1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Şimdi satın almak için en iyi 5 katman 2 kripto para birimi-Aralık 2021

Şimdi satın almak için en iyi 5 katman 2 kripto para birimi-Aralık 2021

Şimdi satın almak için en iyi 5 katman 2 kripto para birimi-Aralık 2021

Genellikle Tier 2 olarak adlandırılan çoklu zincir çözümleri, düşük fiyatları ve yüksek getirileri nedeniyle geçtiğimiz yıl popüler bir dijital token haline geldi. Bunun ışığında yatırımcılar, bu daha küçük kripto para birimi kategorisi ivme kazandıkça satın almak için en üst düzey 2. katman kripto para birimleri arıyorlar.

Polygon şu anda en tanınmış ölçeklendirme çözümü olmasına rağmen, en iyi performans gösteren Katman 2 protokollerinden bazıları kripto para piyasasının çehresini değiştiriyor.

1. Çokgen (MATIC)

En iyi 2. katman kripto para satın alma listemize başlamak için Poligon ağıdır. Polygon aslen 2017’de üç Hintli geliştirici tarafından kurulan Matic Network’dü, ancak blok zinciri protokolü bu yıla kadar bir yer edinmedi. Matic Network, bu yılın başlarında adını Polygon olarak değiştirdi ve geriye bakmadı.

Bir giriş makalesinde, Polygon, sisteminin, Plazma çerçevesinden ve merkezi olmayan bir hisse kanıtı (PoS) doğrulayıcı ağından yararlanırken, Ethereum ağını rahatsız eden ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik sorunlarını çözmeyi hedeflediğini belirtti. Poligon esas olarak işlemleri Ethereum ana ağından çıkarır ve geri eklemeden önce zincir dışı doğrular.

PoS doğrulayıcılarına olan bu güven, Polygon’u maksimum 65.000 TPS işlem hızıyla en hızlı ölçeklendirme çözümlerinden ve blok zinciri protokollerinden biri yapar. Hızı ve uygun maliyetli işlemleri nedeniyle bu hız, Ethereum’un ölçekleme çözümlerini kullanan kullanıcılar için bir anlaşma oluşturur.

Fiyat açısından, Polygon token MATIC her zaman en iyi performans gösteren dijital varlıklardan biri olmuştur ve aynı zamanda en değerli kripto para varlıkları sıralamasında 14. sırada yer almıştır. Basın saatinden itibaren, MATIC kırmızı bölgede işlem görüyor ve mevcut fiyat 2.333 dolar. Fiyat, 24 saatlik %3.17’lik bir düşüşü, ancak haftalık %9.87’lik bir artışı yansıtıyor.

Benimseme açısından, Polygon birçok protokol için ilk seçeneklerden biridir. Yakın tarihli bir tweet’te, merkezi olmayan bir bahis platformu olan ClayStack, Polygon ağında başlatılıyor.

2. Döngü (LRC)

Genişletilmiş çözüm ekosistemi genişledikçe Ethereum ağına da odaklanan Loopring, satın almak için en değerli 2. katman kripto para birimlerinden biridir. Loopring, kullanıcıların Ethereum ağında velayet dışı ve kitap tabanlı alışverişler sipariş etmelerine olanak tanıyan açık kaynaklı, denetlenmiş, gözetimsiz bir protokoldür.

Sıfır bilgi (zK) protokolü, Ethereum ağ kullanıcılarının yüksek verimli, düşük maliyetli işlemlerine ve ödemelerine hizmet eder. Bu şekilde, merkezi olmayan finans (DeFi) kullanıcıları, en önemli akıllı sözleşme ağının güvenliğinden ödün vermeden kolayca ticaret yapabilir, takas edebilir, likidite ve ödeme sağlayabilir.

Polygon ile ikinci kademe savaşta, Loopring büyük ölçüde sessiz bir rakip, ancak zKRollup anlaşması son iki ayda yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı. Gerçek mekanda faaliyet gösteren video oyunu perakendecisi GameStop ile bir ortaklık kurabileceğine dair raporlardan sonra, bu yeni popülerlik, yönetim tokeni LRC’nin 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan (yeni en yüksek) 3.75$’a yükselmesine neden oldu.

Loopring, son 24 saatte %3.34 artarak hacim olarak geri dönüyor. Bu artış, ERC-20 tokenlerinin işlem fiyatını 2.5125 ABD Dolarına getiriyor ve yıldan bugüne (YTD) yüzde 1.363,11 arttı.

3. OMG ağı (OMG)

Eskiden OmiseGo olarak bilinen OMG, ölçeklendirme çözümleri Ethereum’un geleceği ile giderek daha alakalı hale geldiğinden, şu anda satın alınan bir başka en iyi 2 kripto para birimidir. OMG Network, daha hızlı işlemler gerçekleştirebilen ve işlem maliyetlerini üçte bir oranında azaltabilen MoreVariable Plasma adlı yeni bir ölçeklendirme çözümü kullanıyor.Kullanıcılar doğrudan Ethereum blok zincirinde işlem yapıyorsa, genellikle Tutar ödemeleri gerekir.

Plazma çerçevesi, tüm işlemleri bir dizi zincir dışı işlemde gruplandırır ve ardından bunları Ethereum blok zincirinde tek bir işlem olarak doğrular, böylece kullanıcı kaynak yoğunluğunu azaltır.

OMG ağı, OMG adlı benzer şekilde adlandırılmış bir yönetişim belirteci kullanır ve ağdaki ağ ücretlerini kapatmak için dijital varlıklar kullanılır.

Fiyat açısından, OMG tokenleri hız trenine biniyor ve ERC-20 varlıkları 2018’in en yüksek seviyesi olan 25.62$’dan %72,9 düştü. Ancak, OMG’nin yılbaşından bugüne %178.09 yükselen ve şu anda 6.903$’dan işlem gören günlük grafik %1.58 düştü. OMG’nin şu anda 962 milyon ABD$’lık bir piyasa değeri var ve bu gelişmekte olan sektörde %0.04’lük bir hakim pazar konumuna sahip.

Benimseme açısından, Bitfinex altındaki Bitfinex türev platformu, OMG belirteçleri için destek ekledi.

4. ZKSwap (ZKS)

Satın alınacak bir diğer en iyi 2 kripto para birimi, token değişim protokolü ZKSwap’tır. Diğerleri Ethereum blok zincirini genişletmeye odaklanırken, ZKSwap esas olarak ZK teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş merkezi olmayan bir değişim (DEX) olarak çalışır. Protokol, otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı (AMM) olarak çalışır ve kullanıcıların ETH ve diğer ERC-20 jetonlarını takas etmelerini sağlar.

Kullanıcılar ayrıca topluluk madenciliği yoluyla yardımcı program belirteci ZKS’yi de alabilirler. ZKSwap, kullanıcıların sübvansiyonlu gaz ücretlerinden ve tam ademi merkeziyetçilik ve mahremiyetten yararlanmalarını sağlayan yüksek verimi destekler.

Dijital belirteç Şubat 2021’in sonlarında 11.24 dolarlık yeni bir zirveye ulaştığından, ZKS daha geniş kripto para piyasasına ayak uyduruyor. Ancak şu anki 0,4063 dolar fiyatı, ZKS’nin yeni zirvesinden %96,4 düştüğünü gösteriyor. Aynı zamanda, bu tamamen kasvetli değil, çünkü dijital token Ocak ayının başındaki tarihi düşük 0.233 $ ‘dan bu yana %75.7 arttı.

ZKSwap şu anda V3 testnet yükseltmesini başlatmak için çalışıyor. L2 Labs Fund’ın genişleme çözümü, karşılıksız token (NFT) desteğinin yanı sıra optimize edilmiş verimlilik ve çoklu zincir desteği sağlayacaktır.

5. Kızıl (SKL)

Son olarak, satın alınacak en iyi 2 kripto para birimi Skale Network’tür. Skale Network, Ethereum ağını çevreleyen ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için tasarlanmış esnek bir çerçevedir. Bunun ışığında, genişletilmiş çözüm, ağ gecikmesini ve düşük ücretleri azaltırken yüksek işlem çıktısı sağlayabilir.

Skale Network, geliştirme ekiplerinin protokolleri üzerinde akıllı sözleşmeler yürütmesini sağlar ve içerik akışı ve oyun hizmetleri şu anda Skale’nin çerçevesi kullanılarak oluşturulmaktadır.

Yakın zamanda, siyahların sahip olduğu ilk NFT platformu olan 360NFT.io, ağın çekiciliğini daha da artırarak Skale Ağı’nda piyasaya sürüldü.

Basın saatinde, SKL’nin işlem fiyatı son 24 saatte %2,96 artışla 0,2319 $ oldu. Fiyat, yılbaşından bugüne %194,36’lık bir büyüme ile desteklendi.

Bilgi kaynağı: INSITEBITCOINS’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Jimmy Aki’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap