1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Rusya her yıl 5 milyar dolarlık kripto para birimi işlemi gerçekleştiriyor

Rusya her yıl 5 milyar dolarlık kripto para birimi işlemi gerçekleştiriyor

guncel coin haberleri

  • Rusya’da kripto para varlık ticareti, yıllık yaklaşık 5 milyar ABD doları işlem değeriyle yükseldi.
  • Finansal istikrarında kripto para birimleriyle ilişkili riskler hala düşük
  • Rus mali düzenleyicileri, sakinlerin fonlarını fiat para birimlerine bağlı sabit paralara kaydırmaya başlayıp başlamadıkları konusunda endişeli.
  • Dijital para birimlerine artan ilgi, ülkenin finansal istikrarı için bir risk haline gelebilir

Kripto para varlıkları potansiyellerini kanıtladı ve genel kabul gördü. Bu yılın başından beri Bitcoin, Ethereum ve Emoji madeni paraları gibi varlıklar büyük artışlar gördü. Son zamanlarda, Rusya Merkez Bankası, sakinlerin 5 milyar ABD dolarının üzerinde kripto para birimi işlemleri gerçekleştirdiğini açıkladı. Rus mali düzenleyicilerinin, sakinlerin fiat para birimlerine bağlı istikrarlı para birimlerine fon aktarmaya başlayıp başlamayacağı konusunda endişeli olduğunu belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, dijital para biriminin ülkenin finansal istikrarına yönelik riskinin hala nispeten düşük olduğunu belirtmekte fayda var.

Rus kripto para birimi kullanıcıları en aktif olanlar

Geçen hafta, Rusya Merkez Bankası finansal istikrara genel bakış raporunu yayınladı. Rapora göre, bölge sakinleri her yıl Rus rublesi cinsinden 350 milyar ABD doları veya yaklaşık 5 milyar ABD doları değerinde kripto para birimi işlemleri gerçekleştiriyor. Öte yandan rapor, finansal istikrarında kripto para birimleri ile ilişkili risklerin hala düşük olduğunu vurguladı. Aslında, çoğu işlem ana akım finansal sistemden izole edilmiştir.

– reklamını yap-

Raporda, Rusya’nın en büyük bankasının Temmuz anketine atıfta bulunduğunu belirtmekte fayda var. Aslında, merkez bankasının araştırması bu tür işlemler hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi ve ana akım bankaların dijital varlıklarla ilgili bu tür işlemleri nasıl tanımladığına dair herhangi bir ayrıntı vermedi. Raporda, bazı dolaylı tahminlere göre kripto para birimlerine yatırım yapan sakinlerin piyasa katılımcıları arasında en aktif olanlar olduğu vurgulandı.

Kripto para, Rusya’nın finansal istikrarını tehlikeye atabilir

Rusya’nın kripto varlıklarına olan ilgisi endişe verici bir oranda artmaya devam ediyor. En büyük dijital varlık borsalarından biri olan Binance’in Rusya’yı en büyük pazarlardan biri olarak gördüğünü belirtmekte fayda var. Ayrıca, diğer ticaret platformlarındaki Rusların sayısı da önemli ölçüde arttı.

Bu durumda rapor, dijital para birimlerine olan bu artan ilginin ülkenin finansal istikrarı için bir risk haline gelebileceğini vurguladı. Aynı zamanda merkez bankası, Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklara destek olmadığını ve kullanıcıların zor kazanılan fonlarını fiyat dalgalanmaları, dolandırıcılık veya siber tehditler nedeniyle kaybedebileceğini de vurguladı.

Kripto para biriminin merkezi olmayan doğası onu popüler kılıyor

Sanal para birimleri ademi merkeziyetçidir, bu da onların ana bankalarımızı bozmalarını mümkün kılar. Bununla birlikte, bu kripto para varlıklarının doğası, onları yasadışı aktörler arasında da popüler hale getiriyor. Bu aktörler varlıklarını kara para aklama, uyuşturucu kaçakçılığı ve terörizmin finansmanı için kullanırlar. Bu tür faaliyetleri önlemek için küresel mali düzenleyiciler katı kurallar oluşturmaya çalışmaktadır.

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten 0x bilgileriyle derlenmiştir.Telif hakkı yazar Ahtesham Anis’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap