İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Portal ve Polygon, Bitcoin’in Defi ekosisteminde kullanılabilirliğini hızlandırmaya yardımcı olmak için işbirliği yapıyor

Portal ve Polygon, Bitcoin’in Defi ekosisteminde kullanılabilirliğini hızlandırmaya yardımcı olmak için işbirliği yapıyor

Portal ve Polygon, Bitcoin'in Defi ekosisteminde kullanılabilirliğini hızlandırmaya yardımcı olmak için işbirliği yapıyor

Portal, DeFi alanında Bitcoin’in kullanılabilirliğini teşvik etmek için Polygon ile stratejik bir ortaklık kurulduğunu duyurmaktan memnuniyet duyar.

Portal, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar arasında hızlı, güvenli ve özel atom alışverişi sağlamak için Bitcoin ve Katman 2’nin avantajlarını birleştiren merkezi olmayan bir finansal platformdur. Bu işbirliği sayesinde Portal, Bitcoin ve POS-WBTC, WBTC ve diğer kripto para varlıkları arasındaki atomik değişim için likidite sağlamak için Polygon’un It DEX üzerinde bir promosyon düğümü çalıştırmasına izin verecek.

Her iki platformun da ortak bir amacı olduğunu belirtmekte fayda var; bu, kullanıcıların dijital varlıklarını DeFi ekosisteminde maliyet etkin bir şekilde sorunsuz bir şekilde taşımasına olanak tanıyan bir ortam yaratmaktır.

Portal Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Chandra Duggirala şunları söyledi:

“Portal’ın Bitcoin üzerindeki DeFi katmanı olduğu göz önüne alındığında, WBTC/BTC ve POS-WBTC’nin BTC’ye takasını gerçekleştirmek için Polygon ile işbirliği yapmaktan çok mutluyuz. Likit bir piyasaya sahip olmanın ve fiyat keşfini mümkün kılmanın Bitcoin tabanlı işlemleri gerçekleştireceğine inanıyoruz. uygun fiyatlandırma ve Bitcoin’in kullanılabilirliğini artırma.”

Reklam&nbsp &nbsp

Portal’ın misyonu, bir seferde bir uygulamanın özgürlüğünü sağlamaktır. Proje, “kolayca merkezileştirilmiş ağ sunucusu modelini ücretsiz bir veri ve bilgi işlem pazarıyla değiştirmek” için oluşturuldu. Portal tarafından kullanılan temel protokol olarak Fabric, Bitcoin’in işlevselliğini herhangi bir BIP olmadan genişletebilir.

Portal’ın Oyuncu 2 ve Katman 3 teknolojileri, Bitcoin blok zincirinde sansür karşıtı iletişimler, tıklama yürütme ve zincirler arası değişim ortamı oluşturmaya yardımcı olur. Bu teknoloji, varlık sigortası, rehinler, takaslar, türevler ve likidite akıllı sözleşmelerinin özel zincir dışı yürütülmesini iyileştirmeye yardımcı olur. Ayrıca, Portal’ın katman 2 ve katman 3 atomik değişim teknolojileri, veri ve bilgi işlem için genel pazarda kullanılabilir.

Portal ile DeFi’nin Bitcoin’in temel özelliklerine benzer şekilde sansürsüz, eşler arası hale geldiğini ve güveni en aza indirdiğini belirtmekte fayda var. Portal değişimi, zincirler arası sözleşmelerin kanıtlanabilir yürütülmesini ikinci ve üçüncü katmanlara taşır, bu da merkezi alternatiflerin hızına ve likiditesine ve ayrıca Bitcoin’e minimum güven garantisine izin verir. Ayrıca platform, seviye 1 işlemlere kıyasla daha hızlı ve daha ucuz işlemler sağlar.

Poligon, Ethereum ile uyumlu bir blok zinciri ağı oluşturmak ve bağlamak için bir protokol ve çerçevedir. Çok zincirli Ethereum ekosistemini desteklemek için Ethereum üzerinde ölçeklenebilir çözümlerin toplanmasına izin verir.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile ZYCRYPTO’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap