1. Ana Sayfa
 2. Kripto Para
 3. Solv protokolü nedir? -0x haber

Solv protokolü nedir? -0x haber

 Solv protokolü nedir? -0x haber

Solv protokolü, finansal NFT’ler oluşturmaya, yönetmeye ve ticarete adanmış merkezi olmayan bir platformdur.

Blockchain bu kadar kısa sürede dünyaya birçok yenilik getirdi ancak ana akım benimsenme oranı daha yeni yükselmeye başladı. Başka bir deyişle, yakında yeni biçimlere ve hizmetlere dönüşecek ve insanların varlıklarıyla nasıl etkileşime girdiğini ve serveti nasıl artırdıklarını yeniden tanımlayacak.

içindekiler

 • arka fon
 • Solv protokolü nedir?
 • kupon
  • yerleşim kuponu
  • Hakediş sertifikası
  • Hakediş sertifikalarının faydaları
 • Kupon alın
  • Piyasada kupon nasıl satın alınır
  • Listelenmemiş kuponlar nasıl satın alınır
  • Kupon siparişi nasıl iptal edilir
 • Kupon nasıl satılır
  • Sabit fiyat
  • Değişken fiyat
 • Çözüm pazarı
 • OpenSwap ve Solv işbirliği yapmayı kabul ediyor
  • Solv, platform güvenliğini sağlamak için Immunefi’ye katıldı
 • Solv protokolünü kullanmaya nasıl başlanır?
 • Sonuç olarak

arka fon

Fungible olmayan jetonlar (NFT), en popüler blockchain tabanlı ürünlerden biridir. Genellikle sürükleyici sanat eserleriyle ilişkilendirilseler de, NFT’ler sanatsal alanın dışında da daha büyük bir rol oynayabilir. NFT, yatırımcıların ve tüccarların merkezi olmayan fırsatlardan yararlanmalarına, yeni uygun gelir kaynakları aramalarına ve servetlerini daha da artırmalarına yardımcı olmak için etkili bir finansal araç olarak da kullanılabilir.

Solv protokolü nedir?

Solv Protocol, büyük potansiyele sahip yeni bir dijital varlık türü olan finansal NFT’leri oluşturmaya, yönetmeye ve ticaretine adanmış merkezi olmayan bir platformdur.

Finansal NFT fikri, NFT’yi bir temsilci ve her türlü finansal öz sermayenin kanıtı olarak kullanmak gibi daha kritik finansal alanlara uygulama gerekliliğinden kaynaklanmaktadır.

Ancak ERC-721 spesifikasyonuna göre, NFT özellikle insanları veya nesneleri benzersiz bir şekilde tanımlamak için kullanılır. Bu elbette bir sorundur, çünkü finansal senaryolar benzersiz olmaktan çok doğal temsiller gerektirir.

Solv protokolünün, NFT varlıklarını nicel nitelikler ve işlemlerle donatan bir ERC-721 uzantısı olan “vNFT” adlı alt bölümü NFT standardı ile geldiği yer burasıdır. Diğer bir deyişle vNFT, finansal senaryolar için ideal bir dijital varlıktır.

kupon

Solv Protokolleri dünyasında, Kuponlar borç sertifikalarını, gerçek dünya mülkiyet haklarını, mevduat sertifikalarını, yatırımcı hisse senetlerini, konut ve arazi sözleşmelerini, vadeli sözleşmeleri vb. simüle etmek için tasarlanmış bir finansal NFT’dir.

yerleşim kuponu

Solv Voucher, Solv protokolünü ve onun vNFT standardını kullanan ve her başarılı işlem için yalnızca %1,5 ücret alan merkezi olmayan bir finans (DeFi) uygulamasıdır.

Solv Kuponlarının akıllı sözleşmelerinin yardımıyla dijital varlıklar, daha sonra ayrıntılı olarak tartışılacak olan, yatırım tahsislerini birleştirilebilir veya ayrılabilir NFT’ler olarak temsil eden Kuponlara dönüştürülebilir.

Tüccarların ve yatırımcıların bilmesi gereken bir diğer önemli şey de Solv’un herhangi bir yönetişim belirteci yayınlamamış olmasıdır; bu, Solv yönetişimi olduğunu iddia eden herhangi bir belirteç veya kuponun açıkça sahte olduğu anlamına gelir.

Yaklaşan fırsatlar söz konusu olduğunda, çeşitli projeler artık kupon dağıtımlarını vermeye hazır ve Solv protokolü yakında herkese herkesin favori ERC-20 jetonları Kuponları ile basmasına izin verme fırsatı sağlayacak.

Hakediş sertifikası

Atıf sertifikası, otomatik olarak yürütülen ve NFT biçiminde programlanan bir kasadır. ERC-20 jetonları bu kasada bir nitelik sertifikası olarak kilitlenebilir ve platform kullanıcıları jetonlarını çeşitli şekillerde serbest bırakabilir.

Hakediş sertifikalarının faydaları

1. Kullanıcılar açık NFT piyasasında işlem yapabilir ve sahipleri Hak Kazanma Kuponları aracılığıyla ödünç alabilir ve ödünç verebilirler. Platform kullanıcıları ayrıca, türevler çıkarabilmeleri için bir dizi sertifikayı paketleyebilir ve alt bölümlere ayırabilir.

2. ERC-721’i destekleyen tüm yapılarla uyumludur.

3. Solv Protokollerinin yayın kurallarına göre, Vesting Voucher sahipleri kilitli jeton alma hakkına sahiptir.

4. Blok zinciri projesinin arkasındaki ekip, proje yönetimi için ek kod geliştirme tahsis etmek zorunda değildir. En önemlisi, kredi ve işlem dağıtımı için şeffaf bir OTC zincir pazarını teşvik edebilirler.

5. Hakediş kuponları, tahsisleri tahsis etmek ve kilitlemek için daha ucuz olduklarından, airdroplar veya likidite madenciliği için idealdir.

6. Kilitleme belirteçleri için tek elden bir çözüm sağlayın.Sıkı dolaşım olmadan kilitli belirteçler için ideal bir kaptır.

Kupon alın

Piyasada kupon nasıl satın alınır

1. “Pazar”a tıklayın.

2. İmleci tercih edilen kuponun üzerine getirin ve “Satın Al” düğmesini tıklayın.

3. Kullanıcılar, kuponları tutar veya değer bazında satın alabilir.

Listelenmemiş kuponlar nasıl satın alınır

1. Pazarın sağ tarafındaki “Dışarı” düğmesine tıklayın.

2. Tercih edilen belgeyi alıntılamak için “Alıntı Yap”a tıklayın. Kupon sahibi teklifi kabul ettiğinde satın alma işlemi tamamlanır. Lütfen bu özelliğin henüz yayında olmadığını, ancak Solv’un yakında yayınlanacağını açıklayacağını unutmayın.

Kupon siparişi nasıl iptal edilir

1. Fareyi ekranın sağ tarafına getirin ve ilgili kuponun “İptal” düğmesine tıklayın.

2. “Siparişi İptal Et”e tıklayın ve iptal ücretini ödeyin.

Kupon nasıl satılır

Sabit fiyat

1. Kupon için istediğiniz fiyatı belirleyin

2. Satışa başlamak için kullanıcılar varsayılan “Şimdi Sat” seçeneğini veya “Rezervasyon” seçeneğini seçebilir

3. “Gelişmiş” düğmesini tıklayın. Kullanıcılar, minimum ve maksimum değerlerle satın alma limitleri belirlemeyi seçebilir.

4. Kuponun listeye alınmasına izin verildikten sonra piyasada bulunabilecektir.

Değişken fiyat

1. Kuponun gerekli başlangıç ​​ve son fiyatını belirleyin

2. İstediğiniz süreyi seçin.

3. Kullanıcı, satışa başlamak için “Şimdi Sat” veya “Rezervasyon Yap” seçeneğini seçebilir.

4. “Gelişmiş” düğmesini tıklayın. Kullanıcı, minimum ve maksimum değerle bir satın alma limiti belirleyebilir.

Çözüm pazarı

Solv Marketplace, finansal NFT’ler için özel olarak oluşturulmuş merkezi olmayan bir borsadır ve NFT işlemlerini kolaylaştırmak için parçalanma işlevleriyle donatılmıştır.

Güvenlik ve şeffaflığı sağlamak için tüm finansal işlemler Ethereum blok zincirinde tamamlanır, kullanıcıların arkalarına yaslanıp rahatlamalarına ve varlıklarının korunmasına olanak tanır.

Piyasa ayrıca sabit ve değişken fiyatlar uygular, çünkü bu özellikler düzenli NFT borsalarında faydalarını kanıtlamıştır.

OpenSwap ve Solv işbirliği yapmayı kabul ediyor

OpenSwap, DEX toplayıcıları, likidite kuyrukları, hibrit yönlendirme vb. dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi sunan ve Solv’un platformunda kupon düzenleyeceğini açıklayan bir DeFi merkezidir.

DeFi’nin mevcut bir rehin planı vardır ve rehin ödül belirteçlerinin hak kazanma programı en az altı aydır ve Solv’un hak kazanma kimlik bilgileri kullanılarak potansiyeli iki katına çıkarılabilir.

OpenSwap şu anda ödül sağlamak için Solv protokolünü kullanan “Liquidity Queue Provider Kickstart Programı” ve “Queue Trading Competition” adlı iki etkinlik yürütüyor.

Solv, platform güvenliğini sağlamak için Immunefi’ye katıldı

Solv, platformunun güvenliğini koruma konusundaki kararlılığını daha da vurgulamak için, DeFi alanını siber tehditlerden korumak için katılımcılara ödüller sağlayan Immunefi adlı bir hata ödül platformuna katıldı.

Solv, Immunefi’nin yardımıyla, sözleşmesinde olası güvenlik açıkları, riskler ve sınırlamalar arayan geliştiriciler ve beyaz şapkalılar için ödül olarak 50.000 dolarlık bir “ödül” sağladı.

Solv’un bu etkinliğe katılımı, platformu kullanıcı fonlarının kaybı, talep edilmeyen gelirin dondurulması, akıllı sözleşme hatası ve talep edilmeyen gelirin çalınması gibi büyük tehditlerden korumayı amaçlıyor.

Solv protokolünü kullanmaya nasıl başlanır?

Solv protokol hizmetlerini kullanmakla ilgilenen proje ekipleri, Solv’un Discord sunucusunda proje bilgilerini, jeton adresini ve Vesting Voucher kapsamını gönderebilir.

Solv ekibi jetonlarını beyaz listeye ekledikten sonra, artık hakediş kimlik bilgilerini basmaya devam edebilir ve kimlik bilgilerini bölme, birleştirme, talep etme ve aktarma dahil olmak üzere işlemleri gerçekleştirmek için kullanabilirler.

Tüm bu işlemler kod geliştirme olmadan tamamlanabilir, bu da proje ekibinin teknik sorunlarla uğraşmak yerine Solv’s Vesting Voucher’ları kullanmaya kolayca odaklanmasını sağlar.

Sonuç olarak

Solv protokolü, tüccarlar ve yatırımcılar ve dijital varlıklar arasındaki etkileşimi daha iyi geliştirmek için yenilikçi ürünler ve hizmetler oluşturmak için NFT’nin avantajlarını etkin bir şekilde kullanır. Ethereum blok zincirinde finansal bir NFT yaratma konsepti ile platform sağlam bir konumdadır ve platformuna katılmak için daha fazla tüccar ve yatırımcıyı çekebilir.

Bilgi kaynağı: ASIACRYPTOTODAY’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazara, AliceCrypto’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap