz” dedi.

Bu, ZumoSwap’i VET yoluyla daha fazla ödül elde etmek ve VeChain ekosisteminde aktif kalmak isteyen kullanıcılar için alternatif bir DEX yapar. ZumoSwap ayrıca gelecekte jetonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Ayrıca ücret komisyonları ile de işbirliği yapacaktır.

ZumoSwap yerel tokeni ve token ekonomisi daha sonra açıklanacak olsa da ZumoSwap’ın arkasındaki ekip olası bir airdrop’u ortaya çıkardı:

“Bitcoin’e benzer bir şekilde piyasaya sürülecek ve detaylar sonraki makalelerde açıklanacak. Tüm likidite sağlayıcıları ve tüccarları ve X düğümü sahipleri airdrop alacak.”

Bu makaleyi yazarken, VeChain (VET) geçen gün %8.66 karla 0.093673$’dan işlem görüyordu.

Kaynak: İşlem Görünümü

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazar Steve Anderrson’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap