1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ripple CTO’su David Schwartz, 2011’de Bitcoin kodunu mükemmelleştirdiğini doğruladı.

Ripple CTO’su David Schwartz, 2011’de Bitcoin kodunu mükemmelleştirdiğini doğruladı.

guncel coin haberleri

XRP kripto para biriminin yaratıcısı olan Ripple’ın CTO’su, anonim Satoshi Nakamoto’nun dünyanın en değerli kripto para birimini piyasaya sürmesinden birkaç yıl sonra Bitcoin kodunu değiştirmekten sorumlu mühendislerden biridir.

Ripple CTO’su Bitcoin kodunu optimize ediyor

Tanınmış XRP destekçisi Tiffany Hayden, 2017 gibi erken bir tarihte GitHub’da keşfetti. XRP Ledger’ın orijinal mimarlarından biri olan David Schwartz, aynı zamanda Bitcoin koduna katkıda bulunanlardan biri.

Çarşamba günü Bitcoin kodunu sıfırdan mı yoksa ilk sürümden sonra mı yazdığı sorulduğunda, Ripple CTO’su 2011 yılında madencilik havuzu uygulamasının kodunu optimize ettiğini doğruladı. Peter Todd, Matt Kolalow ve Gavin Anderson gibi diğer Bitcoin geliştiricilerinden biridir.

Bitcoin işinden emekli olan Anderson, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından merkezi olmayan Bitcoin açık kaynak yazılım protokolünün baş geliştiricisi olarak seçildi. Oradan, Bitcoin hakkında halkın farkındalığını artırmayı amaçlayan Bitcoin Vakfı’nda tam zamanlı bir pozisyonda bulundu.

XRP Defteri Oluşturun

Schwartz, Arthur Britto ve Jed McCaleb, Bitcoin’den ilham aldılar ve 2011’in sonunda XRP Ledger’ı (XRPL) oluşturmaya başladılar. Üçlü, Bitcoin’e benzer ancak daha iyisi, yani Bitcoin 2.0 olan bir kripto para birimi yaratmayı amaçlıyor.

Reklam&nbsp &nbsp

Ripple yöneticileri, genellikle BTC madenciliğinin çok fazla emisyon ürettiğine işaret ederek, XRP’nin Bitcoin üzerindeki faydaları hakkında övünüyor. Örneğin, Ripple yönetim kurulu başkanı Chris Larsen kısa süre önce madencileri Bitcoin’in enerji yoğun iş kanıtı modelinin karbon ayak izini azaltmak için bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçmeye çağırdı.

Yöneticiler ayrıca, XRP’nin pazara girmesinden ve diğer gelişmelerden Ripple’ın sorumlu olmasına rağmen, San Francisco merkezli dağıtılmış defter şirketinin yokluğunda kripto para varlıklarının var olmaya devam edebileceği konusunda ısrar ettiler.

XRP’nin temel gerçek zamanlı ödeme kullanım durumlarına ek olarak, Ripple şu anda XRPL’de takas edilemeyen sıcak token (NFT) pazarını tanıtma olasılığını araştırıyor. Örneğin, Eylül ayında şirket, tokenleştirmede yeniliği teşvik etmek için 250 milyon dolarlık bir içerik oluşturucu fonu başlattı.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile ZYCRYPTO’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap