İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ne Kadar
  3. Polis Maaşları Ne Kadar?

Polis Maaşları Ne Kadar?

Polis Maaşları Ne Kadar?

Polis Maaşları Ne Kadar?

Polis maaşları ne kadar diye soran polis adayları ve polisler ülkemizde oldukça fazladır. Polis maaşları her yıl enflasyon rakamları baz alınarak zamlanmaktadır. Bu zam ile beraber polis maaşları her sene değişiklik göstermektedir.

2021 yılında işte güncel polis maaşları

Polis maaşları polislik görevine göre de değişiklik göstermektedir. Bu görevler polis özel harekat pöh, özel harekat polisi, polis memuru gibi özel görevlerde bulunan polislere göre maaşları da o oranda değişiklik göstermektedir.

Pöh olma yolunda ilerleyen öğrenciler polis özel harekat maaşlarını araştırmaktadır. Pöh maaşları 2021 yılına %5,49 zamlanarak 5500 TL – 6700 TL arasına çıkmıştır. Bu zamla beraber polis özel harekat maaşlar en düşük ve en yüksek olarak 5500 TL ve 6700 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

Polis Maaşları Ne Kadar?
Polis Maaşları Ne Kadar?

Trafik Polis Maaşı Ne Kadar?

Trafik polisi nasıl olunur sormak yerine artık insanlar trafik polisi maaşlarını merak etmektedir. Trafik polisi maaşları 5000 TL ve 6500 TL arasındadır.

Polis Maaşları Ne Kadar?
Polis Maaşları Ne Kadar?

Yunus Polis Maaşı Ne Kadar?

Yunus polisi maaşı ne kadar oldu diye yunus polisi olmak isteyen insanlar merak etmektedir. En düşük yunus polis maaşı 4800 TL ve en yüksek yunus polis maaşı 6800 TL’dir.

Polis Maaşları Ne Kadar?
Polis Maaşları Ne Kadar?

Özel Harekat Polis Maaşı Ne Kadar?

Terör örgütlerinin en büyük düşmanı özel harekat polislerinin maaşları bulundukları görevlere ve konumlarına göre değişiklik göstermektedir. Özel harekat polis memurları maaşı 5500-7700 TL arasındadır.

Sivil Polis Maaşı Ne Kadar?

Yılın ilk ayında sivil polis memurlarına yüzde 7,36 zam yapılarak maaşları 6388 TL’ye yükselmiştir.

Emekli Polis Maaşı Ne Kadar?

Emekli polis maaşlarına ne kadar zam yapıldı?

  • Başkomiser (1/4) emekli maaşı 3878 TL
  • Polis memuru (8/1) emekli maaşı 3878 TL
Polis Maaşları Ne Kadar?
Polis Maaşları Ne Kadar?

Yeni Başlayan Polis Maaşı Ne Kadar?

Yeni başlayan polis memuru ne kadar maaş alır? Çoğu polis olmak isteyen adaylar öncelikle en düşük yeni başlayan polis memurunun maaşını merak etmektedir.

  • 1/11 rütbesindeki bir polisin maaşı 2021 yılının ilk çeyreğinde 5,993 TL olarak belirlenmiştir.

En Düşük Polis Maaşı Ne Kadar?

En düşük 5,993 TL polis memurlarının aldıkları maaşlardır.

Polis Maaşları Ne Kadar?
Polis Maaşları Ne Kadar?

Kadın Polis Maaşı Ne Kadar?

Kadın polis maaşları ne kadar oldu? Kadın polis maaşları erkek polis adaylardan farklı değildir. Kadın polisin rütbesine ve görev yerine bakılarak maaşları verilmektedir. Yeni başlayan en düşük kadın polis maaşı 5,993 TL olarak belirlenmiştir.

Polis Maaşları Ne Kadar?
Polis Maaşları Ne Kadar?

Amerika’da Polis Maaşı Ne Kadar?

Amerika’da polis maaşları eyaletlere göre değişiklik göstermektedir. Amerika’da en yüksek polis maaşı Kaliforniya’da verilmektedir. Kaliforniya eyaletinde yıllık polis memurlarına 105 Bin dolar verilmektedir. Bunu da aylık bazda hesapladığımızda aylık 8750 dolar etmektedir. Amerika’da ortalama polis maaşları ise yıllık 40 bin dolar civarındadır.

Polis Amiri Maaşı Ne Kadar?

Polis amiri maaşları ortalama 7-8 bin TL arasında seyretmektedir. Maaşı etkileyen en önemli faktör meslek hizmet yılı. Hizmet yılı yüksek olan polisler daha fazla maaş elde etme hakkına sahiptir.

Polis Maaşları Ne Kadar?
Polis Maaşları Ne Kadar?

Polis Komiser Maaşı Ne Kadar?

Polis komiseri polislik mesleğinde ki en yüksek rütbelerden biridir. Polis komiserleri bulundukları karakolun işleyişinden ve güvenliğinden sorumlu bir polis memurudur. 2021 yılında zamlanarak polis komiseri maaşı net 7,833 TL olmuştur.

Polis Maaşları Ne Kadar?
Polis Maaşları Ne Kadar?

Polis Müdürü Maaşı Ne Kadar?

Polis müdürü karakolun genel işleyişinden ve ilin güveliğini sağlamla sorumlu olan bir polis memurudur. Polis müdürü rütbesi en üst rütbelerden bir tanesidir. 2020 yılına göre bir hayli zamlanan polis müdürü maaşı 2021 yılında 13,752 TL olarak yürürlüğe girmiştir.

Önerilen Yazı
Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Doğuda Polis Maaşı Ne Kadar?

Hareket maaşı ne kadar diye soran adaylar Doğu’da polis maaşlarını merak etmektedir. Doğu ili görevi Batı illerine göre daha fazla maaş ödenmektedir polis memurların. Doğu’da polis memuru maaşı minimum 7 bin TL’dir. Ayda ortalama 1000-1500 TL arası ek ödeme almaktadırlar.

 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap