İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Polysynth bir finansman turunda 1,5 milyon dolar topladı

Polysynth bir finansman turunda 1,5 milyon dolar topladı

Polysynth bir finansman turunda 1,5 milyon dolar topladı

Polygon tabanlı sentetik bir varlık platformu olan Polysynth, son finansman turunda başarılı bir şekilde 1,5 milyon ABD doları topladı.

15 Kasım’daki duyuruda Polysynth, birkaç DeFi risk sermayesi şirketini ve melek yatırımcıların 1,50 dolarlık finansmanını başarıyla tamamladığını doğruladı.

Finansman planına DeFi Alliance, Hadshed ve birkaç tanınmış yatırımcının katılımı var. Diğer katılımcılar arasında Brevan Howard Asset Management’ın kurucu ortağı Alan Howard ve Polygon’un kurucu ortakları Sandeep Nailwal ve Jaynti Kanani yer alıyor.

Polysynth, fonları mühendis, tasarımcı ve pazarlamacı ekibini genişletmek için kullanmayı planladığını açıkladı. Ayrıca, Sentetik Varlıklar Platformu, anlaşmanın güvenlik denetimi için bazı fonların kullanılacağında ısrar ediyor.

Platform ayrıca Bitcoin, Ethereum ve MATIC kalıcı vadeli işlemleri de dahil olmak üzere dijital varlık koleksiyonlarının temelini desteklemenin yollarını araştırıyor. Başarının ilk aşamasında, anlaşma 100.000’den fazla farklı ana akım ve dijital varlıktan daha fazla türev ürüne odaklandı.

Polysynth, bağlı ekibin geleneksel sipariş defterlerine veya otomatik piyasa yapıcılara göre çeşitli avantajlara sahip olduğunu iddia ettiği ölçeklenebilir bir sanal pazar oluşturucu (VMM) sağlamayı umuyor.

Tipik otomatik piyasa yapıcıların aksine VMM’nin ortak borç pozisyonu (CDC) modeli kullanmadığını belirtmekte fayda var. Bunun yerine, tüccarlar, her bir sentetik varlık için uzun veya kısa pozisyonlar açmak için sabit para birimi teminatı kullanır. Bu durumda, tüccarlar likidite ve düşük kayma gibi diğer faydaları elde edebilir ve doğrudan sentetik varlıkları alıp satma hakkına sahip olabilir.

Jump Capital’in bir ortağı olan Saurabh Sharma, anlaşmanın VMM gelişimini değerlendirirken şunları söyledi:

“Polysynyth, geleneksel aşırı rehin yöntemlerinin sermaye verimsizliğini ortadan kaldırıyor, böylece kitlesel benimsemenin önündeki engelleri önemli ölçüde azaltıyor.”

Buna ek olarak Sharma, mevcut sentetik varlık çözümünün beş kat teminat ve manuel yeniden dengeleme gerektirdiğini belirterek şunları ekledi:

“Polysynth’in VMM-tabanlı modeli, tüccarların sanal sabit bir ürün eğrisine dayalı olarak ticaret yapmalarına izin vererek bu zorlukları ortadan kaldırıyor.”

Beta sürümünün kullanımını yaygınlaştırmak için anlaşma, 16 Kasım’da bir ticaret yarışması başlatmaya hazır olduğunu onayladı. Bu yarışmada daha yüksek getiri elde eden veya hata bildiren tüm katılımcılar nakit ödüller alacaktır.

Polysynth ayrıca, merkezi olmayan bir özerk organizasyon (DAO) oluşturma ve gelecekte bir yönetişim belirteci başlatma niyetinde ısrar etti.

DeFilLama’dan elde edilen verilere göre, Polygon ekosisteminde 4,92 milyar ABD doları kilitlendi. Bu anlaşma, Ethereum için ikinci bir ölçeklenebilirlik katmanı sağlar.

Aave, ağın %38’ini oluşturan toplam kilitli değeri 1,87 milyar ABD Doları ile Polygon’da en büyük paya sahip çok zincirli bir likidite protokolüdür. Polygon üzerinde çalışan diğer popüler protokoller arasında SushiSwap, Curve Finance ve Balancer bulunur.

Aynı zamanda, yakın tarihli bir gelişmede, Polygon, 12 Kasım’da DeFi’nin ilk doğrudan fiat para birimi ödemesini başlatan Alchemy Pay aracılığıyla fiat para birimi girişini başarıyla dağıttı.

Bilgi kaynağı: CRYPTOVIBES’ten derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazar John Wanguba’ya aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap