İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Solana ağı, şüpheli DDoS saldırısı nedeniyle yavaş ilerliyor

Solana ağı, şüpheli DDoS saldırısı nedeniyle yavaş ilerliyor

guncel coin haberleri

Perşembe günü, Solana ağının işlem işleme hızı önemli ölçüde yavaşladı ve başka bir DDoS saldırısıyla ilgili endişelere yol açtı.

Bununla birlikte, blockchain servis sağlayıcısı GensysGo olayı küçümsedi ve durumu yapısal tasarım kusurlarından ziyade “büyüme ağrısına” bağladı.

“#Solana doğrulayıcı ağı bu sabah bir sorunla karşılaştı. Ağ txn isteklerini işlerken, TPS’de sorunlar olacak. Unutmayın, bu bir blok zinciri. büyümenin acısı her şeydir”

Bununla birlikte, bunun Eylül ortasından bu yana yaşanan ikinci olay olduğu düşünüldüğünde, yatırımcılar anlaşmanın güvenliği ve sağlamlığı konusunda giderek daha hassas hale geliyor.

Solana yüksek oranda merkezileştirilmiş mi?

DDoS saldırısının haberi ilk olarak Perşembe günü GMT saat 15:00 civarında Solana NFT platformu Blockasset’in token dağıtım süresinin uzun olduğunu bildiklerini tweetlediğinde ortaya çıktı. Bunun, ağı sel basan DDoS saldırılarından kaynaklandığını eklediler.

O zamandan beri Blockasset tweet’i sildi, ancak olay hala bir Reddit gönderisinde yer alıyor.

Dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırısı, normal trafiğini bozmak için büyük miktarda İnternet trafiğine sahip bir hedefi bunaltmaya yönelik kötü niyetli bir girişimdir.

Şimdiye kadar, Solana Vakfı bu olaya resmi bir yanıt vermedi. Ve kullanıcı şu anda mevcut normal hizmeti bildiriyor.

Ancak dağıtılmış veya yüksek düzeyde merkezi olmayan ağlar, tek bir başarısızlık noktası olmadığı için DDoS saldırılarını azaltma eğilimindedir. Bu son olayın bir DDoS saldırısı olarak doğrulanmamasına rağmen Solana, 14 Eylül’de ağı sular altında bırakan “düşük seviyeli robot” saldırısını doğruladı.

Geliştiriciler, Eylül saldırısına ağı kapatarak yanıt verdi. Bu, Solana’nın oldukça merkezi olduğu yönündeki suçlamalara yol açtı.

Rakip kullanıcılar bıçağı büküyor

Twitter kullanıcısı ve Cardano hisse havuzu operatörü @Cardanians_io, Cardano zincirinin çökmediğine veya çevrimdışına alınmadığına dikkat çekti. Ayrıca, projenin blok zincirine sistematik yaklaşımı “ödüllendirildi”.

“#Solana yine düştü. Gülmek mantıklı değil çünkü aynı şey #Cardano’nun başına gelebilir. Ancak bu henüz olmadı, bir düşünün neden böyle oluyor. Cardano bir misyon olarak inşa ediliyor- kritik sistem Bilimsel yöntem Mantıklı ve karşılığını veriyor. $ADA $SOL.”

Aralık ayının başlarında Cardano, dört yıllık faaliyet süresi boyunca herhangi bir kesinti olmaksızın 20 milyon işlemi gerçekleştirme dönüm noktasına ulaştı.

Benzer şekilde, bildirilen DDoS saldırılarını belgeleyen bir Reddit gönderisinde, kullanıcılar Algorand’ın “üstün güvenliğine” dikkat çekti çünkü seçilen doğrulayıcıların listesini önceden yayınlamadı.

Yayınlandığı kategori: Solana, Teknoloji

CryptoSlate bülteni

Kripto para, DeFi, NFT vb. alanlardaki en önemli günlük hikayeleri özetledi.

Kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgi ile derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap