1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ünlü yatırımcılar, Terra’nın algoritmik stabilcoin’inin (UST) neden Synthetix’ten (sUSD) daha iyi olduğu konusunda spekülasyon yapıyor

Ünlü yatırımcılar, Terra’nın algoritmik stabilcoin’inin (UST) neden Synthetix’ten (sUSD) daha iyi olduğu konusunda spekülasyon yapıyor

Ünlü yatırımcılar, Terra'nın algoritmik stabilcoin'inin (UST) neden Synthetix'ten (sUSD) daha iyi olduğu konusunda spekülasyon yapıyor

ABD dolarının 8,5 milyar doları aşan değerini takip eden Terra algoritmik stabilcoinin piyasa değeri ile-yatırımcılar benimsemeyi teşvik etmek için neler düşündüler ve UST rakiplerini çok geride tutmayı tam olarak nasıl başardı?

DeFi pazarını teşvik ederken, merkezi olmayan stabilcoinler alanı hızla büyümeye devam ediyor.

Eşsiz kullanımdan yararlanan bu özel kripto para, ekosistemin tartışmasız önemli bir parçası olarak ortaya çıkıyor.

kullanmak

Cryptocurrency yatırım şirketi MultiCoin Capital’in kurucu ortağı Kyle Samani, takipçilerine Terra’nın merkezi olmayan stabilcoin’i ve meslektaşlarının farklı görüşlerini, özellikle Synthetix’in stabilcoin sUSD’sini sorduğunda, UST’nin şaşırtıcı benimsenme oranı Twitter’da bir tartışma başlattı.

Terra’nın yerel sabit parası LUNA’yı bir yedek varlık olarak kullanır.Birisi UST’yi her bastığında, bir dolara eşdeğer LUNA yok edilir.

Terra’nın yerel tokeni LUNA, piyasanın düzeltmesine rağmen son 7 günde %8’den fazla artarak ilk 10 kripto para birimine yükseldi.

CoinMarketCap’in verilerine göre UST’nin piyasa değeri aynı zaman diliminde %10,5 ve son bir ayda %197 arttı.

Darphane imha mekanizması, iki kripto para birimini ölçeklenebilir bir para politikasında bir araya getirse de, UST gelir getiren ve zincirler arası işlevleri kullanır.

Kamu hizmetleri

“Ancak, UST’nin diğer merkezi olmayan sabit paraların sahip olmadığı avantajı, kendi sahasında DAI oynamamasıdır” -Ryan Watkins.

Messari araştırmacılarına göre, “UST, Ethereum’da DAI’ye meydan okumaya değil, Terra’da kendi ekosistemini kurmaya ve çoklu zinciri aktif olarak genişletmeye çalışıyor.”

Plan bu.Şimdiye kadar Do Kwon başarıyla uygulandı – Terra blockchain projesinin arkasındaki Güney Koreli şirket Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su, iki ay önce ChainLink sınırları boyunca UST talebinin artacağını tahmin etti. bu hızda hızlan.

Anlaşmanın orijinal sabit parasının bu yılın sonuna kadar 10 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşabileceğini söylediğinde, bunu abartmadı.

Ağın ana Col-5 yükseltmesinden sonra, zincirler arası birlikte çalışabilirliği en üst düzeye çıkarmak ve çok sayıda projeyi çekmek için blok zincirinin gelişimi teşvik edildi – hepsi de UST’nin gündem olarak kullanılması ve benimsenmesiyle teşvik edildi.

yarışma

sUSD durumunda, ABD dolarının değerini izlemek için kullanılan Synthetix protokolüne dayanan sentetik bir stabilcoin durdu. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, piyasa değeri şu anda 142 milyon dolar ve Ağustos’tan bu yana düşüyor.

Protokolün yönetişim belirteci SNX, Mintr dapp kullanılarak Ethereum zincirinde sentetik varlıklar veya Synth’ler yayınlamak için kullanılabilen bir ERC-20 belirtecidir.

SNX’in fiyatı geçen yıl %109 artmasına rağmen, protokolün yönetim belirteci geçen ay %19 düştü.

SNX tarafından aşırı desteklenen sUSD’nin, merkezi olmayan stablecoin’lere olan talep arttığında ortaya çıkması, UST gibi yatırımcıların dikkatini çekmek için yeterli değildi. Samani’nin sorusunu yanıtlayanlar bazı gerçeklere dikkat çekti.

UST ile karşılaştırıldığında, sUSD’nin rekabetçi olmadığına inanıyorlar – daha küçük bir çıktıyı garanti eden daha gaz istilacı bir seçenek.

Galaxy Digital’de Ana Yatırım Grup Direktörü Jon Kol, “İkinci ve daha önemli olan şey, gerekli aktivasyon enerjisinin çok büyük olmasıdır. UST için geçerlidir ancak sUSD için geçerli değildir,” dedi.

CryptoSlate bülteni

Kripto para, DeFi, NFT vb. alanlardaki en önemli günlük hikayeleri özetledi.

Kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgi ile derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap