1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Solana anlaşması milyarlarca dolarlık hataları düzeltiyor

Solana anlaşması milyarlarca dolarlık hataları düzeltiyor

guncel coin haberleri

Geliştiriciler, Solana’nın web tabanlı projesi için yüksek risk taşıyan bir hatayı düzeltti.

Solana, kripto para birimi endüstrisindeki en iyi kripto para projesidir ve blok zinciri işlemlerinin ölçeklenebilirlik kralı olarak da bilinir. Eşsiz fikir birliği konsept kanıtı nedeniyle, bu proje sektördeki her kripto para birimi projesinden farklıdır.

Temmuz ayında araştırmacı Simon, Solana protokolünde bir hataya dikkat çekti. Ancak araştırmacılara göre hatalar büyük bir sorun değil. Simon bu hatayı GitHub’da paylaştı.

Araştırmacılar, Simon tarafından Haziran ayında bildirilen hatayı tekrar test ettiğinde, hatanın geliştirme ekibi tarafından düzeltilmediğini ve hatanın sonunda milyarlarca dolara mal olabileceğini buldular.

Neodyme’in blockchain güvenlik araştırmacıları konuyla ilgili bir rapor yayınladı. Araştırmacının blogu, güvenlik açığının Solana Protokol Kitaplığı (SPL) ile ilgili olduğunu belirtti. Ve aynı hatayı tek bir işlemde yapmak mümkündür, birden fazla numara mümkündür. Bu hata saatte yaklaşık 27 milyon dolar katkıda bulunabilir. Sonuç olarak, yaklaşık 2,6 milyar ABD doları kaybedebilir.

SPL’deki bu tek hata, gelir toplayıcı Lale Anlaşması ve Solid, Soda ve Larix borç verme anlaşmaları üzerinde çok yüksek bir olumsuz etkiye sahip olabilir.

Yani şimdi Solana’nın tüm projeleri ve Solana proje ekibi, kripto para projesi aracılığıyla hatalarını silmelerini sağladı.

Yeni proje deneyin bir parçası

Solana’nın büyük ölçekli kripto para işlemlerini kolaylaştırabileceğine şüphe yok, ancak burada da yüksek güvenliğe ihtiyacımız var ve yeni kripto para projeleri bunu kolayca sağlayamıyor.

Şu anda Solana, kripto para birimi endüstrisinde ilk 10’a girdi, ancak hala emekleme aşamasında.

Bu yılın başında Cardano projesinin CEO’su ve kurucusu Charles Hoskinson, birçok kripto para projesi olduğunu ve hızlarının ve potansiyellerinin daha iyi olduğunu ancak bunların deneyin sadece bir parçası olduğunu ve buna körü körüne inanamayacağımızı söyledi. her şey.

Ayrıca okuyun: 200 milyon dolar kaybeden Bitmart’ta Hacking

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazar Jitender’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap