1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Tokyo vergi makamları, emlakla ilgili 237 milyon dolarlık bir kripto para dolandırıcılığını ortaya çıkardı

Tokyo vergi makamları, emlakla ilgili 237 milyon dolarlık bir kripto para dolandırıcılığını ortaya çıkardı

guncel coin haberleri

Tokyo vergi dairesi, 237 milyon ABD Doları değerinde gayrimenkul işlemlerini içeren bir kripto para dolandırıcılığı keşfetti.

Şu anda, kripto para birimiyle ilgili faaliyetler Çin’de yasa dışıdır ve Çin Halk Bankası (PBoC) ayrıca kripto para birimiyle ilgili tüm işlemlerin yasa dışı faaliyetler olarak tanımlanacağını belirten bir bildiri yayınladı. Bununla birlikte, Çinliler kripto para birimi ile ilgili faaliyetlerde hala aktifler.

En son olay, insanların kripto para birimleri yardımıyla işlemleri yasadışı olarak finanse ettiği ve Çinlilerin de dahil olduğu Tokyo’dan geldi.

Tokyo yetkilileri, bir emlak şirketinin resmi olarak sadece 10 milyon yen işlem gösterdiğini keşfetti, ancak aslında şirket çok sayıda yasadışı ve yasadışı işlemi (ülke içinde ve dışında) kolaylaştırdı.

“Vergi yetkilileri, Mart 2019’da sona eren üç yıl içinde, Çin’de yaşayan üç kişinin, kripto para birimini Japon yenine dönüştürmek için yaklaşık 27 milyar yen eşdeğerini Tokyo şirketine gönderdiğini keşfetti. Bu Tokyo şirketi Yen’in bir kısmı dahil edilecek. komisyon olarak komisyonda.”, blogda yazdı.

Bu olayla ilgili olarak yayınlanan blog, ilgili Çinlilerin Japonya’daki gayrimenkul sektörüne fon yatırımı yapmak istediğini de doğruladı. Ajans ayrıca bu tür olayların çok yaygın olduğuna ve kripto para kullanımı nedeniyle hala korunduğuna inanıyor. Bu aynı zamanda Çinli yetkililerin ülke genelinde kripto para birimiyle ilgili faaliyetleri yasaklamalarının ana nedenlerinden biridir.

Emekli bir Ulusal Vergi Dairesi yetkilisi olan Nobuhiro Kakuda, bu konudaki görüşlerini paylaşarak, Tokyo vergi makamlarının ve Çin vergi makamlarının bu tür sorunları çözmek için uygun önlemleri almalarını ve en iyi önlemleri bulmalarını önerdi.

Japon hükümetinin kripto para birimi endüstrisi üzerinde katı düzenlemelere sahip olduğunu burada belirtmekte fayda var, ancak insanlar yine de hükümet yetkililerini aldatabilir. Genel olarak vergi önlemlerinin bazı eksiklikleri olması beklenir.

Ayrıca okuyun: Rus parlamenterler kripto para madenciliğini düzenlemeye çalışıyor

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazar Jitender’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap