1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Shiba Inu’nun büyümesi ve geleceği: SHIB-News

Shiba Inu’nun büyümesi ve geleceği: SHIB-News

Shiba Inu'nun büyümesi ve geleceği: SHIB-News

br>

İlk kripto para birimi olan Bitcoin, 2008 yılında şiddetli bir küresel ekonomik krizi tetiklediğinde küresel finansal sisteme bir direnç olarak doğdu.

Bitcoin, Büyük Buhran’a bir yanıttır. 2008 Bitcoin teknik incelemesi, üçüncü bir tarafa “güvenmeye” gerek kalmadan eşler arası işlemlere izin verme yeteneğini özetliyor. Bitcoin’in özü, kullanıcıların güvenlerini sarsan finansal kurumlardan güç kazanmalarını sağlayan bir teknolojidir. İnsanlar, bugün yaygın olan Bitcoin ticareti için hapse bile giriyor.

Günümüze hızlı bir şekilde ilerleyen Bitcoin, kripto para biriminin büyükbabası haline geldi. Tüm kripto para birimleri arasında en çok övülen ve ana akım kripto para birimi, Ethereum, Polkadot ve Binance biçiminde son on yılda patladı. Wall Street ve Main Street Bitcoin’i kabul etti ve JPMorgan Chase, Bitcoin’in kurumsal yatırım topluluğu için bir varlık olarak kullanışlılığını yeniden değerlendirdi. Hala birçok karşı kültür unsurunu elinde bulundurmasına rağmen, günümüzün kripto para meraklıları daha fazla seçeneğe sahip. Bitcoin ana akım tarafından tamamen kabul edildiğinden, liberal düşünürlerin kurumsal makineden bağımsızlığını göstermek için Bitcoin’den farklı bir araca ihtiyacı var.

Shiba Inu, son 12 ayda kripto para dünyasına giren bir tür meme jeton memesidir. Nedeni karmaşıktır – işlem fiyatının yalnızca bir kısmıdır, kıtlık değeri yoktur ve spekülasyon dışında pek bir faydası yoktur. Bununla birlikte, Bitcoin’in ilk günlerinde sahip olduğu aynı özelliklere sahiptir: sadık bir takipçi kitlesine sahiptir, spekülatiftir ve bir mizah anlayışıyla topluluk odaklıdır. Birçok perakende yatırımcı, FOMO’dan (kaçırma korkusu) kaçınmak için Shiba Inu’nun bir kısmını satın almak için akın etti ve bunun gibi gördüğümüz meme tokenleri, ünlü kripto para birimi figürleri ve Elon Musk gibi insanlar meme tokenlerini desteklediğindeydi. “hype” ekledi.

Orijinal beyaz kağıdına “woofpaper” denir. Shiba Inu, kripto para birimi topluluğunda biraz tehlike ve biraz eğlence arayanları kucaklıyor. Elon Musk bile bir hayran-Shiba Inu sosyal bir fenomendir. Bu nedenle token.com’un Shiba Inu’da bir yeri var. Büyük bir piyasa değerine sahip DeFi ve NFT projelerini destekleyen Ethereum’a dayalı taahhüt edilmiş bir tokendir. Bu kadar düşük bir fiyata alınıp satıldığından, büyük miktarda jeton elde edebiliriz, bu nedenle jetonlardaki küçük değişikliklerin bir etkisi olacaktır.

Perakende yatırımcılardaki ve kripto para topluluğundaki aktif konumu ile SHIB’nin gelişme için büyük bir potansiyele sahip olduğuna ve sadık bir takipçi kitlesine sahip olduğuna inanıyorum. Geçen bir buçuk yılda, genç kripto para yatırımcılarının risk ve oynaklık konusunda daha büyük bir iştahı olduğunu gördük ve bu da nihayetinde token fiyatlarını yükseltti. SHIB’nin DeFi ve NFT projeleri Shibaswap ve Shiboshis aracılığıyla, daha fazla kripto para birimi meraklısını SHIB’yi daha uzun süre tutmaya teşvik ediyor. Token.com’da jetonun nereye gideceğini tahmin etmiyoruz, ancak Shiba’nın kalıcı bir güce sahip olduğuna inanıyoruz ve topluluğu ve değerlerini desteklemekten mutluluk duyuyoruz.

Bilgi kaynağı: BLOCKTRIBUNE’dan 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı, Token.com’un CEO’su ve Kurucusu olan yazar Andrew Kiguel’e aittir ve izinsiz olarak yeniden basılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap