1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?

Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?

Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?
Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?
Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur?

Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi Nedir? Nasıl Başvurulur? Çiftçilikle geçimini sağlayanlar için bankalar özel kredi ürünleri tanımlamıştır. Bu ürünlerden size uygun olanını seçerek siz de nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bu anlamda seçeneklerden biri de Tarımsal BCH (Borçlu Cari Hesap) Kredisi’dir. Tarımsal BCH kredi ürünü birçok banka tarafından verilmektedir. Elbette bu krediyi kullanmanın da belli şartları bulunmaktadır.

Çiftçilikle geçimini sağlayanlar için bankalar özel kredi ürünleri tanımlamıştır. Bu ürünlerden size uygun olanını seçerek siz de nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bu anlamda seçeneklerden biri de Tarımsal BCH (Borçlu Cari Hesap) Kredisi’dir. Tarımsal BCH kredi ürünü birçok banka tarafından verilmektedir. Elbette bu krediyi kullanmanın da belli şartları bulunmaktadır. Şimdi bunlara detaylıca bakacak olursak

Tarımsal Borçlu Cari Hesap(BCH) Kredisi
Sene içinde tarımsal işletmelerin nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla verilen kredilerdir. Bu kredi türüyle ne zaman nakde ihtiyacınız olursa belirli vade ve limit ile bu kredi ürününü kullanabilirsiniz. Bu sayede de Tarımsal işletmenizle ilgili ihtiyaçları karşılayabilirsiniz. TEB, Finansbank bu kredi ürününü müşterilerine veren bankaların başında gelmektedir.

Bu krediyi almak için banka alternatiflerinden herhangi birine başvurmanızla birlikte banka sizi değerlendirmeye alacaktır. Yapılan değerlendirme sonucunda olumlu bir yanıt çıkarsa alabileceğiniz BCH kredi limiti de belirlenmiş olur. Sizin için belirlenen limit kadar krediyi dilediğiniz zaman bankadan çekebilir ve işletmenin ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi BaşvurusuKullanılabilecek BCH kredi limiti belirlendikten sonra kredinin kullanılması için bankaya talimat gönderilmelidir. Bu talimatla belirlenen limitinin belirli bir kısmının ya da tamamının kullanılacağı belirtilmelidir. Bu açıdan bakıldığına bu kredi türü diğer kredilere göre farklılık göstermektedir. Gönderilen talimatla birlikte işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek belirlenen tutar hesabınıza aktarılacaktır. Bu kredilerin geri ödeme süreleri de farklılık gösterebilmektedir. vadeler 3 aydan 12 aya kadar değişebilmektedir.

Bu kredi türüne internetten, SMS ile ya da telefon bankacılığı ile başvuru yapma şansınız bulunmamaktadır. Yani bu konuda yapabileceğini tek şey ilgili banka şubelerine gerekli olan belgelerle giderek başvuruyu gerçekleştirmektir. Eğer başvurunuz incelenip olumlu yanıt alırsanız kredi almaya hak kazanmışsınız demektir. Bunun için gerekli olan belgeler

Çiftçilik yaptığını gösterir Çiftçilik belgesi
ÇKS(Çiftçi Kayıt Sistemi) belgesi
Kimlik fotokopisi
İkametgah
Kira sözleşmesi (kiralık arazi varsa onun için)
Tapu fotokopileri
Hayvancılık yapılıyorsa hayvan pasaportları ve işletme tescil belgesi
Yetiştirici birlikleri üyelik belgesi ki üye iseniz gereklidir
Örtü altı belgesi(Seracılık yapanlar için)
Durumunuz incelendikten sonra gerekli görülürse bu belgeler haricinde ek belgelerde istenebilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap