1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Reklam Kısıtlamaları Kripto Talebini Etkilemez – Binance CEO’su

Reklam Kısıtlamaları Kripto Talebini Etkilemez – Binance CEO’su

guncel coin haberleri

Changpeng Zhao, kripto para talebinin ve kullanıcı benimsemesinin çoğunun ağızdan ağza pazarlamadan geldiğine inanıyor. Bu nedenle Binance CEO’su, kripto para reklamcılığına yönelik artan kısıtlamaların ve kısıtlamaların talebi etkilemeyeceğinden emin.

CNBC ile yaptığı bir röportajda Zhao, fiziksel kripto para birimi reklamlarının ve kripto para birimi reklamlarının genellikle kullanıcı büyümesi üzerinde fazla bir etkisi olmadığı konusunda ısrar etti. Sadece son birkaç yılda yaygınlaştı. Kripto para biriminin benimsenmesinin çoğunun “ağızdan ağza” pazarlamadan geldiğini söyledi.

Ayrıca, Facebook ve Google gibi önemli reklam hizmetlerinin, uzun süredir kripto para birimi reklamlarına izin vermediğini söyledi. Bu nedenle, reklamların kripto para birimlerinin benimsenmesinde veya talep edilmesinde önemli bir rol oynamadığı açıktır. Zhao ayrıca kripto para reklamcılığına yönelik düzenleyici baskıların yalnızca talebin arttığını gösterdiğini söyledi. Ekledi:

“Çoğu kripto para kullanıcısı ağızdan ağza promosyonlardan geldiği için kripto para reklamcılığına yönelik baskının talep üzerinde çok fazla bir etkisi olması pek olası değil.”

CEO’nun yorumları, son birkaç hafta içinde farklı ülkelerde artan bir dizi kısıtlama ve bir dizi eylem arasında geldi. Son zamanlarda Singapur, kripto para birimi şirketlerinin halka açık yerlerde kripto para reklamlarını yasaklamaları için bazı yeni yönergeler yayınladı.

Changpeng Zhao

Singapur Para Otoritesi, kripto para birimi hizmet sağlayıcılarının kripto para ATM’lerini açmasını da yasakladı. Bu kararın ardından ülkedeki birçok kripto para ATM’si kapandı. İngiltere’nin reklam düzenleyicisi olan Reklamcılık Standartları Kurumu da Crypto.com’dan iki reklamı yasakladığı için çeşitli yanıltıcı kripto para reklamlarını engellemeye devam etti.

Öte yandan İspanyol yetkililer, kripto para reklamcılığı için yeni düzenlemeler getirmenin yollarını bulmaya karar verdiler. Yetkililer, kripto para birimi reklamlarının yanıltıcı içeriği konusunda endişelerini dile getirdiler ve çoğu kripto para birimi şirketi, kripto para yatırımlarının yarattığı riskleri hafifletirken veya küçümserken büyük getirileri vurgulamakla suçlandı.

Diğer bir büyük sorun, çoğu ülkede kripto para birimi düzenlemelerinin netleştirilmemesidir. Bu durum, kripto para reklamcılığını dünyadaki düzenleyiciler için daha da büyük bir sorun haline getiriyor.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile CRYPTOVIBES’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazar John Wanguba’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme bilincini geliştirin; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap