1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Solana ve Opera, tarayıcı içi cüzdanları ve dApp’leri desteklemek için ortaklığı onayladı

Solana ve Opera, tarayıcı içi cüzdanları ve dApp’leri desteklemek için ortaklığı onayladı

Opera hissesinin fiyatı.Resim: İşlem Görünümü

Opera tarayıcısı Solana için destek sağlar. Kullanıcılar bir cüzdana sahip olacak ve merkezi olmayan uygulamalarla (dApp’ler) tamamen uyumlu olacak. İşbirliği, Opera’yı Brave’in önünde Web 3 tarayıcılarının kralı olarak konumlandırıyor gibi görünüyor.

10 Aralık’ta yayınlanan resmi bir açıklamada Opera, popüler blok zincirlerine kapsamlı yerel destek eklemek için Solana Labs ile işbirliğini doğruladı. Bu hareket, tarayıcının yerel Solana cüzdanı ve ekosistemdeki tüm dApp’ler için destek sağlamasını sağlayacaktır.

Opera ekibi, Twitter’da entegrasyonun 2022’nin ilk çeyreğinde tamamlanmasının beklendiğini belirtti. O zaman, kullanıcılar mobil ve masaüstü tarayıcılarında herhangi bir kısıtlama olmaksızın blok zincirinin tüm avantajlarından yararlanabilirler.

“Opera ve @Solana güçlerini birleştirdi 🚀 Entegrasyon, Opera Android kullanıcılarının Solana DApps’e sorunsuz bir şekilde erişmesini sağlarken, ekosistem içinde düşük ücretler ve hızlı işlemlere olanak tanıyacak. 2022’nin ilk çeyreğinde Opera üzerinden erişebileceksiniz. Öğren daha fazlası : Https://t.co/XRkHUSYrLZ pic.twitter.com/viRDwpQwEq

— Opera (@opera) 10 Aralık 2021. “

Opera’nın Solana’ya ilgisi şaşırtıcı değil. 2018’den beri tarayıcılar, kripto para birimini, blok zinciri ve ünlü Web 3’ü desteklemek için hedefli bir yaklaşım benimsemiştir. Bu haber piyasayı heyecanlandıracak gibi görünmüyor. Opera hissesi Cuma günkü işlem seansında %4.36 düşüşle 7.24$’a kapandı, ancak hafta başındaki 6.96$’dan biraz yükseldi.

Opera hissesinin fiyatı.Resim: İşlem Görünümü

Kendi adına, Solana’nın fiyat eğilimi bu habere yanıt vermedi ve tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledikten sonra Kasım ayı başlarında başlayan düşüş yörüngesini sürdürdü. Solana’nın yerel tokeni (SOL) o gün %7,86 düşüşle 166,97 dolardan kapandı. Piyasaya sürüldüğü sırada fiyat 169,21 ABD$’a revize edildi ve bu hala tarihi en yüksek seviyenin yaklaşık %34 altında ve haftalık performans %14 düştü.

Solana'nın fiyatı.Resim: İşlem Görünümü

Kullanıcıların web siteleri tarafından sağlanan içeriği tükettiği Web 1’den farklı olarak, kullanıcıların merkezi bir platform aracılığıyla etkileşime girdiği Web 2’den farklı olarak Web 3 durumunda, etkileşimi kontrol eden merkezi bir varlık yoktur. Bu durumda iletişim, verilerin tek bir güvenlik açığı olmadan bir ağda aktığı blockchain gibi teknolojiler aracılığıyla yapılır.

Web 3’ün geliştirilmesine odaklanan bazı örnekler UjoMusic, Storj, Filecoin, Sapien, Minds ve Hive’dır.

Bazı tartışmalara rağmen, Brave bir süredir kripto para birimi tarayıcı dünyasında baskın güç olmuştur. Tarayıcı, yerleşik blok zinciri tarafından desteklenir ve BAT belirteci, içerik tanıtımı ve reklamcılık işini yeniden düşünmeye adanmış tüm ekosistemin temeli olarak hizmet eder. Reklam izleyen kullanıcıları ödüllendirir ve topluluğun yüksek kaliteli içerik oluşturucuları ödüllendirmesini sağlar.

Yine de Opera daha pragmatik bir yaklaşım benimsemeye karar verdi. Bir kripto para birimi yaratmadılar ve yeni bir deneyim yaratmak istemiyorlar, ancak tarayıcıları artık diğer tarayıcılar gibi Web3’e uyarlandı. Opera, Solana’ya ek olarak, merkezi olmayan uygulamaları ve blok zinciri benimsemek için tasarlanmış diğer birçok özelliği destekleyen yerel bir dijital para birimi cüzdanına da sahiptir.

Bilgi kaynağı: CRYPTOVIBES’ten derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazar John Wanguba’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap