1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Portal ve Polygon, DeFi ekosisteminde Bitcoin’in kullanılabilirliğini geliştirmek için işbirliği yapıyor

Portal ve Polygon, DeFi ekosisteminde Bitcoin’in kullanılabilirliğini geliştirmek için işbirliği yapıyor

Portal Çokgeni

Portal, Bitcoin tabanlı, kendi kendine barındırılan bir cüzdan ve gerçek bir zincirler arası Layer-2 DEX’tir.DeFi ekosisteminde Bitcoin kullanılabilirliğini sağlamak için Polygon (genellikle Ethereum’un blok zinciri İnterneti olarak bilinir) ile stratejik bir ortaklık duyurdu.

Portal, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar arasında hızlı, özel ve güvenli atom alışverişi sağlar. Hem Polygon hem de Portal, kullanıcıların dijital varlıklarını DeFi ekosisteminde mümkün olan en düşük maliyetle sorunsuz bir şekilde taşımasını sağlamaya kararlıdır.

DEX, WBTC/BTC ve POS-WBTC’den BTC’ye takasları kolaylaştıracak. Polygon, Bitcoin ve POS-WBTC, WBTC ve diğer varlıklar arasındaki atom alışverişi için sürekli likidite sağlamak için Portal DEX’te bir promosyon düğümü çalıştıracak.

Portal, DeFi’yi Bitcoin’e tanıttı

Portal platformu, Bitcoin üzerine kurulu DeFi’dir. Asgari güven ile ilk gerçek zincirler arası DEX aracılığıyla anonim, sıfır bilgi alışverişi yapar. DeFi, Portal ile açık ve şeffaf bir pazarda anonimliği koruyarak herkesin sağlayabileceği bir hizmet haline geldi ve güvenlik modeli Bitcoin madenciliği kadar güçlü.

Portal Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Chandra Duggirala, “Portal’ın Bitcoin’in DeFi katmanı olduğu göz önüne alındığında, WBTC/BTC ve POS-WBTC’nin BTC’ye takasını gerçekleştirmek için Polygon ile işbirliği yapmaktan çok mutluyuz. likit bir piyasaya sahip olun ve fiyatları etkinleştirin.Bitcoin’in riske göre uygun şekilde fiyatlandırılacağı ve Bitcoin’in kullanılabilirliğini artıracağı keşfedildi.”

Polygon’un tercih edilen ölçekleme çözümü olduğu söylenebilir ve Ethereum’un gelişen Web3 ekosisteminin belirleyici ve temel yerleşim katmanı olmasına yardımcı olur. Yüksek gaz ücretleri ve düşük hızlar gibi güvenlikten ödün vermeden blok zinciri sorunlarını çözer.

Poligon (MATIC) Fiyat Tablosu 17 Kasım 2021 Bitcoin blok zincirinde çapraz zincir takasları

Polygon’un temel bileşeni, güvenli zincirlerin (Plazma, Optimistic Rollups, zkRollups, Validium vb.) ve bağımsız zincirlerin (Poligon POS gibi) yapımını ve bağlantısını destekleyen modüler ve esnek bir çerçeve olan Polygon SDK’dır. esneklik ve bağımsızlık elde etmeyi hedefliyor.

Portal’ın katman 2 ve katman 3 teknolojileri, Bitcoin blok zincirinde sansüre dayanıklı iletişim, medya ve zincirler arası alışverişlerin tek tıkla yürütülmesini basitleştirir. Varlık ihracı, takaslar, rehinler, likidite ve türevler gibi tümü eşler arası olan “akıllı sözleşmelerin” üçüncü taraf gözetimi veya denetimi olmaksızın özel ve zincir dışı yürütülmesini teşvik eder.

Polygon, Ethereum genişletme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış ve kullanımı kolay platform olduğunu iddia ediyor.

Ölçeklenebilir çözümleri Ethereum üzerinde toplar ve Ethereum ile egemen blok zincirini olgun bir çok zincirli sistemde birleştirir. Polygon, yüksek gaz faturaları ve düşük hız gibi blockchain ile ilgili sıkıntılı noktaları güvenlikten ödün vermeden çözmeyi hedefliyor. Platformun ölçeklendirme çözümü, 400’den fazla Dapps, 350 milyondan fazla işlem ve 1,5 milyondan fazla bağımsız kullanıcı tarafından geniş çapta benimsendi.

Şimdi Poligon (MATIC) satın almak veya takas etmek ister misiniz? eToro’ya yatırım yapın

devamını oku:

  • kripto para birimi nasıl satın alınır
  • Yeni başlayanlar için kripto para birimi kılavuzu
  • Ethereum nasıl satın alınır

Bilgi kaynağı: INSITEBITCOINS’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazar Gary McFarlane’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap