1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Sequoia’nın finansmanından sonra, kripto para birimi beyaz şapka güvenlik şirketi CertiK’in değeri 1 milyar ABD doları

Sequoia’nın finansmanından sonra, kripto para birimi beyaz şapka güvenlik şirketi CertiK’in değeri 1 milyar ABD doları

guncel coin haberleri

CertiK bugün 80 milyon dolarlık B2 finansman turunu tamamladığını duyurdu. Yatırım, Tiger Global, Coatue Management ve GL Ventures (Hillhouse Capital’in risk sermayesi kolu) dahil olmak üzere mevcut yatırımcıların katılımıyla Sequoia Capital tarafından yönetildi.

Bu, yalnızca blok zinciri güvenliği alanındaki en büyük tek finansman turu için standardı belirlemekle kalmıyor, aynı zamanda CertiK’in değerlemesini yaklaşık 1 milyar dolara getiriyor. Bu, CertiK tarafından dört ayda toplanan ve 140 milyon ABD dolarını aşan üçüncü tur fon oldu.

Blockchain güvenliğine olan talep, özellikle son zamanlardaki blockchain hacklemeleri ve çalınan kripto para birimleri nedeniyle son birkaç yılda çarpıcı bir şekilde arttı. 2021’de, hackleme, açıklardan yararlanma ve dolandırıcılık nedeniyle kripto para biriminde 1,3 milyar ABD doları kaybedildi; bu, 2020’deki 500 milyon ABD dolarından önemli bir artıştır.

CertiK rekor büyüme kaydetti

CertiK son bir yılda inanılmaz bir büyüme kaydetti, cirosu 20 kat, çalışan sayısı 4 kat arttı. CertiK bugüne kadar 1.800’den fazla müşteriye güvenlik ürünleri ve hizmetleri sağladı, 31.000’den fazla blok zinciri kodu güvenlik açığı tespit etti ve 310 milyar ABD dolarından fazla değere sahip dijital varlıkları korudu.

Bir Sequoia sözcüsü, “Blockchain güvenliği, tüm ticari değer zincirinin vazgeçilmez bir parçasıdır” dedi. “CertiK’e yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz ve bu alana derinden dahil oluyor. Bu, küresel blok zinciri yatırım ortamımızın önemli bir tamamlayıcısıdır. CertiK’in yatırım yaptığımız diğer şirketlerle sinerji yaratabileceğine inanıyoruz. Amacımız, Sequoia’nın CertiK’in blockchain güvenlik pazarını ortaklaşa geliştirmesi için kaynaklar.”

CertiK, güvenlik derecelendirme platformu aracılığıyla blok zinciri ve akıllı sözleşme denetimi ve resmi doğrulamaya ek olarak, ilk 7/24 aktif izleme platformu Skynet’i de piyasaya sürdü. Skynet, akıllı sözleşmeleri ve blok zincirini karmaşık güvenlik tehditlerinden izler ve korur.

Güvenlik tehdidi durumunun sürekli gelişimi ile Skynet’in stratejisi, zincir içinde ve dışında büyük miktarda makine öğrenimi verisi kullanmaktır. Bu verilerle Skynet, akıllı sözleşmeleri ve blok zincirini yeni tehditlerden korumak için uyum sağlayabilir ve geliştirebilir. Hem güvenlik skor tablosu hem de Skynet inanılmaz bir büyüme kaydetti. 2020’nin sonundan bu yana Skynet’in rezervasyon geliri %2,300 arttı ve güvenlik sıralamasındaki toplam kullanıcı sayısı %2,000 arttı.

Skynet ve Security Ranking’den yeni toplanan fonlar ve gelir, daha yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi ve işletilmesi için kullanılacak. CertiK’in kurucu ortağı Profesör Gu Ronghui, “Akıllı sözleşme denetimi ve resmi doğrulama, blok zinciri güvenlik hizmetlerinde ilk adımlardır” dedi.

CertiK, en iyi yeteneklerden oluşan bir liderlik ekibi oluşturmaya çalışır. CertiK’e Mühendislik Başkan Yardımcısı olarak kısa süre önce katılan Dr. David Tarditi, Microsoft’ta mühendislik ve araştırma ekiplerinin geliştirilmesi ve liderliğinde 16 yıldan fazla deneyime sahiptir.

CryptoSlate bülteni

Kripto para, DeFi, NFT vb. alanlardaki en önemli günlük hikayeleri özetledi.

Kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi Kaynağı: 0x News tarafından NEWCONOMY’den derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap