1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Secretum, Solana ağı için geçerli olan gizlilik sorunlarını çözmeyi amaçlıyor

Secretum, Solana ağı için geçerli olan gizlilik sorunlarını çözmeyi amaçlıyor

guncel coin haberleri

  • Solana ağının mesajlaşma uygulaması Secretum, kullanıcılar arasındaki gizlilik sorunlarını çözecek
  • Uygulama kullanıcıları günde ortalama 72 mesaj gönderiyor
  • Secretum’un teorisi mesajlaşma ve ticarette bir devrim getirecek

Solana merkezli bir bildirim yönetim ajansı olan Secretum, özel bilgileri korumak için blockchain inovasyonunu kullanmayı planlıyor. Günlük işlerimiz giderek gelişmiş dünyanın etrafında dönüyor.

Yazışmalarımızın çoğu bildirim aşamasında ve çevrimiçi medya sırasında gerçekleşti. Ne yazık ki, özel bilgilerimiz ve tartışmalarımız genellikle korunmuyor.

– reklamını yap-

Bildirim uygulamaları her yerdedir; toplamda 3,6 milyardan fazla kişi bunları kullanır ve ortalama bir kişi saat gibi 72 mesaj gönderir. Bu belirginlikle, bulutlu taraf kişisel bilgilerin hacklenmesi, dijital soygun ve hükümet güvenlik ihlalleri gibi arttı.

Bununla birlikte, Secretum güvenli bir şekilde Solana blok zincirine dayanmaktadır. Aynı şekilde, bu açık bilgi örneğini kırmayı umuyor.

kritik model

Bildirim uygulamaları günümüzde hala temel iletişim yöntemi olsa da özel bilgilerimiz hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı. Bir dizi yeni yüksek profilli olay, sorunun ölçeğini ve tekrarını gösteriyor:

Eylül 2021’de AB güvenlik köpekleri, WhatsApp’a bilgi işleme ve bilgi paylaşımı ihlali nedeniyle 255 milyon avro para cezası verdi.

WhatsApp’ın daha güvenli seçeneği düşünüldüğünde Wire, Ağustos 2020’de büyük bir bilgi sızıntısı yaşadı ve 500 milyondan fazla müşterisinin kişisel bilgilerini ortaya çıkardı. Nisan 2021’de programcılar, e-posta adresleri ve telefon numaraları da dahil olmak üzere 530 milyondan fazla Facebook Messenger müşterisinin kişisel bilgilerini çaldı.

En önemlisi, bunlar sadece bazı önemli modeller. Birçok farklı aşamada sürekli olarak bilgisayar korsanlığı saldırıları yaşandığından, en çok kişisel bilgiler belirtilir. Ne yazık ki, bu bilgisayar korsanlığı eylemleri, bilgileri çalınan kişi için gerçek sonuçlar doğurabilir. Çok sayıda istenmeyen arama ve mesajdan başlayarak hayal edilebilecek veri sahtekarlığına kadar.

Ayrıca mevcut bilgi aşamasının daha fazla olması sorunu yeterince çözmemektedir. Signal, WhatsApp Telegram’dan daha iyi bir seçim olarak görülüyor ve aslında bulut tabanlı bir tasarım kullanıyor. Müşteriler ayrıca kesintiye yol açmayan erişimde müşteri olmayanlara mesaj gönderebilir.

Her durumda, blockchain inovasyonu gerçek ve uygulanabilir bir düzenlemedir. Bir grup Litvanyalı telekomünikasyon inovasyon uzmanı kısa süre önce küresel bilgi aşamasındaki her soruyu açıkça ortadan kaldıran bir cevap önerdi. Bu düzenlemeye Secretum denir.

salgı avantajı

Secretum, Solana blok zincirine dayalı dünyanın tek merkezi olmayan bilgi uygulamasıdır. Müşterilere, ana mekanik avantajlar etrafında dönen bir koruma, rahatsızlık vermeme ve doğrudan bildirim aşaması sağlar:

Sunucu yok, aracı yok ve istemciler arasındaki tüm mesajların eksiksiz bir şekilde şifrelenmesi. Sadece üçüncü çeyreğe bakarsak, blockchain konferansı her gün 1.54 milyon özel dinamik cüzdan davet edecek.

Ayrıca okuyun: Nijerya ve El Salvador’dan CBDCS kavgada

Bu, çeyrek bazda %25’lik bir zirve. Böyle cesaret verici ayrıntılarla, çoğu insan blockchain teknolojisinin daha derine indiği konusunda hemfikirdir. Diğerleri, mühendislik avantajlarını anlamalarına ve Ethereum’dan daha ölçeklenebilir bir blok zincirine ihtiyaç duymalarına rağmen, Solana’nın büyüleyici değerini kanıtlamak için aslında daha fazla tasarımcı fikrine ihtiyacı olduğunu ve şu anda .

Solana’nın kendisinin de belirttiği gibi, şimdiye kadar 608 doğrulayıcı Solana ağına ve Solana tarafından kontrol edilen 47 merkezi olmayan uygulamaya (veya “dapps”) erişime sahiptir. Aynı zamanda, 33.700 dinamik doğrulayıcının Aralık ayında “Eth 2.0” elde edilmesine gerçekten yardımcı olduğu ve Şubat ayı itibariyle Ethereum blok zincirinde 3.000 dapp’nin çalıştığı söyleniyor.

Nezaket dışında, Ethereum ağı 2015’te yayına girdi, bu yüzden Solana’dan üç yıl ileride. Aynı zamanda Solana’nın da kendi liderliği var.Yakovenko, merkezinin San Francisco’da olduğunu ve önceki Qualcomm ortakları da dahil olmak üzere 50 temsilciden oluşan uygun bir grup oluşturduğunu söyledi.

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazar Steve Anderrson’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap