1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Silvergate, 461 milyon ABD Doları toplamak için 3,3 milyon adi hisse senedi sattı

Silvergate, 461 milyon ABD Doları toplamak için 3,3 milyon adi hisse senedi sattı

guncel coin haberleri

Silvergate Bank, 3.31 milyon hisse satmayı planlıyor. Bu satış yoluyla, finans kurumu 461,3 milyon ABD Dolarından fazla finansman sağlamayı hedefliyor. Satıştan elde edilecek gelir bankanın yasal sermaye seviyesini artıracaktır.

Silvergate, California’da bir anlaşmalı bankadır. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan son dosyalama, bankanın 3.31 milyon adi hisse senedi satmayı umduğunu belirtti. Hisse senedi, teklif edilen en yüksek ihraç fiyatı olan hisse başına 145$’dan satılacak.

Silvergate halka arzını duyurdu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan resmi belgeler, Silvergate’in sigortacılara bankanın 4.966 milyondan fazla adi hissesini geri satın almaları için 30 gün verdiğini gösteriyor.

Finansal kurum ayrıca, satıştan elde edilecek net gelirin, yüklenim indirimi düşüldükten ve ihraç giderleri değerlendirildikten sonra yaklaşık 461 milyon ABD Doları olacağını tahmin etti. Bu ücretler Silvergate tarafından ödenir.

Sigortacıların ek hisse satın almayı seçebilecekleri göz önüne alındığında, satıştan elde edilecek fonlar 500 milyon doları aşacak.

Daha önce de belirtildiği gibi, finans kurumu, yasal sermaye düzeyini artırmak için satıştan elde edilen fonları kullanmaya çalışır. Ayrıca net gelirin bir kısmını diğer genel kurumsal işleri işlemek için kullanacaktır.

Silvergate genişliyor; bu nedenle, fonların bir kısmı ajansın genişleme çabalarına ve stratejik satın almalarına da yardımcı olabilir. Banka ayrıca, SEN Leverage ürünleri ve diğer dijital varlıkla ilgili hizmetler gibi ürünleri piyasaya sürerek ürün yelpazesini genişletmeyi hedefliyor.

Satışa dahil olan yöneticilerden bazıları Goldman Sachs, JPMorgan Chase Securities, Bruyette & Woods, A Stifel Company ve Keefe’dir.

Belgenin bir bölümünde, “Bu, Silvergate Capital Corporation’ın A Sınıfı adi hisse senedi veya adi hisse senedinin halka arzıdır. Bu arzın tüm hisselerini ihraç edeceğiz. Adi hisse senetlerimiz New York Menkul Kıymetler Borsası veya New York’ta işlem görmektedir. Menkul Kıymetler Borsası Kodu “SI”dir.

Silvergate ayrıca 6 Aralık 2021’de New York Menkul Kıymetler Borsası’ndaki adi hisse senedi fiyatının 165,37 dolar olduğuna dikkat çekti.

Silvergate, kripto para birimi alanının derinliklerine iniyor

Silvergate, dijital varlıkları benimsemede en gelişmiş finansal kurumlardan biri haline geldi. Bu finans kurumu şu anda manşetlere konu olan kripto para odaklı bir yaklaşımı benimsiyor. Eylül ayında banka, Salvador’un Chivo cüzdanının lansmanına katıldı.

Silvergate ayrıca önde gelen kripto para ticaret platformlarından Crypto.com ile işbirliği yapacağını duyurdu. Silvergate, bu ortaklık aracılığıyla USD para yatırma ve çekme hizmetlerini başlatmayı hedefliyor.Crypto.com’daki kurumsal müşteriler, itibari para birimlerini borsalara veya borsalardan sıfır maliyetle kolayca transfer edebilir.

Silvergate’in kripto para alanındaki bir diğer cesur hamlesi de ajansın bu yılın Mayıs ayında Facebook’un Diem Derneği ile işbirliği yapacağını söylemesi. Banka, ABD dolarına sabitlenmiş istikrarlı bir para birimini serbest bırakmak için Facebook’un Diem projesiyle işbirliği yapacak.

devamını oku:

  • kripto para birimi nasıl satın alınır
  • Bitcoin nasıl satın alınır

Bilgi kaynağı: INSITEBITCOINS’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Ali Raza’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap