1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Sosyal oyun Microverse Wasder ekibi ve blok zinciri platformu Solana

Sosyal oyun Microverse Wasder ekibi ve blok zinciri platformu Solana

guncel coin haberleri

br>

Oyuncular için küresel bir oyunlaştırılmış sosyal mikrokozmos olan Wasder, Solana’nın blok zinciri altyapısını başlatma planlarını açıkladı, çünkü Wasder’ın gelecekteki meta-evrenin ana giriş noktası olması bekleniyor.

Wasder, oyuncular için en büyük zorluklarını çözmek için çeşitli araçlar sağlayan bir sosyal platformdur. Çöpçatanlık, topluluk, grup sohbeti, oyun alanı ve kişiselleştirilmiş beslemeler gibi özelliklerle birlikte oynamak için kolayca yeni arkadaşlar bulabilir, onlarla iletişim kurabilir ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Ekosistem, NFT’ler gibi oyun içi öğelerin gerçek sahipliğini gerçekleştirmek için blok zincir teknolojisi üzerine kuruludur ve oyuncuların etkileşimli kişisel verilerinde farklı oyunlardan ve meta evrenlerden öğeleri görüntülemelerine olanak tanır.

Solana, katman 2 performansı ve katman 1 güvenliği ve basitliği sağlayan dünyanın ilk ağ düzeyinde blok zinciri olduğunu iddia ediyor. İşlemci düzeyindeki kodun derlenme biçiminin derinliklerine inen bir dizi koordineli optimizasyon yoluyla büyük bir performans sıçraması elde ettiğini iddia ediyor. Şu anda saniyede 50-65 bin işlemi ve 400 milisaniyelik bir blok süresini destekliyor.Genel test ağında 50 düğüm var. Merkeziyetsizlik veya güvenlikten ödün vermeden işlem hacmini ölçeklendirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Solana’nın temel yeniliği, ağda fikir birliğine varılmadan önce çalışabilen, küresel olarak kullanılabilen, izinsiz bir zaman kaynağı olan Proof of History’dir (POH).

Türünün ilk ana akım oyun platformu ve dijital mikro Cosmos’u olan bu işbirliği, oyuncular ve yayıncılar için yeni bir standart belirledi. Oyuncuların oyunun Wasder’ına katılmalarını sağlamak için birlikte çalışan bu, sosyal platformda yerleşik, tamamen oyunlaştırılmış bir deneyimdir ve Minecraft, Call of Duty, Roblox, Fortnite, Garena Free Fire gibi en sevdikleri oyunlara daha fazla katılmalarına olanak tanır. PUBG mobil versiyonu vb.

“Tarihsel olarak, oyuncular oyunda sahip oldukları eşyalara sahip olamıyorlardı. Bu, kiminle ticaret yapabileceğiniz veya kendi hesaplarınız arasında hareket ettirebileceğiniz veya bunu yapmadan önce diğer insan gereksinimlerinden geçmeniz gerektiği anlamına geliyor. Kısıtlamalar var. Wasder CEO’su Thomas Gronnevik, kazandığınız veya satın aldığınız ürünlerle herhangi bir şey yapma konusunda. “NFT, oyuncuların kendi şeylerini gerçekten kontrol etmelerine izin veriyor, bu da hesapları arasında veya arkadaşlarıyla ticaret yapabilecekleri veya isterlerse satabilecekleri anlamına geliyor. Eski Pokémon ticaret kartlarını hatırlıyor musunuz? Sizden başka, onları kimse kontrol etmiyor. Ayrıca , öğeleri NFT’ye dönüştürmek, markalarla büyük ölçekte işbirliği yapmamızı sağlar. Örneğin, Wasder’ın Pokémon, Star Wars veya Marvel ile çalıştığını varsayalım. Oyuncular en sevdikleri oyunlardan öğeler toplayabilecek, Ardından gerçekten temsil eden bu harika showroom’u oluşturabilecek. kendi oyun deneyimleri. Bunun güzelliği, tüm eşyalara sahip olmaları ve kimsenin onları onlardan alamamasıdır.”

Wasder’a göre, Solana blok zincirini, NFT’leri basmak için ilk kullanımı da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle kullanacak. Wasder gelecekte birden fazla NFT blok zincirini desteklemeyi planlasa da, Solana ekosistemi ilk olacak ve oyuncular arasındaki NFT transferlerinin arkasındaki çekirdek sistem üzerinde çalışacak.

“Solana, hangi blok zinciri şirketiyle çalışmak istediğimize karar verirken zahmetsizdi. Yalnızca işlem işleme hızlarından ve maliyetlerinden etkilenmedik, aynı zamanda Solana’nın mimarisi blok zincirinin istenen üç özelliğini de karşılıyor: güvenlik, Ölçeklenebilir ve merkezi olmayan. Bir dizi teknolojik yenilik, enerji yoğun madencilik gerekli değil, bu da ağın çok çevre dostu olduğu anlamına geliyor ve Solana’yı blok zinciri teknolojisinin ön saflarına koyuyor, ”diye ekledi Gronnevik.

Solana Labs Game BD Direktörü Johnny Lee, “Oyunlar hızla blockchain teknolojisinin bir sonraki sınırı haline geliyor” dedi. “Wasder gibi projeler milyonlarca insana blok zincirinin gücünü tanıtacak ve Solana üzerine inşa etmeyi seçtikleri için memnunum.”

Bilgi kaynağı: BLOCKTRIBUNE’dan 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazar David Pimentel’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap