1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Square, Metaverse planını tartışırken adını Block olarak değiştirdi

Square, Metaverse planını tartışırken adını Block olarak değiştirdi

guncel coin haberleri

Square isim değişikliğini duyurdu ve şimdi Block olarak yeniden adlandırıldı. İsim değişikliği, finans ve eğlence hizmetleri CashApp, Tidal ve TBD ile ilgili ve ayrıca metaverse’e girişini duyurdu.

2 Aralık’ta yayınlanan bir tweet’e göre Square, Facebook’un izinden giderek adını Block olarak değiştirdi. Bu hamle, şirketin çeşitli hizmetleri olan CashApp, Tidal ve TBD’yi birleştirmektir.

Kare yeniden markalama

Şirket, planın bir yıldan uzun süredir uygulandığına ve sadece isim değişikliği anlamına geldiğine dikkat çekti. Square, satıcılar ve satıcı araçları için bir hesap olmaya devam edecek ve Square kripto para birimi Spiral olarak değiştirilecek.

Bu, giderek kripto para piyasasına meyleden Block için önemli bir adım. Hatta satıcıların müzik, “engeller” vb. yoluyla partiyi durduracakları bir meta-evren planını bile açıkça ortaya koydu.

Stile ek olarak, şirketin yeni logosu da satılık olmasa da 3D etkileşimli bir nesnedir. Şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Jack Dorsey şunları söyledi:

Satıcı işimiz için Square markasını kurduk ve ait olduğu yer burası. Blok yeni bir isim ama ekonomik güç verme amacımız aynı kalıyor. Nasıl büyüdüğümüz veya değiştiğimiz önemli değil, ekonomiye erişimimizi artırmaya yardımcı olacak araçlar oluşturmaya devam edeceğiz.

Adın kendisi meta veri deposunun yapı taşlarına bir göndermedir ve hızla popülerlik kazanmaktadır. Son zamanlarda sanal arazi farklı platformlarda milyonlarca dolara satıldı ve ünlüler de buna sahip çıkmaya başladı.

Bu kadar köklü şirketin buna meyilli olduğu düşünülürse Square’in meta evrene girmesi şaşırtıcı değil. Bunlardan en dikkate değer olanı, meta-evren araştırması için 50 milyon ABD doları ayırmış olan Meta’dır. Meta Universe’nin sosyal doğası, şirketin genel stratejisiyle uyumlu olacaktır.

Decentraland ve son zamanlarda The Sandbox, geçtiğimiz yıl giderek daha popüler hale geldi. Oyuncular, oyun içi varlıkları satın almanın yanı sıra sanal mülkler satın alabilir ve sanal partiler düzenleyebilir. Sandbox, özellikle Snoop Dogg gibi ünlülerin ilgisini çekmeyi başardı ve bu da maruz kalmanın artmasında büyük rol oynadı.

Bu nedenle, meta evren, NFT uzayında bir sonraki adım gibi görünüyor ve hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyor. Aynı zamanda, gerçek NFT çiziminin hacmi düşmüş gibi görünüyor, bu da bu yeni varlıkların sonucu olabilir.

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap