İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Türkiye Finans EFT Saatleri

Türkiye Finans EFT Saatleri

Türkiye Finans EFT Saatleri

EFT işlemleri, farklı bankalar arası para transferlerine denir. EFT işlemleri günün belirli saatlerinde yapılabilir. Bu yazımızda size Türkiye Finans EFT saatleri bilgisini vereceğiz.


 

Türkiye Finans EFT Saati Başlangıcı: 09:00 – Türkiye Finans EFT Saati Bitişi: 17:15


 

Türkiye Finans Swift Kodu :AFKBTRIS – Türkiye Finans EFT Kodu :0206


 

Türkiye Finans Bankasına veya Türkiye Finans Bankası hesabınızdan farklı bir bankaya EFT işlemini yukarıdaki saatler içerisinde başlatmanız durumunda, EFT işleminiz kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. EFT saatini kaçırırsanız, bir sonraki mesai gününün EFT saati başlangıcına kadar EFT işleminiz bekler.

Türkiye Finans EFT Saati Kaça Kadar?

EFT işlemleri farklı bankalar arası para transferi olduğu için günün belirli saatlerinde mümkündür. Her bankanın EFT saat başlangıcı ve bitişi birbirine yakın sürelerdir ancak ufak değişiklikler bulunur. Türkiye Finans EFT Saati bitişi 17:15’tir. Bu saatten sonra yapılacak her EFT işlemi için bir sonraki EFT saati başlangıcını beklemek durumundasınız. Özellikle cuma günü aksam EFT saatini kaçırırsanız, pazartesi günü EFT saatinin başlangıcına kadar EFT işleminiz gerçekleşmez. Acil EFT gönderimlerinde EFT saatine dikkat etmenizi öneriyoruz.

Türkiye Finans EFT Saatleri
Türkiye Finans EFT Saatleri

Türkiye Finans EFT Saati Kaçta Başlıyor?

Türkiye Finans EFT saati, 09:00’da başlar. Tüm bankaların EFT saati başlangıcı yaklaşık olarak bu saatlerde olur. Bu saatten sonra yapacağınız EFT işlemleri kısa sürede gerçekleştirilir. EFT saatlerinin hafta içi için geçerli olduğunu unutmayalım. Resmi tatiller ve hafta sonu EFT işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Para transferi yapacağınız hesap aynı bankanın farklı şubesi ise, bu EFT değil havale işlemidir. Havale işlemlerini haftanın her günü, günün her saati gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemlerindeki kadar işlem ücreti ödemezsiniz.

Kişilerin finansal işlemlerinde yoğun olarak kullandıkları EFT işlemleri bütün bankalar tarafından müşterilerine işlem olanağı sunulmaktadır. Bankaların bu işlemlerde gösterdikleri farklılıklar belirledikleri EFT saati değişikliklerinden kaynaklanmaktadır.

Türkiye Finans EFT saatleri müşterilerinin banka hesapları üzerinden başka banka hesaplarına para transferi yapabilmeleri için banka tarafından düzenlenmiştir. EFT saatleri kaça kadar? Müşterilerin merak ettikleri bir konudur.

Kişilerin banka hesapları üzerinden gerçekleştirecekleri bu işlemlerinde işlemlerinin zamanında gerçekleşmesi için belirlenen EFT saatlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Banka EFT saati kaça kadar? Finans bank tarafından belirlenen EFT saatleri şu şekilde ifade edilebilmektedir. Finans Bank EFT başlangıç saati 09:00 ve Finans Bank EFT bitiş saati 17:15 şeklinde belirlenmiştir.

Kişilerin Türkiye Finans Bank tarafından belirlenmiş olan bu işlem saatleri içerisinde gerçekleştirecekleri EFT para transferi işlemleri aynı gün aynı saatler içerisinde başka banka ilgili kişi hesabına kolayca aktarılmaktadır. Bankaların yoğunluklarına göre EFT para transferi işlemlerin sürelerinde uzamalar yaşansa da bu işlemler genel olarak kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır.

Türkiye Finans Bankası 1987 tarihinde bir özel girişimci tarafından Türkiye’de kurulmuş bireysel ve kurumsal müşterilerine hizmet vermeye başlamış olan günümüzde de müşterilerine finansal alanda hizmet vermeye devam eden köklü özel girişim bankaları arasında yer almaktadır. Bu banka katılım bankası olarak da nitelendirilebilmektedir.

Kişilere sunmuş olduğu uygun kredi olanakları ile farklı acil nakit ihtiyaçlarına çözüm üreten banka kredi kartı ürünleri ile de yüksek kullanıcı portföyüne sahiptir. Banka müşterilerine uygun koşullarda banka ürünleri kullanım olanağı sunmaktadır. Banka müşterilerine sağlamış olduğu bu finansal hizmetlerin yanı sıra müşterilerine son dönemlerde kişilerin finansal yaşamlarında önemli bir hal almış olan EFT işlemlerinde de hizmet sunmaktadır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap