İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

TEB sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır? TEB sim kart bloke kaldırma işlemi için ne yapmam gerekir? Cep telefonuma sim kartı blokesi niçin konulur? Eğer siz de bu soruların cevaplarını arıyorsanız yazımıza göz atmalısınız. Her kişi TEB hesabı açarken, tıpkı diğer bankalarda olduğu gibi cep telefonu numarası vermektedir. Bu cep telefonu numarası ile operatör değişikliği yapıldığında ya da daha kaliteli bir hizmet alabilmek için sim kartı yenilendiğinde banka tarafından müşterilerin güvenliği için sim kartlarında blokeler oluşturulur. Çünkü her ikisinde de sim kartını değiştirmiş bulunmaktasınız. Siz de böyle bir sim blokesi ile karşı karşıya kaldıysanız bu sorunu birkaç basit ve pratik yöntemle TEB sim kart blokesi kaldırma işlemini yapabilirsiniz.

Sisteme kayıtlı cep telefonu numaranızın sim kartına bir bloke konduysa banka size herhangi bir kod gönderemez. ATM’den basit bir para çekme ya da para yatırma işlemi yapmaya kalksanız dahi telefonunuza doğrulama kodu gelmediği için bu işleminiz başarısız olacaktır. TEB mobil bankacılık ya da internet bankacılığı ile banka kartı ya da kredi kartı ile ilgili herhangi bir bankacılık işlemi yapmaya çalıştığınızda yine doğrulama kodu gelmediği için bu işleminiz de maalesef başarısız olacaktır. Burada yapmanız gereken ilk şey sim kartınızın bloke kaldırma işlemini tamamlamaktır. Sizler için sim kart bloke kaldırma işlemlerinin basit yollarını iki başlık altında tarif ediyoruz.

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma
TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

ATM’den TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

TEB müşterilerinin, sim kart blokesi durumuyla karşılaştıklarında tercih edecekleri yollardan biri TEB ATM’leri ya da diğer banka ATM’leridir.

Banka tarafından verilen kredi kartınızı ATM’ye taktıktan kredi kartı şifresi girilmelidir. Gelen ekranda ki menüler üzerinden TEB sim kart bloke kaldırma sekmesine dokunulur. Sonrasında bu işleme onay vermeli ve SIM kart bloke kaldırma işlemi başarılı yazısını görene kadar beklemelisiniz. Gerekli adımların dikkatli bir şekilde izlenmesi sonucunda sim bloke kaldırma işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlanmaktadır. Artık kredi kartı ya da banka kartınızla ATM üzerinden işlemlerinizi yapabilir, internet bankacılığı ya da mobil bankacılığa kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma
TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

Müşteri Hizmetlerinden TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

TEB çağrı merkezi üzerinden sim kart blokesi için yapılması gerekenler aşağıda detaylı olarak tarif ediyoruz. Öncelikle TEB müşteri hizmetleri temsilcisine ulaşmak için 0850 200 0666 iletişim numarasını aramanız gerekmektedir.

Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra söz konusu müşteri güvenliği olduğu için sizden kimlik doğrulaması ve telefon bankacılığı doğrulaması istenecektir.

İşleme mutlaka TC kimlik numarası ya da müşteri numarasından biriyle devam etmek zorundasınız. Telefon bankacılığı giriş işlemlerini yaptıktan sonra müşteri temsilcisiyle iletişim kurmak için sesli yanıt sisteminin istemiş olduğu adımları takip etmelisiniz. TEB müşteri temsilcisi ile iletişime geçtikten sonra sim kart bloke kaldırma işlemi için talimat verilmelidir. Bu işlemin gerçekleşmesi için müşteri temsilcisi tarafından sizden doğrulama onayı istenecektir. Sim kart değişikliklerinin meydana getirdiği internet şubesi kullanamama, internet bankacılığına girişte sorun yaşama, bankacılık işlemleri yapamama gibi sorunların çözülmesi için bu işleme onay vermelisiniz. Onay verdikten sonra sim kart blokesi kaldırılacak ve mobil bankacılık ya da internet şubesiyle olan işlemlerinizi hızlıca yapabileceksiniz. Dilersiniz müşteri memnuniyeti anketine katılarak müşteri hizmetlerinden aldığınız desteği puanlayabilirsiniz.(1)

 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap