İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Şekerbank EFT Saatleri

Şekerbank EFT Saatleri

Şekerbank EFT Saatleri

EFT işlemlerini hızlıca sonuçlandırmak istiyorsak EFT saatleri içinde yapmamız gerekiyor. Bu yazımızda Şekerbank EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.


 

Şekerbank EFT Saati Başlangıcı: 09:00 – Şekerbank EFT Saati Bitişi: 17:15


 

Şekerbank Swift Kodu :SEKETR2A – Şekerbank EFT Kodu :0059


 

Yukarıda belirtilen EFT saatleri içerisinde EFT işlemlerinizi başlatırsanız, kısa süre içinde karşı hesaba EFT’niz ulaşacaktır. EFT saatinin geçmesi durumunda yapılan EFT işlemleri için bir sonraki mesai gününün EFT saatini beklemek zorunda kalırsınız.

Şekerbank EFT Saati Kaça Kadar?

EFT işlemleri farklı bankalar arası para transferleridir ve yalnızca hafta içi, günün belirli saatleri içinde yapılabilir. Şekerbank’ın EFT saati 17:15’e kadardır. Bu saatten sonra da EFT işlemi başlatabilirsiniz ancak işlemin tamamlanması için bir sonraki mesai gününün EFT saati başlangıcına kadar beklemek zorunda kalırsınız. EFT işlemlerinin hızlıca sonuçlanmasını istiyorsanız, EFT saatlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle cuma akşamı EFT saatini kaçırmanız durumunda, pazartesi günü EFT saati başlangıcına kadar beklemek zorunda kalırsınız. Acil para transferleri için EFT saatlerine dikkat etmeyi unutmayın.

Şekerbank EFT Saatleri
Şekerbank EFT Saatleri

Şekerbank EFT Saati Kaçta Başlıyor?

Haftanın her günü, günün her saati EFT işlemini başlatabilirsiniz fakat para transferinin karşı hesaba ulaşması ancak EFT saatinin başlaması ile mümkün olur. Şekerbank’ın EFT saati başlangıcı ise 09:00’dur. Bu saatten sonra yapılacak para transferleri karşı hesaba hızlıca ulaşacaktır.

Diğer bankalarında EFT saatlerini merak ediyorsanız EFT Saati isimli makalemizden tüm bankaların EFT saatlerini öğrenebilirsiniz.

Kişilere sunmuş olduğu farklı finansal banka ürünlerinin yanı sıra banka müşterilerine finansal yaşamın gereklilikleri arasında yer alan EFT işlemleri ile ilgilide işlem olanağı sunmaktadır. EFT işlemleri EFT saati seçeneklerine göre bankalar arasında farklılık gösterse de bütün bankalar müşterilerine EFT para transferi işlemlerinde hizmet sunmaktadır.

Şekerbank EFT Saatleri müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına 2016 yılında banka tarafından yeniden düzenlenmiştir. Bu yeni düzenlemeler ile kişilerce sıkça sorulan sorular arasında olan banka EFT saatleri kaça kadar devam etmektedir? Sorularına kesin cevap oluşturulmuş ve müşteriler için EFT işlemleri adına süreler biraz daha uzatılmıştır.

Banka EFT saati kaça kadar belirtilmiştir? Düzenlemeler sonrasında belirtilen Şekerbank EFT saatleri hafta içi mesai günleri sabah saat 09:00’da başlamakta ve hafta içi mesai günleri akşam saat 17:15’te sona ermektedir.  Kişilerin belirtilen bu işlem saatleri içinde gerçekleştirdikleri transfer işlemleri aynı gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Şekerbank ilk olarak Pancar Kooperatifleri Bankası adı ile 1953 yılında şeker pancarı üreticilerinin finansal ihtiyaçlarına destek olmak amacı ile Eskişehir’de kurulmuş olan bankadır. 1956 yılında merkezinin Ankara’ya taşınması ile Şekebank adını almış olan banka 1993 yılı itibari ile özel banka statüsünde müşterilerine hizmet vermeye devam etmiştir.

Özel banka olarak hizmetlerine devam eden Şekerbank’ın hisseleri 1997 yılında halka arz edilmiştir. Bundan sonra 2004 yılında merkezi İstanbul’a taşınan banka bireysel ve kurumsal müşterilerinin finansal ihtiyaçlarında finansal destek sağlamaya devam etmektedir.

Şekerbank müşterilerine kaliteli hizmet verebilmek amacı ile müşteri memnuniyetini temel alarak müşterilerine banka hizmetlerini sunmaktadır. Banka müşterilerine farklı finansal ihtiyaçlarında farklı finansal çözümler sunmaktadır. Bankanın finansal işlemlerde müşterilerine sunmuş olduğu banka ürünleri çeşitliliği dikkat çekmektedir.

Şekerbank EFT saatleri hakkında sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz. 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap