1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. SBI Holdings, Singapur’un Coinhako kripto para borsasına yatırım yapıyor

SBI Holdings, Singapur’un Coinhako kripto para borsasına yatırım yapıyor

SBI Holdings, Singapur'un Coinhako kripto para borsasına yatırım yapıyor

Tokyo merkezli bir finansal hizmetler devi olan SBI Holdings, Coinhako’ya ortak bir yatırımı onayladı. Coinhako, Singapur’un Para Otoritesi (MAS) tarafından onaylanan Singapur’un ilk lisanslı kripto para borsasıdır.

Coinhako, SBI’nin finansmanından yaklaşık bir ay önce MAS’tan düzenleyici onay aldı. Bildirimde vurgulandığı gibi, SBI’nin yatırımı, SBI-Sygnum-Azimut Digital Asset Opportunity (DAO) Fund ve SBI tarafından ortaklaşa kurulan bir fondan gelmektedir.

Muhabirlerle yaptığı bir konuşmada, bir MAS sözcüsü kripto para birimi işletmeleri için gerekli tüm lisans onaylarını aramanın faydalarından bahsetti:

“MAS’ın Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamındaki düzenleyici yaklaşımı, kara para aklama ve terörün finansmanı gibi önemli risklerle başa çıkmak için yeterli kontrollerin olmasını sağlarken yeniliği teşvik etmek için tasarlanmıştır.”

Coinhako’nun, dijital ödeme belirteci (DPT) hizmetleri sağlamak için prensipte MAS’ın onayını alan Singapur’daki ilk kripto para varlık borsası olduğunu belirtmekte fayda var. Bu, Binance’in 13 Aralık’ta geri çektiği lisans türünün aynısı. Bu durumda, MAS sözcüsü şunları söyledi:

“Başvuranlar uygun görürlerse başvurularını geri çekebilirler. Bu temelde, muafiyet kapsamında faaliyet gösterenlerin düzenlenmiş ödeme hizmetleri sunmayı durdurmaları gerekecektir. Binance Asia Services, MAS’a başvurularının düzenli bir şekilde askıya alınmasını sağlamıştır. düzenlenmiş ödeme hizmetleri.”

SBI fonlarının enjeksiyonu ve mevcut uluslararası ağın güçlendirilmesiyle Coinhako, Singapur’u merkez olarak işletirken işini Güneydoğu Asya’daki diğer birçok ülkeye genişletmeyi umuyor.

SBI’nin açıklamasına göre, fon, ağırlıklı olarak finansal piyasa ağlarına ve dağıtılmış defter teknolojisine (DLT) odaklanan iki taraf tarafından ortaklaşa yönetilecek. Dijital varlık şirketi, K-pop ile ilgili bir kripto para birimi olan ARMY’yi listeledikten sonra, Singapur Para Otoritesi Bitget’in lisansını askıya aldı.

Önceki raporlara göre, ARMY’nin listelenmesi ve tanıtımının, erkek grubunun fikri mülkiyet haklarını izinsiz olarak ihlal ettiğinden şüpheleniliyor. Kripto para borsası saldırganlığını sürdürüyor ve Kanada, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere diğer birçok yargı bölgesinde lisansa sahip olduğunu iddia ediyor:

“Şu anda, ajansın izni olmadan sanatçılarımızın portre haklarını ihlal eden kripto para birimi veya ajansla görüşmeler de dahil olmak üzere bu davadaki ihlalleri araştırıyoruz. Tüm ihlallere karşı yasal işlem başlatacağız.”

Bilgi kaynağı: CRYPTOVIBES’ten derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazar John Wanguba’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap