1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Şirketin listeye alınmasıyla birlikte Brezilyalı Nubank’ın piyasa değeri 54,6 milyar ABD doları

Şirketin listeye alınmasıyla birlikte Brezilyalı Nubank’ın piyasa değeri 54,6 milyar ABD doları

Şirketin listeye alınmasıyla birlikte Brezilyalı Nubank'ın piyasa değeri 54,6 milyar ABD doları

Bloomberg News’e göre, Nubank adlı yeni Brezilya bankası, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) ilk halka arz (IPO) yoluyla 2,6 milyar dolar topladı. Şirketin hisse senedi fiyatı iki günde %31,7 arttı ve piyasa değeri 54,6 milyar ABD dolarına ulaştı.

Sonuç olarak, banka Latin Amerika’daki en değerli finans kurumu haline geldi. Nubank’ın merkezi Sao Paulo’dadır ve Brezilya, Kolombiya ve Meksika’da 48 milyondan fazla müşteriye hizmet vermektedir. Şirketin ayrıca Berlin, Buenos Aires ve Arjantin’de mühendislik ofisleri bulunmaktadır.

Blockchain.com, Arjantinli kripto para birimi şirketi SeSocio’yu satın aldı

Bu yılın Haziran ayında, Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’i elinde bulunduran yatırımı Nubank’a 500 milyon dolar yatırım yaptı. Bu finansman, dijital bankanın 30 milyar ABD doları değerinde olduğu G yuvarlak finansmanın bir devamıdır.

Bir ay sonra, Brezilya’nın en büyük kripto para borsası olan Mercado Bitcoin, SoftBank’ın Latin Amerika Fonu’ndan 200 milyon ABD doları tutarında bir yatırım çekti. Bu yatırım, 2TM Group’un (ana şirket) değerlemesini 2,1 milyar ABD Doları değerine getiriyor. Bu, SoftBank’ın bugüne kadar Latin Amerika kripto para birimiyle ilgili şirketlere yaptığı en büyük sermaye yatırımı.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapındaki 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap