1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Uniswap V3, Polygon’da piyasaya sürüldü ve MATIC rekor seviyeye ulaştı

Uniswap V3, Polygon’da piyasaya sürüldü ve MATIC rekor seviyeye ulaştı

guncel coin haberleri

Teklifi başarıyla oyladıktan sonra, Uniswap V3, Polygon ağında başlatıldı. Bu değişim, popüler AMM’nin hızını ve gaz maliyetini artıracak.

Uniswap V3, değişiklik önerisini başarıyla geçtikten sonra Polygon’da başlatıldı. Oy sayısı 72 milyonu aştı. Çoğu insan Polygon’da konuşlandırmayı tercih ediyor. 503.000 oydan sadece küçük bir yüzde bu değişikliğe karşı çıktı. Oylama 18 Aralık’ta sona erdi ve Uniswap V3, beş gün sonra 23 Aralık’ta Polygon’da konuşlandırıldı.

Uniswap V3: Daha fazla kullanıcı, daha fazla gelir

Teklif, Polygon ekibinin Uniswap protokolünü topluluk adına Polygon PoS’a dağıtmayı umduğunu belirtti. Bu değişimin daha fazla kullanıcı, daha fazla tasarruf ve gelir getireceğini ve DeFi’nin sınırsız vizyonunun geri dönüşünü sağlayacağını söyledi.

Polygon ayrıca, planı desteklemek için 20 milyon dolara kadar mali teşvik sözü vereceğini belirtti. Uzun vadeli likit madencilik faaliyetleri için 15 milyon ABD dolarına kadar kullanılacak. Uniswap on Polygon’un genel olarak benimsenmesi için 5 milyon USD’ye kadar ayrılacaktır.

Hem Uniswap hem de Polygon, her iki ağ için de büyük bir hareket olduğunu söyleyerek bu dönüm noktasını kutladı. Polygon, bu hareketin “Ethereum’un orijinal vaadine dönüş” getirdiğini ve Uniswap, AMM’ye birkaç iyileştirme getireceğini belirtti.

Poligon ağı, 2021’de büyük ilerleme kaydeden, düşük gaz ücretleri ve neredeyse anında işlemler sağlayan tam yığın bir ölçeklendirme çözümüdür. Yaşam döngüsünde çoğu bu yıl gerçekleşen 1 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi.

Poligon, 2021’in kazananlarından biri

Polygon ağı, 2021’de her zaman en iyilerden biri olmuştur ve ağ büyümesi ve ortaklıklar genellikle kripto para birimi meraklılarının dikkatini çekmektedir. Ekim 2021’de, Poligon’daki benzersiz adreslerin sayısı 100 milyonu aştı ve bu, herhangi bir standartta dikkate değer bir başarıdır. Polygon’daki günlük aktif adreslerin sayısı da bir seferde Ethereum’u geçti.

Polygon ayrıca 2021’de NFT’ye giriş yaptı ve İnternette Futurent emlak platformunun bir bölümünü başlattı. Projenin kendi NFT departmanı olan Polygon Studios, internette başlatılan ilk NFT platformu olan Rario’nun lansmanını da destekliyor.

Aynı zamanda, MATIC tokeni tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.70$’dan sadece birkaç yüzde puan uzakta tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmanıyor. Yayınlandığı tarihte 2,64 dolar değerindeydi.

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap