1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. SpiderDAO, SpiderDAO platformuna anonim ve doğrulanabilir kimlik bilgileri getirmek için BOTLabs ile işbirliği yapıyor

SpiderDAO, SpiderDAO platformuna anonim ve doğrulanabilir kimlik bilgileri getirmek için BOTLabs ile işbirliği yapıyor

guncel coin haberleri

BOTLabs’ın KILT protokolünü kullanan SpiderDAO, SpiderDAO yönlendirici ağına anonim, blok zinciri garantili doğrulama ve kimlik bilgileri getirecek.

SpiderDAO, yeni ve yenilikçi bir blok zinciri tabanlı tanımlama protokolünü ağına entegre etmek için BOTLabs ile ortaklık kurdu. BOTLabs’ın KILT protokolünü kullanan SpiderDAO, doğrulanabilir kimlik bilgilerini (VC) ve merkezi olmayan tanımlayıcıları (DID) yönlendiriciler ve bağlı cihazlar ağına entegre edebilecek.

KILT, anonim ve doğrulanabilir kimlik bilgileri ve tanımlayıcılar yayınlamak için blok zinciri teknolojisini kullanır. Bu kimlik bilgileri ve tanımlayıcılar, gizli tutmak istediğiniz verileri ifşa etmeden kimliğinizi temsil etmek için kullanılabilir. Güvenilir, gerçek dünyada doğrulanabilir belgeleri ve kuponları (pasaportlar, ehliyetler ve doğum sertifikaları gibi) dijital dünyaya getirmek için kullanılabilirken, tüm verilerinizin gizli ve sizin mülkiyetinizde kalmasını sağlar.

KILT ayrıca SpiderDAO projesiyle yeni bir ortaklığın temeli olan makineler, hizmetler ve ekipman (yönlendiriciler dahil) için kimlikler ve kimlik bilgileri oluşturabilir.

fayda

Merkezi olmayan ancak doğrulanabilir, doğrulanabilir kimlik bilgileri, veri gizliliği ve koruması alanında önemli bir gelişmeye işaret ediyor. SpiderDAO’nun VPN ağında kimlik bilgilerini yayınlamak, okumak ve doğrulamak için kullanılabilen KILT tabanlı tanımlayıcılarla SpiderDAO, kullanıcıların birinci sınıf hizmet seviyelerinden yararlanmalarını sağlarken tüketici gizliliğini de sağlayabilir. SpiderDAO ve BOTLabs arasındaki işbirliği, veri kontrolünün kaybı ve kimlik hırsızlığı gibi veri gizliliği ve güvenliği açısından sıklıkla ortaya çıkan diğer sorunların önlenmesine de yardımcı olacaktır.

SpiderDAO CEO’su Nathan Vary, bu işbirliği hakkında şu görüşlere sahip:

“SpiderDAO, geniş bir yol haritası geliştirdikleri için BOTLabs GmbH ile çalışmaktan memnuniyet duyuyor. Müşterilerimize sektör lideri güvenlik sağlamayı ve SpiderVPN yönlendiricilerimizde KILT protokolünü kullanarak çevrimiçi gizliliklerini daha fazla korumayı dört gözle bekliyoruz. Giderek daha fazla kullanıcı olarak merkezi olmayan ve güvenli kişisel veri sahipliği talep ediyor, heyecan verici uzun vadeli işbirliğini dört gözle bekliyoruz.”

KILT Protocol’ün kurucusu ve BOTLabs CEO’su Ingo Rübe de bu görüşü dile getirdi. BotLabs’ın SpiderDAO ile çalışmaya olan ilgisinin, SpiderDAO’nun makine kimlikleri aracılığıyla yönetişime yönelik benzersiz yaklaşımından kaynaklandığını söyledi. SpiderDAO’nun İnternet erişimini demokratikleştirme potansiyeline sahip olduğunu ve BOTLabs’ın bu yolculuğun bir parçası olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

KILT protokolü, Kasım ayında tamamen merkezi olmayan bir blok zinciri haline geldi. SpiderDAO gibi, Polkadot ağı üzerine kuruludur ve yeni ortaklar, herkesin yararına yönetim planlarını ilerletmek için yeni araçları test etmekten mutluluk duyduklarını belirttiler.

SpiderDAO, kullanıcılarına merkezi olmayan yönlendiriciler ve uygulama tabanlı VPN hizmetleri sağlamak için donanım ve yazılım araçlarını zincir üstü öğelerle birleştiren ikili bir yönetişim modeli kullanır. Proje 2020’de başlatıldı. Ekip, dijital, şifreli para birimi ve blok zinciri ekosistemlerinde “balinalar” tarafından oy haklarının haksız dağılımına karşı koymak için Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) için bir dizi yeni standart oluşturmayı hedefliyor. SpiderDAO, yüksek düzeyde ölçeklenebilir, birlikte çalışabilir ve istikrarlı bir yönetim sistemi oluştururken bir balina direnci mekanizması oluşturmak için donanım garantilerini ve Polkadot fikir birliği mekanizmasını birleştirir.

SpiderDAO’ya varış:

Telegram | Twitter | Çin | Web sitesi | Anlaşmazlık

Bilgi Kaynağı: 0x News tarafından TECHBULLION’dan derlenmiştir, telif hakkı yazar Angela Scott-Briggs’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap