1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Shiba Inu’dan kurtulmak, Robinhood’a kripto para birimi gelirinde milyonlara mal olmuş olabilir

Shiba Inu’dan kurtulmak, Robinhood’a kripto para birimi gelirinde milyonlara mal olmuş olabilir

guncel coin haberleri

Robinhood, 2021’in dördüncü çeyreğinde kripto para birimi gelirinde bir kayıp bildirdi ve üçüncü çeyrekteki kaybı daha da artırdı.

Ticaret firması, 2021’in dördüncü çeyreğinde, Perşembe günkü kazanç raporuna göre, önceki çeyreğe göre yüzde 6 düşüşle ve önceki çeyreğin tahmini 55 milyon dolarlık gelirinden bir adım yukarı çıkarak 48 milyon dolarlık kripto para geliri bildirdi.

Rapora tepki olarak, Robinhood hissesi (HOOD), Wall Street yatırımcılarının beklenenden düşük kazanç şokunu emmesiyle yaklaşık %14 düştü. Şirket 2020’ye kıyasla hala yaklaşık %300 artışta olsa da, daha fazla kripto para birimi listelememesi en büyük yanlış adımlarından biri gibi görünüyor.

2021 kuşkusuz emoji patlamasından büyük kazanımların yılı olacak. Shiba Inu, Dogecoin, Floki Inu ve diğerleri gibi paralar, 2021’de 10 kattan fazla getiri elde etti ve pastadan bir parça talep eden şirket kullanıcılarının ani ilgisini çekti. Şirketten, biri Shiba Inu olan çeşitli meme paralarını listelemesini istediler.

Gelir düşüşü hakkında yorum yapan Bloomberg Intelligence analisti Julie Chariell şunları söyledi: “Önceki çeyreğe kıyasla, kripto para birimi rakamları biraz hafif görünüyor – yıldan yıla büyüme çok büyüktü, ancak önceki çeyreğe göre düştü, muhtemelen çünkü “Shiba yok” — “Kayıp oldukları tek madeni para bu ve herkes bekliyor. Ama asıl önemli kısım ilk çeyrekte olanlar ve bu yıl şimdiye kadar kötü göründüğünü biliyoruz.”

Reklam&nbsp &nbsp

DOGE’nin bir türevi olan SHIB, Ekim 2021’de %1.000 artışla Dogecoin’i geçerek 38 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değeriyle sekizinci en büyük kripto para birimi haline geldikten sonra özellikle yatırımcıların dikkatini çekti.

Bu, yatırımcılardan Robinhood’a SHIB’yi çevrimiçi bir dilekçe yoluyla listeleme, hatta 1.000.000 imza toplamak için kampanya yürütmeleri için sürekli çağrılara yol açtı. Ancak Robinhood, listelenmemiş SHIB’nin ana nedeni olarak düzenleyici sorunları öne sürerek kenarda kaldı.

Robinhood CEO’su Vlad Tenev Perşembe günkü kazanç çağrısında, “Herhangi bir belirteç eklememizin engellendiğini söyleyemem.” Dedi. “Düzenleyiciler ile aktif olarak ilgileniyoruz. Çok fazla jeton ekleyen bu platformların kayıt dışı menkul kıymetler ekleyebileceğinden endişe duyuyorlar.”

Çoğu kripto para birimi şirketinin ABD topraklarında hala düzenleyici bir gri alanda olmasına rağmen, Robinhood’ın hisse senetleri ve kripto para birimleri ticareti sunan bir aracı kurum olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, SEC’in geleneksel borsacılık yasaları tarafından düzenlenir, daha fazla belirteç listeleme konusunda isteksiz olmasının nedeni o kadar fazladır.

Tenev, “Bunu kesinlikle bilerek yaptık. SEC’in kayıt gerekliliklerini tetiklemekten kaçınmak istedik,” diye ekledi.

Ancak CEO, şirketin Birleşik Krallık dahil diğer yargı bölgelerindeki madeni paraları listelemeyi deneyebileceğini ve ABD’ye sunmadan önce ne kadar iyi çalıştığını görebileceğini söyledi.

Bununla birlikte, şirket kripto para portföyünü ve tekliflerini artırıyor ve kripto para birimi alım satım geliri, kripto para birimi hizmetlerinin başlatılmasından bu yana 233 milyon dolara yükseldi. Sıfır komisyon ticareti, yeni kullanıcıları çekmesine yardımcı oldu ve Coinbase gibi rakiplerle rekabet etmesine izin verdi.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile ZYCRYPTO’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap