İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. PTT Bank EFT Saatleri

PTT Bank EFT Saatleri

PTT Bank EFT Saatleri

EFT işlemleri ancak günün belirli saatlerinde yapılabilir. Bu makalede size PTT Bank EFT saatleri bilgisini paylaşacağız.


 

PTT Bank EFT Saati Başlangıcı: 09:00 – PTT Bank EFT Saati Bitişi: 17:00


 

PTT Bank Swift Kodu : 0000 – PTT Bank EFT Kodu :0000


 

Yukarıdaki saatler içerisinde PTT Bank EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT saatleri içinde yapılan işlemler hızlıca karşı hesaba ulaşır ancak EFT saatlerini geçirmeniz durumunda bir sonraki mesai gününün EFT saatini beklemek zorunda kalırsınız.

Diğer bankalarında EFT saatini öğrenmek isterseniz EFT saatleri isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz. Yazıda tüm bankaların EFT saatleri belirtilmiştir.

PTT Bank EFT Saati Kaça Kadar?

Tüm bankalarda olduğu gibi PTT Bank’ta da EFT işlemleri belirli saate kadar gerçekleşir. Daha sonrasında tüm EFT işlemleri durdurulur. PTT Bank EFT saati 17:00’ye kadardır. Bu saatten yapacağınız EFT işlemleri için bir sonraki EFT saatini beklemek zorunda kalırsınız. EFT işlemleri ancak hafta içi, EFT saatlerinde mümkündür. Günün her saati, haftanın her günü EFT işlemi başlatabilirsiniz fakat, EFT saatleri dışında başlatılan EFT işlemleri için bir sonraki iş gününün EFT saatini beklersiniz. İşlemlerin başlaması ile birlikte sonuçlanması kısa sürer. Özellikle acil para transferlerinizde EFT saatlerine dikkat etmenizi öneriyoruz. Cuma günleri kaçıracağınız EFT saati yüzünden, pazartesi günü sabaha kadar para transferinin gerçekleşmesini beklersiniz.

PTT Bank EFT Saatleri
PTT Bank EFT Saatleri

PTT Bank EFT Saati Kaçta Başlıyor?

EFT işlemleri hafta içi belirli saatler içinde gerçekleşir. PTT Bankın EFT saati başlangıcı 09:00’dur. Bu saatten sonra yapacağınız EFT işlemleri hızlıca gerçekleşir. En hızlı sonuç için EFT saatlerine dikkat etmelisiniz.

Kişilerin finansal alanlarda işlem hacimlerinin artması PTT Kurumu tarafından da bazı finansal işlemlerin gerçekleştirilebilmesini sağlamıştır. Artan talebe cevap vermek adına hizmet alanlarını genişleten PTT müşterilerine bankalar kadar geniş çaplı olmasa da finansal anlamda olabildiğince hizmet imkânı sağlamaktadır. İlk başlarda sınırlı sayıda finansal işleme olanak sağlayan PTT Bank son dönemlerde birçok bankacılık sektörü işlemlerinin büyük kısmının kolaylıkla gerçekleştirilebildiği bir finansal kurum niteliği kazanmıştır.

PTT Bank tarafından müşterilerine sunulan finansal işlemlerden biride PTT Bank para transferi işlemleridir. PTT para transferi işlemlerini gerçekleştirmek isteyen bireylerin para transfer işlemlerini gerçekleştirmek için en yakın PTT Bank şubesine giderek PTT havale formunu talep etmeleri gerekmektedir. PTT EFT saati PTT Bank şubelerinin mesai saatlerini kapsamaktadır.

PTT Bank EFT saatleri şubelerin mesai saatleri içerisinde gerçekleşen işlemlerden oluşmaktadır. PTR Bank şubeleri üzerinden EFT para transfer işlemi gerçekleştirecek müşterileri PTT şubelerinde bu işlem için gerekli olan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalıdır.

PTT şubelerinde kişilere verilen hazır form doldurulduktan sonra kişilerin EFT para transfer işlemleri gerçekleştirilmektedir.  Kişilerin PTT şubelerinde doldurdukları bu formlarda EFT işlemleri için gerekli olan bilgiler ve kimlik bilgileri yer almaktadır. EFT işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşebilmesi için gerekli bilgilerin forma tam olarak yazılması gerekmektedir.

EFT saati kaça kadar? PTT Bank üzerinden gerçekleştirilecek para transfer işlemleri için hafta içi sabah 09:00 başlangıç saati hafta içi akşam 17:00 ise bitiş saati olarak belirtilmiştir. EFT saatleri kaça kadar devam eder? Genel olarak tüm bankalarda olduğu gibi PTT Bank üzerinden gerçekleştirilecek işlemlerde de dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Kişiler para transferi işlemlerinde kimliklerini de yanlarında bulundurmalıdırlar.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap