1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Revolut, küçük müşterilere Google Pay’i başlattı

Revolut, küçük müşterilere Google Pay’i başlattı

guncel coin haberleri

Revolut, dünya çapında 18 milyondan fazla kullanıcısı olan bir finansal süper uygulamadır. 24 Aralık’ta şirket, Google Pay’i Avrupa Ekonomik Alanı ve Birleşik Krallık’taki Revolut Junior müşterilerine sağlayacağını doğruladı. Google Pay’in kullanıma sunulması, son birkaç ay içinde müşterilerden (çoğunlukla ebeveynler ve onların genç çocukları) gelen geri bildirimlere doğrudan bir yanıttı.

Temassız ödeme gençler için hayatı kolaylaştırıyor, Junior hesaplarından akıllı telefonlarını kullanarak ödemelerini hızlı ve kolay bir şekilde yapabiliyorlar.

Google, güvenli ve güvenilir bir ödeme yöntemi olduğunu kanıtlamıştır ve gençlerin ödeme kartları taşımasına veya kullanmasına, fiziksel düğmelere dokunmasına veya nakit alışverişinde bulunmasına gerek yoktur. Hepimizin bildiği gibi, Google Pay gibi dijital cüzdanlar, Revolut kartlarının kullanımını basitleştirebilir. Yaygın olarak kabul edilirler ve geleneksel kartlardan veya nakit paradan daha güvenli bir havale yöntemi oldukları kanıtlanmıştır.

Google Pay’i kullanmak için müşterilerin temassız ödeme yapmak üzere ödeme terminaline yalnızca uyumlu bir Android cihazı getirmeleri yeterlidir. Doğrulama için Touch ID, Face ID veya cihaz şifrelemesi kullandığından her satın alma güvenlidir. Eczaneler, kafeler, bakkallar, perakende mağazaları, taksiler, restoranlar ve diğer birçok yer çoğunlukla Google Pay’i kabul eder.

Kullanıcılar ayrıca bir hesap oluşturmak veya sürekli fatura ve nakliye bilgilerini girmek zorunda kalmadan uygulamada veya ağ üzerinden daha hızlı ve daha uygun satın alma işlemleri yapabilirler. Revolut Junior Ürün Müdürü Tara Massoudi şunları söyledi:

“Müşteri ihtiyaçları, Revolut’un ürün geliştirmesinin çoğunu yönlendiriyor ve bu bir istisna değil. Araştırmamız, gençlerin dijital cüzdanları güçlü bir şekilde tercih ettiğini gösteriyor. Gençler için Google Pay’i sağlamak, Revolut Junior’ın ödeme sürecini basitleştirebilir ve gençler ve Ebeveynleri ekstra güvenlik ekliyor. Nakitsiz bir topluma doğru ilerliyoruz ve pandemi dijital ödeme trendini daha da hızlandırdı. Nakit ve çocukların olduğu kumbara bu geçişe uyum sağlamak için yeni araçlara ihtiyaç duyduğundan, gittik. Uzun bir yol.”

Revolut Junior, 6-17 yaş arası çocuklara ve gençlere hayatları boyunca fayda sağlayacak finansal becerileri öğretmeye odaklanarak hizmet vermeyi amaçlıyor. Junior, esas olarak Revolut tarafından çocukların ve gençlerin yönetim becerilerini öğrenmek için özel para birimi araçlarını, kartları ve kişisel hesapları kullanmalarına izin vermek için oluşturuldu.

Çocuklara tamamen ebeveynleri tarafından kontrol edilen bir ortamda para kazanma, yönetme ve tüketme özgürlüğü sağlar. Revolut Junior, hesap oluşturmanın, çevrimiçi tüketim, mağaza tüketimi veya ATM’de para çekme için kullanılabilecek herhangi bir kart türünü sipariş etmenin yanı sıra, çocukların para kazanmalarını, harcamalarını ve paralarını yönetmelerini sağlayan bazı önemli işlevler de sağlar.

Ödenek, ebeveynlerin çocuklarına sabit miktarda cep harçlığı sağlamak için uzun vadeli bir düzen oluşturmalarını sağlar. Zorluklar, ebeveynlerin çocukları için etkinlikler, sorumluluklar ve yapılacaklar listesi belirlemelerini sağlar.Herkesin ekonomik değeri vardır.

Tamamlandıktan sonra, yapılacaklar öğesi tamamlandı olarak işaretlenebilir ve ebeveynler tamamlanan görev hedefleri için ödeme yapabilir. Platform, ebeveynlerin para kutuları oluşturmasına, çocukların istedikleri şey için para biriktirmesine, ilerlemeyi izlemesine ve ardından başarıları kutlamasına yardımcı olur.

Revolut Junior hesabı, ana hesabın bir uzantısıdır. Birleşik Krallık’taki AEA ve Revolut Junior kullanıcıları Google Pay’i kullanabilir. Yakında Avustralya, Singapur ve Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacak. Google Pay, kaydolmak için bir Google hesabı gerektirir.

Bilgi kaynağı: CRYPTOVIBES’ten derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazar John Wanguba’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap