1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Satoshi Nakamoto’nun en az bir Bitcoin adresine sahip olmak 40 milyonu aşıyor

Satoshi Nakamoto’nun en az bir Bitcoin adresine sahip olmak 40 milyonu aşıyor

Floki Inu, İtalya'nın en iyi futbol kulübü SSC Napoli'ye sponsor oldu

40 milyondan fazla adreste en az bir satoshi bulunduğundan, Bitcoin’in daha geniş bir kabul gördüğüne dair işaretler var.

Birden fazla Satoshi Nakamoto tutan Bitcoin cüzdan adreslerinin sayısı artık 40 milyonu aştı. Bir Satoshi, blok zincirinde kaydedilen en küçük işlem birimi olan 0.00000001 BTC’ye eşdeğerdir. 2021’de önemli ölçüde artan adreslerin çoğu maksimum 0,01 BTC’ye sahiptir.

Yıllar geçtikçe, Bitcoin halving mekanizması BTC fiyatı üzerinde büyük bir etkiye sahip oldu. İşlemleri doğrulamak için bir blok ödülü olarak, Bitcoin madencileri giderek daha az BTC alıyor. Ödül başlangıçta her doğrulama bloğu için 50 BTC’dir ve çözülen her 210.000 blok için ödüllendirilen bitcoin sayısı yarıya iner.

Her blok için ödüllendirilen bitcoin sayısı 9 Temmuz 2016’da 12,5 BTC’den 11 Mayıs 2020’de 6,25 BTC’ye düşürüldü. Yoğun madencilik maliyetleri nedeniyle, blok başına verilen ödüller daha küçük olduğu için BTC fiyatının devam etmesi gerekiyor.

Rakamları karşılaştırın

Şu anda en az 0.001 BTC’ye sahip yaklaşık 20 milyon adres var ve bu, 11,5 milyon adresin aynı miktarda Bitcoin’e sahip olduğu 2019’dan bu yana yaklaşık %100’lük bir artış. 2019 ile karşılaştırıldığında, 10 BTC’ye kadar olan adreslerin sayısı 100.000 arttı.

Yaklaşık 10 milyon adres artık maksimum 0,01 BTC tutuyor. 2020’den bu yana sayı, 2019’daki 5.530.858 adres sayısının neredeyse iki katı olan %34’lük bir artışla 7.305.539’dan 9.848.972’ye yükseldi. Bu rakamlardan, 0,01 BTC’ye kadar tutan adreslerdeki keskin artıştan en çok perakende yatırımcıların sorumlu olabileceği sonucuna varmak kolaydır.

En az 10.000 BTC’ye sahip adresler, saklama cüzdanları olabilir, çünkü büyük şirketler ve varlıklı kurumsal yatırımcıların özel anahtarlarla uğraşmaları ve bu sorumluluğu merkezi borsalara devretme olasılığı düşüktür.

makro resim

Bir kullanıcının birden fazla adresi olabileceğinden, bazen işlemin güvenliğini artırmak için bir adresin bir kullanıcı ile aynı olmadığına dikkat edilmelidir. Bu nedenle, bu rakamlardan içgörü elde etmeye çalışırken dikkatli olunmalıdır. BTC varlıklarının genel olarak arttığı söylenebilir.

Adli araçlar, adresleri belirli faaliyet türlerine bağlamak için kullanılabilse de, adresin kendisi bize büyümeyi kimin sağladığını söylemez. Elliptic ve Chainalysis gibi şirketler, adli tıp yetenekleri aracılığıyla cezai soruşturmalara yardımcı oluyor ve farklı cüzdanlar, borsalar ve diğer kanallar aracılığıyla BTC akışını takip ediyor.

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap