1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ripple, kripto para birimi denetim yöntemini tanıtıyor

Ripple, kripto para birimi denetim yöntemini tanıtıyor

Ripple, kripto para birimi denetim yöntemini tanıtıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’ye dava açtığı süreçte, finansal teknoloji şirketi Ripple, kripto para birimlerinin nasıl düzenleneceği konusunda kendi yaklaşımını önerdi. San Francisco merkezli şirket, kamu-özel sektör ortaklıklarının “herhangi bir yasama teklifinin özü” olması gerektiğini belirtti. Ripple bunun kripto para piyasasına odaklanan herhangi bir düzenleyici çerçevenin “düzenleyiciler ve piyasa katılımcıları arasında aktif diyalogu” teşvik etmesi gerektiği anlamına geldiğini yazdı.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Ripple kamu politikası başkanı Susan Friedman şunları söyledi: “Özel ve kamu katılımcıları arasındaki açık iletişim ve işbirliğinin etkili bir kripto para birimi politikası çerçevesinin anahtarı olacağına inanıyoruz.”

Ripple’ın mevcut finansal düzenleyici çerçevenin “kripto para birimlerini düzenlemek için kullanılabileceğine” inandığını belirtmekte fayda var. Örneğin, fintech şirketi, mevcut federal emtia vadeli işlemlerinin ve emtia piyasası düzenleme çerçevesinin “dijital emtia piyasasını düzenlemek için uygun” olduğunu iddia ediyor.

Ripple’ın bu konudaki görüşü, Coinbase’de yakın zamanda açıklanan görüşten tamamen farklı. Borsaya göre, piyasa, hangi federal düzenleyicilerin belirli kripto para birimlerini izlemesi gerektiği konusunda belirsizlik yaşıyor.

Ripple, 2022’de finansal kurumlara odaklanan bir kripto para birimi merkezi kuracak

Delaware merkezli kripto para borsası, 1930’larda ABD finans piyasasının etkin bir şekilde düzenlenmesini teşvik etmek için hazırlanan yasaların “bu teknolojik devrimi dikkate alamayacağını” belirtti. Ripple, önerisinin “ABD’nin kendi sınırları içinde kripto para birimi inovasyonunu başarılı bir şekilde geliştirmesini sağlayacağını” umuyor.

Aynı zamanda kripto para borsası Binance, kripto para birimi kullanıcılarının temel haklarının bir listesini de sunuyor ve bu liste, düzenleyicilerin kripto para piyasasında küresel bir yasal çerçeve oluşturmayı düşünmeleri için bir rehber olarak kullanılabilecek. Şirkete göre, kullanıcı hakları yeni teknolojilere, likiditeye ve güvenli platformlara güvenli erişim sağlamak ve “büyümeyi ve yeniliği kısıtlamadan kullanıcıları korumak” için tasarlandı.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap