1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. SEC’in Gemini, Celsius Ağı ve Voyager’ı incelemeyle karşı karşıya

SEC’in Gemini, Celsius Ağı ve Voyager’ı incelemeyle karşı karşıya

guncel coin haberleri

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), konuyla aşina olan kişilere atıfta bulunarak Bloomberg’e göre, kripto para birimi şirketleri Celsius Network, Voyager Digital ve Gemini’nin faiz getiren işlerini sürdürüp sürdürmeme konusunu değerlendirdiği bildiriliyor.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri için Telegram kanalımıza abone olun.

SEC, bu şirketlerin tekliflerinin menkul kıymet olarak kaydedilmesi gerekip gerekmediğini araştırıyor. Basın zamanı itibariyle şirketler, diğer müşterilere kripto para ödünç vererek müşterilere çoğu ABD banka tasarruf hesabından daha yüksek faiz oranları ödüyorlar.

Eylül 2021’de Kentucky Finansal Kurumlar Departmanı, kripto para ödünç verme hizmeti Celsius Network’ü kayıt dışı menkul kıymetler satmakla suçladı. Celsius Network’ün önerisi, düzenleyicilere göre hizmetin müşterilerine mevduatları hakkında bilgi ifşa etmemesi nedeniyle eyalet yasalarını ihlal etti.

Gemini artık GUSD stablecoin’inde faiz kazanmaya izin veriyor

Geçen yaz, dört ABD mali düzenleyicisi BlockFi’yi menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçladı. Teksas, Alabama, Vermont ve New Jersey’deki mali düzenleyiciler, şirketin işini en azından kısmen kayıt dışı menkul kıymetler satarak finanse ettiğine inanıyor.

Doğrudan EXANTE hesabınızdan Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil 50’den fazla küresel finans piyasasına erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme bilincini geliştirin; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap